De temperatuur op 1 april 1919 lag tussen -1,8 °C en 7,8 °C en was gemiddeld 1,4 °C. Er was 5,4 uur zonneschijn (42%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
3 januari » Ernest Rutherford slaagt erin een atoom te splitsen.
25 januari » De Volkenbond wordt opgericht.
15 juni » John Alcock en Arthur Whitton-Brown vliegen non-stop van Newfoundland over de Atlantische Oceaan naar Ierland.
21 juli » Anthony Fokker sticht in Amsterdam zijn eigen vliegtuigfabriek.
14 augustus » Oprichting van de Poolse voetbalclub Ruch Radzionków.
14 september » Oprichting van Oostenrijkse voetbalclub Kapfenberger SV.
Trouwdag 27 januari 1945
De temperatuur op 27 januari 1945 lag tussen -7,2 °C en -1,1 °C en was gemiddeld -3,6 °C. Er was 4,5 mm neerslag gedurende 8,1 uur. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
18 maart » Tweede Wereldoorlog: 1250 Amerikaanse bommenwerpers vallen Berlijn aan.
19 maart » Tweede Wereldoorlog: voor de kust van Japan wordt het Amerikaanse vliegdekschip USS Franklin geraakt door een bom. Achthonderd man personeel komt om, en het schip is zwaar beschadigd.
16 april » Tweede Wereldoorlog: Bevrijding van de Joodse gevangenen in Buchenwald
3 november » In Cuenca, Ecuador wordt het Estadio Alejandro Serrano Aguilar officieel in gebruik genomen.
13 november » Generaal Charles de Gaulle wordt gekozen tot president van het voorlopige bewind van Frankrijk.
14 november » In de Duitse stad Neurenberg begint het proces tegen een groot aantal nazi-leiders.
Dag van overlijden 27 maart 1988
De temperatuur op 27 maart 1988 lag tussen 3,6 °C en 8,9 °C en was gemiddeld 6,3 °C. Er was 3,6 mm neerslag gedurende 3,0 uur. Er was 1,8 uur zonneschijn (14%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
13 februari » De Olympische Winterspelen 1988 in Calgary, Canada worden geopend.
23 maart » Het Nederlands voetbalelftal begint de aanloop naar het EK voetbal 1988 in Londen met een 2-2 gelijkspel in de oefeninterland tegen Engeland.
7 augustus » De Amerikaanse Lynne Cox zwemt zonder beschermende kleding de Beringstraat tussen Alaska en Rusland over.
6 september » Minister Wim van Eekelen treedt af vanwege de "paspoortaffaire".
26 september » Atleet Ben Johnson wordt gediskwalificeerd wegens dopinggebruik nadat hij de 100-meterfinale had gewonnen tijdens de Olympische Spelen in Seoel.
1 december » De eerste Wereldaidsdag wordt gehouden.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Middendorp, "Family Tree Stamboom Kraster uit de Kalkwijk bij Sappemeer in Groningen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kraster/I3275.php : benaderd 16 oktober 2026), "Derk Kliphuis (1919-1988)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.