14 januari » De 6962 meter hoge Aconcagua in Argentinië wordt door Matthias Zurbriggen voor de eerste maal beklommen.
19 februari » De aartsbisschoppen van Canterbury en York weerleggen in hun brief Saepius Officio de argumenten van Paus Leo XIII in zijn brief Apostolicae Curae tegen de geldigheid van de wijdingen in de Kerk van Engeland.
12 juni » Karl Elsener vraagt octrooi aan op het Zwitsers zakmes (Original Offiziersmesser).
30 oktober » In café de Kruif aan de Houttuinen in Delft wordt de 'Delftsche Studenten Bond' opgericht.
31 oktober » Frankrijk eist het atol Bassas da India op.
28 december » Het toneelstuk Cyrano de Bergerac van Edmond Rostand gaat in première.
Dag van overlijden 20 januari 1969
De temperatuur op 20 januari 1969 lag tussen 0,1 °C en 6,1 °C en was gemiddeld 3,5 °C. Er was 0,9 mm neerslag gedurende 2,8 uur. Er was 0,6 uur zonneschijn (7%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
28 maart » Ringo Starr kondigt aan dat de Beatles niet meer in het openbaar zullen optreden.
12 april » Benoeming van de Nederlander Johannes Willebrands tot president van het Secretariaat voor de Eenheid onder de Christenen van de Romeinse Curie als opvolger van wijlen kardinaal Augustin Bea.
13 april » Wielrenner Walter Godefroot wint Parijs-Roubaix.
28 april » Paus Paulus VI creëert 34 nieuwe kardinalen, onder wie de Nederlandse curieprelaat Johannes Willebrands.
9 augustus » In het Disneyland Park te Anaheim wordt de attractie Haunted Mansion geopend.
1 december » In de Verenigde Staten bepaalt voor het eerst sinds de Tweede Wereldoorlog een loting wie wordt opgeroepen voor militaire dienst. (In januari 1970 stellen statistici vast dat met de loting is gerommeld.)
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Jac Linders, "Stamboom Linders, Noord-Limburg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-linders/I18386.php : benaderd 15 januari 2026), "Gerard Urbanus Tielen (1897-1969)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.