De temperatuur op 3 juli 1905 lag tussen 12,8 °C en 21,4 °C en was gemiddeld 17,1 °C. Er was 10,4 uur zonneschijn (62%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
25 januari » Begin van de Slag bij Sandepu in Mantsjoerije
22 maart » Willem Einthoven neemt met zijn snaargalvanometer het eerste elektrocardiogram op.
16 mei » In Vriezenveen voltrekt zich een van de grootste branden uit de Nederlandse geschiedenis, die later het hele land wist te beroeren. In een paar uur tijd branden 228 huizen, twee kerken en het gemeentehuis aan de noordkant van Vriezenveen af. Er zijn geen persoonlijke ongelukken, maar er is wel heel veel leed. Circa 1600 inwoners zijn opeens dakloos. Drie dagen na de brand brengen koningin Wilhelmina en prins Hendrik een bezoek aan het zo getroffen dorp.
1 juni » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Sporting Gijón.
26 september » De speciale relativiteitstheorie van Albert Einstein wordt gepubliceerd in het tijdschrift Annalen der Physik.
18 november » Prins Karel van Denemarken wordt koning Haakon VII van Noorwegen.
Trouwdag 19 mei 1926
De temperatuur op 19 mei 1926 lag tussen 0,4 °C en 14,8 °C en was gemiddeld 8,9 °C. Er was 10,8 uur zonneschijn (68%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
23 januari » Nederland speelt in Antwerpen zijn eerste officiële hockeyinterland. Tegenstander is België, dat met 2-1 wordt verslagen.
18 april » Oprichting van de Ecuadoraanse voetbalclub Club 9 de Octubre.
21 juni » Paus Pius XI benoemt twee nieuwe kardinalen.
31 oktober » Mislukte aanslag op Benito Mussolini
10 november » In Brussel vindt het kerkelijk huwelijk plaats van de jonge Belgische kroonprins Leopold met de Zweedse prinses Astrid.
25 december » Yoshihito, de 123ste keizer van Japan, sterft aan een hartaanval.
Dag van overlijden 30 mei 1981
De temperatuur op 30 mei 1981 lag tussen 12,8 °C en 20,9 °C en was gemiddeld 16,6 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 7,3 uur zonneschijn (45%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
Van vrijdag 11 september 1981 tot zaterdag 29 mei 1982 was er in Nederland het kabinet Van Agt II met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA).
21 februari » Schaatsster Alie Boorsma verbetert in Grenoble het Nederlands record op de 500 meter en noteert een tijd van 42,41 seconden.
1 maart » Na de wedstrijd tegen Hércules CF wordt FC Barcelona-speler Enrique Castro González door twee mannen met een pistool overvallen en ontvoerd.
12 april » De spaceshuttle Columbia is de eerste spaceshuttle die in een baan rond de aarde vliegt.
11 juni » De Iranese stad Golbaf wordt met de grond gelijk gemaakt door een aardbeving met een kracht van 6,8 op de schaal van Richter. Er vallen meer dan duizend doden.
13 juni » Jon Anderson wint de tweede editie van de marathon van Antwerpen in een tijd van 2:17.32.
22 september » President François Mitterrand van Frankrijk opent de eerste lijn van de 'train à grande vitesse' (TGV): Parijs-Lyon.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Middendorp, "Family Tree Stamboom Kraster uit de Kalkwijk bij Sappemeer in Groningen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kraster/I23828.php : benaderd 7 oktober 2026), "Geertje Post (1905-1981)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.