De temperatuur op 11 oktober 1864 lag rond de 10,7 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 83%. Bron: KNMI
15 februari » De 22-jarige Gerard Adriaan Heineken koopt brouwerij 'De Hooiberg' in Amsterdam. Dit is het begin van de firma Heineken.
10 maart » Lodewijk II wordt koning van Beieren.
22 augustus » De eerste Conventie van Genève: het Rode Kruis wordt opgericht en de eerste afspraken over de behandeling van oorlogsslachtoffers en bescherming van gewonde soldaten en medische ploegen worden gemaakt.
31 augustus » Begin van de Slag bij Jonesborough in de Amerikaanse Burgeroorlog.
7 september » Amerikaanse Burgeroorlog: Overgave van Atlanta na beleg door William T. Sherman.
16 december » Slag bij Nashville: Noordelijke troepen van de Unie onder bevel van generaal George Henry Thomas verslaan de Geconfedereerden in David County (Tennessee).
Trouwdag 20 juli 1889
De temperatuur op 20 juli 1889 lag rond de 23,2 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 53%. Bron: KNMI
14 juli » Stichting van de Tweede Internationale in Parijs.
15 oktober » Opening van het Centraal Station te Amsterdam, gebouwd naar een ontwerp van Pierre Cuypers.
8 november » Montana wordt een staat van de Verenigde Staten.
11 november » Washington wordt een staat van de Verenigde Staten.
Dag van overlijden 22 mei 1955
De temperatuur op 22 mei 1955 lag tussen 0,4 °C en 10,6 °C en was gemiddeld 5,6 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 1,3 uur. Er was 5,9 uur zonneschijn (37%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
11 juni » Tijdens de 24 uur van Le Mans komen 83 mensen om het leven nadat de auto van Pierre Levegh uit de baan raakt. Na het ongeluk wordt autosport verboden in Frankrijk, West-Duitsland en Zwitserland. Het verbod in Zwitserland bestaat nog steeds.
17 juli » In het Belgische Ploegsteert ontploft een niet gebruikte mijntunnel door blikseminslag. Er ontstaat een enorme krater.
10 september » Japan treedt toe tot de GATT.
14 september » Oprichting van het Aartsbisdom Ouagadougou en het bisdom Koudougou in Opper-Volta.
6 oktober » De Franse autofabrikant Citroën introduceert de Citroën DS.
26 oktober » De Republiek Vietnam (Zuid-Vietnam) wordt uitgeroepen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Middendorp, "Family Tree Stamboom Kraster uit de Kalkwijk bij Sappemeer in Groningen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kraster/I4336.php : benaderd 17 oktober 2026), "Jan Appeldoorn (1864-1955)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.