Stamboom Marree » Clara Christina Elbertsen (1884-1943)

Persoonlijke gegevens Clara Christina Elbertsen 

  • Zij is geboren op 2 juni 1884 in Weesp.
    Tijdstip: 04:00
  • Registratie van geboorte op 3 juni 1884.Bron 1
  • Zij is overleden op 12 oktober 1943 in Bloemendaal, zij was toen 59 jaar oud.
    Overledene Clara Christina Elbertsen , 59
    Vader Dirk Elbertsen
    Moeder Adriaantje van Oosten
    Partner Simon van der Mije

    Plaats Bloemendaal
    Datum overlijden 12-10-1943 (Haarelm)

    Bronverwijzing Kennemerland Bloemendaal1943141
  • Registratie van overlijden op 12 oktober 1943.Bron 2
  • Een kind van Dirk Elbertsen en Adriaantje Van Oosten
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 12 februari 2012.

Gezin van Clara Christina Elbertsen

Zij is getrouwd met Simon Van Der Mije.

Zij zijn getrouwd op 27 april 1915 te Schoten, zij was toen 30 jaar oud.Bron 3

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Noord-Hollands Archief
Algemeen Toegangnr: 358
Inventarisnr: 358.112
Gemeente: Schoten
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 27
Datum: 27-04-1915
Bruidegom Simon van der Mije
Leeftijd: 25
Geboorteplaats: Haarlem
Bruid Clara Christina Elbertsen
Leeftijd: 30
Geboorteplaats: Weesp
Vader bruidegom Rokus Volkert van der Mije
Moeder bruidegom Johanna van den Enden
Vader bruid Dirk Elbertsen
Moeder bruid Adriaantje van Oosten
Nadere informatie beroep Bg.: telegrafist; echtscheiding 26-04-1923

Het echtpaar is op 26 april 1923 gescheiden.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Clara Christina Elbertsen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Clara Christina Elbertsen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Clara Christina Elbertsen

Antonia Karbo
1820-1874

Clara Christina Elbertsen
1884-1943

1915

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Noord Hollands Archief: gem. Weesp, geb. akte nr. 76
    2. Noord Hollands Archief: gem. Bloemendaal, ovl. akte nr. 141
    3. Noord Hollands Archief: gem. Schoten, huw. akte nr. 27

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 2 juni 1884 lag rond de 14,2 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 61%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1884: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 4 januari » Oprichting van de Fabian Society, voorloper van de Britse Labour Party.
      • 1 mei » Er breekt in de Verenigde Staten een staking uit die uiteindelijk het instellen van een acht-urige werkdag zal betekenen. Deze dag zal de geschiedenis ingaan als de Dag van de Arbeid en is in vele landen een erkende feestdag. Uitzonderingen zijn Canada, Nederland, en ironisch genoeg ook de Verenigde Staten.
      • 13 mei » De American Institute of Electrical Engineers (AIEE), voorloper van de IEEE wordt opgericht.
      • 29 mei » De Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen wordt opgericht.
      • 15 oktober » Opening van de spoorlijn tussen Winterswijk en Neede.
      • 15 december » Het Wachttoren-, Bijbel- en Traktaatgenootschap (het kerkgenootschap van Jehova's getuigen) wordt rechtspersoonlijkheid verleend met Charles Taze Russell als president.
    • De temperatuur op 27 april 1915 lag tussen 6,7 °C en 19,1 °C en was gemiddeld 11,8 °C. Er was 7,9 uur zonneschijn (54%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1915: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,3 miljoen inwoners.
      • 27 januari » De Verenigde Staten bezetten Haïti.
      • 22 april » Tijdens de Eerste Wereldoorlog maken Duitse troepen bij Ieper (België) voor het eerst gebruik van gifgas in de Ieperboog.
      • 3 mei » Rome zegt het drievoudig bondgenootschap met Duitsland en Oostenrijk-Hongarije op en verklaart op 23 mei de oorlog aan de Donaumonarchie.
      • 1 augustus » De spoorlijn Uithoorn - Alphen aan den Rijn wordt geopend.
      • 5 augustus » Duitse troepen nemen de Poolse hoofdstad Warschau in.
      • 28 september » Britse troepen verslaan de Turken bij Kout-El-Mara in Mesopotamië.
    • De temperatuur op 12 oktober 1943 lag tussen 4,2 °C en 12,5 °C en was gemiddeld 9,0 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1943: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
      • 18 april » De Japanse admiraal Isoroku Yamamoto vindt de dood wanneer zijn vliegtuig tijdens operatie Vengeance wordt neergehaald.
      • 17 mei » Tweede Wereldoorlog: 617 squadron van de Royal Air Force breekt met Operatie Chastise twee dammen in het Duitse Ruhrgebied.
      • 20 juni » De Duitsers voeren bij een razzia in Amsterdam 5500 joden weg naar Westerbork.
      • 10 juli » Begin van de geallieerde invasie op het Italiaanse eiland Sicilië.
      • 29 juli » NSB burgemeester Geert Bisschop van Schoonebeek wordt doodgeschoten door leden van het plaatselijk verzet.
      • 17 augustus » Conferentie van Quebec begint.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Elbertsen


    De publicatie Stamboom Marree is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    emma1945, "Stamboom Marree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-marree/I3373.php : benaderd 17 maart 2026), "Clara Christina Elbertsen (1884-1943)".