Stamboom Leibbrand » Hendrik Leibbrand (1880-1917)

Persoonlijke gegevens Hendrik Leibbrand 


Gezin van Hendrik Leibbrand

Hij is getrouwd met Johanna Koster.

Zij zijn getrouwd op 4 februari 1903 te Amsterdam, ondertrouw 22011903, vanuit Van der Duynstraat 22, hij was toen 22 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Christiaan Leibbrand  1905-1993 
  2. Hendrik Leibbrand  1908-1974 


Notities over Hendrik Leibbrand

Hendrik Leibbrand 07081880
Hendrik Leibbrand wordt op 7 augustus 1880 geboren in de Baanbrugsteeg nr. 3. Zijn vader is Carel Frederik, die dan 33 jaar oud is. Diens beroep is stoelenmaker. Moeder is Lamberdina Hendrica van Munster, op het moment van de geboorte 39 jaar oud, de dochter van de tragische Anna Louise Spaar, over wie in een ander verhaal. Bij de aangifte van de geboorte van Hendrik traden als getuigen Gijsbertus van Veen, voerman en Johan Gerrit Sluijter, wagenmaker op, die in de Baanbrugsteeg op nr.10 en 4 woonden, buren dus van Carel Frederik en Lamberdina. Die steeg is een zijstraat van de Haarlemmerdijk tussen de huisnummers 145 en 147. De steeg loopt richting Vinkenstraat en Brouwersgracht. In het gezin is dan al een broer, Carel Frederik, die op 4 april 1872 geboren is, acht jaar ouder dan Hendrik dus. Vóór Hendrik was er al een kind met die naam geweest, geboren op 26 oktober 1876, overleden op 21 april 1879. In december 1877 komt Carel Frederiks moeder, Margaretha Willemina Tieman bij hem en Lamberdina inwonen. De reden ervan is onbekend. Ze overlijdt op de 22e van die maand. Op 15 augustus 1883 zal er, maar op een ander adres, nog een broer bij komen, Johan Michael. In juli 1892 wordt een zusje geboren, Lamberdina Hendrica, dat in dezelfde maand sterft. Op 22 oktober 1892 wordt nog een zusje geboren, Maria Margaretha Wilhelmina, dat overlijdt voor het een half jaar is, op 22 maart 1893. Ook het kind Hendricus Lambertus is een kort leven beschoren, op 26 juli 1894 geboren, overlijdt het vier dagen later op 30 juli van dat zelfde jaar. Gegeven dat in de tijd waarover het gaat grote gezinnen de regel waren, valt het op dat er tamelijk veel tijd tussen de geboortes is, 1872-1880-1883-1892-1894. Op 14 augustus 1895 overlijdt Lamberdina. Hendrik is dan 15 jaar oud.
In 1903 gaat Hendrik trouwen. Hij woont begin van dat jaar nog bij zijn vader en diens derde vrouw Antonetta Demoitié, in de Van der Duinstraat 22,2 hoog, in de Staatsliedenbuurt, de koperen knopenbuurt, zo genoemd omdat er veel geüniformeerde beroepsbeoefenaars woonden. Hendrik is dan smid. De ondertrouw is op 22 januari, het huwelijk met Johanna Koster op vier februari. In 1906 maakt Hendrik zich zorgen over zijn jongere broer Johan Michael. Die is op 19 mei 1903 als dienstplichtig militair in actieve dienst bij het 7e regiment infanterie. In oktober is hij met groot verlof gegaan en op 26 januari 1904 heeft hij zich in Nijmegen gemeld als vrijwilliger bij de Koloniale Reserve. Van het handgeld van f.300, - ontving hij f.50, - contant en de rest op een Rijkspostspaarbankrekening. Op 26 november 1904 is hij naar de Oost vertrokken met het stoomschip Ophir, een schip van de KPM. Dat schip heeft een voorspoedige reis. Het komt al op 31 december 1904 aan in Batavia. Hendrik heeft op 22 november 1906 een adres gericht aan het Departement van Koloniën, kennelijk met het verzoek te laten weten of zijn broer zich nog in leven bevindt. Dat blijkt uit een brief van het departement van 3 januari 1907, die meedeelt dat van Johan geen bericht van overlijden is binnengekomen. Johan is overigens in januari 1910 teruggekeerd naar Nederland en op de 26e van die maand, teruggebracht tot milicien, overgeplaatst bij het 1e regiment Veldartillerie. Op 30 december is hij weer gedetacheerd voor drie jaar bij het leger in N.O. Indië. 1 augustus 1911 is hij ontslagen uit militaire dienst ‘wegens geëindigde militiediensttijd’. Hij is in dat jaar opnieuw naar de Oost vertrokken, heeft verschillende keren bijgetekend, heeft in 1920 de dienst verlaten te Djokjakarta. Daar is hij in 1938 overleden.
Johanna Koster, Hendriks bruid, was de dochter van Christiaan Koster, later net als Hendrik bij zijn huwelijk, smid, maar volgens de geboorteaangifte van Johanna dan timmerman, en van Wilhelmina Blom. Johanna is geboren op 10 augustus 1879 op het adres Taanstraat 10, op het Realeneiland, één van de Westelijke eilanden van Amsterdam (www.theobakker.net/> 3e en 4e uitleg>Bickerseiland of: http://www.theobakker.net/pdf/bickerseiland.pdf ). Getuigen bij de geboorteaangifte zijn Cornelis Blom, Christiaans schoonvader, van beroep vlotter (d.i. houtvlotter), die op de Zandhoek nr. 1 woonde; de tweede getuige woonde in de Vierwindenstraat op nr.15. Hendrik en Johanna gaan wonen in de Groote Houtstraat 1,3 hoog voor. Hendrik en Johanna krijgen drie kinderen, Karel Frederik (15 april 1903), Christiaan (8 mei 1905) en Hendrik (16 januari 1908). Naar verluidt als gevolg van een arbeidsongeval overlijdt Hendrik (07081880) op vier augustus 1917. Johanna blijft achter met drie kinderen, Karel Frederik van 14, Christiaan van 12 en Hendrik van 9. Zij blijven vermeld tot aan hun huwelijk op hun moeders archiefkaart. Hendrik tot 1927, Karel tot 1928 en Christiaan tot 1930. Als in 1933 haar schoondochter, de echtgenote van haar zoon Hendrik (16011908), Johanna Wilhelmina Loo, die dan moeder van twee jonge kinderen is, overlijdt, wordt Johanna’s kleinzoon Hendrik (26-06-1927) op haar adres ingeschreven. Die verblijft bij haar tot 2 juli 1936, wanneer hij weer bij zijn dan hertrouwde vader gaat wonen. Dit wordt niet vermeld op Johanna’s archiefkaart, evenmin op de woningkaart Bloemstraat 153 3 voor. Daar is wel te lezen dat Hendrik (16011908) na zijn eerste huwelijk enige tijd bij haar gewoond heeft.J ohanna overlijdt op 11 februari 1951 aan een maagbloeding.
© Cor Leibbrand Wijchen the Netherlands

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik Leibbrand?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik Leibbrand

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Afbeelding(en) Hendrik Leibbrand

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik Leibbrand


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Hendrik Leibbrand



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 7 augustus 1880 lag rond de 18,2 °C. Er was 4 mm neerslag. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 87%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
    • In het jaar 1880: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 1 januari » De aanleg van het Panamakanaal vangt aan.
      • 27 januari » Thomas Edison ontvangt octrooi (#223898) op de gloeilamp.
      • 3 juni » Alexander Graham Bell gebruikt zijn fotofoon voor de eerste keer om een draadloos telefoongesprek te verzenden.
      • 24 juni » Eerste uitvoering van O Canada, het lied dat later het volkslied van Canada zou worden.
      • 20 oktober » De Vrije Universiteit Amsterdam wordt opgericht.
      • 11 november » Ned Kelly, een Australische outlaw, wordt opgehangen in Melbourne.
    • De temperatuur op 4 februari 1903 lag tussen 5,5 °C en 7,7 °C en was gemiddeld 6,1 °C. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • In het jaar 1903: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,3 miljoen inwoners.
      • 23 februari » Cuba verhuurt Guantanamo Bay "voor de eeuwigheid" aan de Verenigde Staten.
      • 20 april » De Rotterdamse rechtbank beëdigt Mr. A.E. van den Hoek-Kok als eerste vrouwelijke advocaat in Nederland.
      • 16 juni » Apotheker Caleb Bradham brouwt zijn eerste flesje Pepsi-Cola.
      • 1 juli » Vertrek van de eerste Ronde van Frankrijk.
      • 3 oktober » In Rotterdam worden de eerste twee droogdokken in gebruik genomen.
      • 2 november » Andrew Carnegie ondertekent in New York de stichtingsakte van de Carnegie Stichting.
    • De temperatuur op 4 augustus 1917 lag tussen 12,8 °C en 22,0 °C en was gemiddeld 17,4 °C. Er was 7,2 uur zonneschijn (47%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
      • 27 januari » Coen de Koning wint voor de tweede keer in successie de Elfstedentocht. Hij doet dit in een parcoursrecord van 9 uur en 53 minuten.
      • 1 februari » Het Duitse Keizerrijk verklaart de onbelemmerde duikbootoorlog.
      • 30 april » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Club Atlético Progreso.
      • 4 augustus » Fransman Lucien Lévy vraagt patent aan voor een heterodyne ontvanger.
      • 14 september » Na de revolutie in februari van 1917 wordt de republiek in Rusland uitgeroepen.
      • 2 november » De Balfour-verklaring belooft de Joodse zionisten Britse hulp bij de opbouw van een 'nationaal tehuis' in Palestina.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Leibbrand


    De publicatie Stamboom Leibbrand is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Cor Leibbrand, "Stamboom Leibbrand", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-leibbrand/R259.php : benaderd 3 februari 2026), "Hendrik Leibbrand (1880-1917)".