De temperatuur op 9 december 1909 lag tussen -2,6 °C en 3,4 °C en was gemiddeld 0,4 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 2,9 uur zonneschijn (37%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
8 februari » Een pont die gebruikt wordt om arbeiders over te zetten naar de glasfabriek in Diemen kantelt, waarbij acht mensen verdrinken.
17 maart » Aanvaring tussen Duits en Noors schip bij de ingang van de Nieuwe Waterweg, acht doden.
18 april » Jeanne d'Arc wordt in Rome zalig verklaard.
22 april » Scheepsramp op de Zuiderzee nabij Lemmer, 7 doden.
17 september » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Real Sociedad.
15 oktober » Ontploffende lading (picrinezuur) bij opruiming wrak bij Katwijk, 6 doden.
Trouwdag 13 juni 1942
De temperatuur op 13 juni 1942 lag tussen 10,6 °C en 16,9 °C en was gemiddeld 12,9 °C. Er was 21,8 mm neerslag gedurende 7,8 uur. Er was 6,2 uur zonneschijn (37%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
2 januari » Manilla, de hoofdstad van de Filipijnen, wordt door Japan bezet.
27 januari » Laagste minimumtemperatuur in Nederland ooit gemeten (-27,4 °C), te Winterswijk.
7 maart » De Nederlandse mijnenveger Eland Dubois wordt door de eigen bemanning tot zinken gebracht nadat het schip was gespot door een Japans verkenningsvliegtuig.
9 augustus » Zeeslag bij het eiland Savo: De Amerikaanse marine lijdt zware verliezen tegen Japan.
7 september » Alle zilveren munten die in Nederland nog in omloop zijn worden door de bezetter uit roulatie genomen.
12 november » De Slag om Guadalcanal begint.
Dag van overlijden 17 juli 2005
De temperatuur op 17 juli 2005 lag tussen 8,9 °C en 23,2 °C en was gemiddeld 17,7 °C. Er was 4,2 uur zonneschijn (26%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
2 april » Paus Johannes Paulus II overlijdt op 84-jarige leeftijd.
3 april » Tom Boonen wint in eigen land de 89ste editie van de Belgische wielerklassieker de Ronde van Vlaanderen.
29 mei » De Oostenrijkse schansspringer Andreas Goldberger kondigt het einde van zijn topsportcarrière aan.
24 juli » Lancering van TeleSUR, een initiatief, onder impuls van de Venezolaanse president Hugo Chávez, van de Zuid-Amerikaanse regeringen van Argentinië, Brazilië, Cuba, Uruguay en Venezuela, dat een tegenhanger wenst te worden voor bijvoorbeeld CNN qua berichtgeving over Zuid-Amerika en dat de regionale integratie wil bevorderen. De Venezolaanse regering heeft 51% van de aandelen van Telesur in handen. De Amerikaanse regering reageert uiterst kritisch op dit volgens haar anti-Amerikaanse initiatief.
31 oktober » Het United Nations Environment Programme (UNEP) publiceert een atlas met veranderingen van meren in Afrika als gevolg van klimaatverandering: het Tsjaadmeer is massief verkleind, de oevers van het Nakurameer in Kenia zijn ontbost en de oevers van het Victoriameer zijn sterk bevolkt gedurende de laatste tientallen jaren.
18 december » De socialist Evo Morales wint de presidentsverkiezingen in Bolivia en wordt de eerste indiaanse president van het Zuid-Amerikaanse land.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Middendorp, "Family Tree Stamboom Kraster uit de Kalkwijk bij Sappemeer in Groningen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kraster/I17006.php : benaderd 2 oktober 2026), "Albertus Boddema (1909-2005)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.