Stamboom Mandos » Claudia Princes van Chalon (1498-1521)

Persoonlijke gegevens Claudia Princes van Chalon 


Gezin van Claudia Princes van Chalon

Zij is getrouwd met Hendrik III van Nasssau - Dillenburg - Dietz,.

Zij zijn getrouwd op 2 mei 1515, zij was toen 17 jaar oud.


Kind(eren):

  1. René van Chalon  1519-1544


Notities over Claudia Princes van Chalon

Dochter van Jean van Chalon (A-XI-f ) en Philiberte van Luxembourg.
Princes van Chalon - Oranje
Claudia van Chalon (1498 - Diest, 31 mei 1521) was de vrouw van Hendrik III van Nassau met wie zij trouwde in 1515. Zij was de moeder van René van Chalon Heer van Breda, de eerste Nassau die zich Prins van Oranje mocht noemen.
Claudia van Chalon was een dochter van Jan IV van Chalon-Arlay en Philiberte van Luxemburg-Ligny. Zij was grotendeels aan het Franse hof opgevoed en zou de verbinding leggen tussen het Huis de Chalon en het Huis Nassau. Zij overleed te Diest op 31 mei 1521. Haar lichaam is bijgezet in de Grote Kerk aan de Grote Markt Breda te Breda.
Van haar broer Philibert van Chalon erfde haar zoon René in 1530 het prinsdom Orange en de titel Prins van Oranje.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Claudia Princes van Chalon?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Claudia Princes van Chalon

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Claudia Princes van Chalon


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • Graaf Maximiliaan (Oostenrijks Huis) was van 1506 tot 1515 vorst van Nederland (ook wel Graafschap Holland genoemd)
  • Graaf Karel II (Oostenrijks Huis) was van 1515 tot 1555 vorst van Nederland (ook wel Graafschap Holland genoemd)
  • In het jaar 1515: Bron: Wikipedia
    • 10 september » Paus Leo X creëert één nieuwe kardinaal, de Engelse aartsbisschop van York Thomas Wolsey.
    • 14 september » Na de Slag bij Marignano verklaren de Zwitsers zich neutraal.
  • Graaf Karel II (Oostenrijks Huis) was van 1515 tot 1555 vorst van Nederland (ook wel Graafschap Holland genoemd)
  • In het jaar 1521: Bron: Wikipedia
    • 3 januari » Maarten Luther en zijn volgelingen worden door paus Leo X geëxcommuniceerd met de pauselijke bul Decet Romanum Pontificem.
    • 7 april » Ferdinand Magellaan bereikt het Filipijnse eiland Cebu.
    • 25 mei » Keizer Karel V vaardigt op de Rijksdag van Worms het Edict van Worms uit, dat Maarten Luther vogelvrij verklaart.
    • 13 augustus » Cuauhtemoc, de laatste Azteekse keizer, geeft zich over aan Hernán Cortés.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Chalon


De publicatie Stamboom Mandos is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Frans Mandos, "Stamboom Mandos", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-mandos/I105.php : benaderd 31 december 2025), "Claudia Princes van Chalon (1498-1521)".