Stamboom Kraat-Lems » Neeltje van Zalinge (1873-1944)

Persoonlijke gegevens Neeltje van Zalinge 


Gezin van Neeltje van Zalinge

Zij is getrouwd met Gosse Boersma.

Zij zijn getrouwd op 5 mei 1897 te Standdaarbuiten (Moerdijk), Noord-Brabant, Nederland, zij was toen 23 jaar oud.Bron 4

Archief 50
Registratienummer 7266
Aktenummer 4
Registratiedatum 05-05-1897

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Neeltje van Zalinge?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Neeltje van Zalinge

Neeltje van Zalinge
1873-1944

1897

Gosse Boersma
1866-1929


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Geboorteakten IJzendijke 1873-089
  2. (Niet openbaar)
  3. Overlijdensakten Rotterdam 1944/185 folio a016v
  4. Huwelijksakten Standdaarbuiten 1897-004

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 5 oktober 1873 lag rond de 12,7 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 88%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • In het jaar 1873: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Japan gaat over op de gregoriaanse kalender.
    • 2 februari » Bisschopswijding van Edmond Dumont, 97-ste bisschop van het bisdom Doornik.
    • 28 februari » Armauer Hansen ontdekt de bacil die verantwoordelijk is voor de ziekte lepra
    • 20 mei » Levi Strauss en Jacob Davis krijgen patent op de spijkerbroek.
    • 21 juli » In Adair, Iowa beroven Jesse James en de James-Younger gang een trein. Dit is de eerste succesvolle treinberoving in het westen van de Verenigde Staten. In totaal US$3,000 werd gestolen van de Rock Island Express.
    • 27 oktober » Joseph Glidden vraagt octrooi aan op prikkeldraad.
  • De temperatuur op 5 mei 1897 lag rond de 9,8 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1897: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Brooklyn gaat samen met New York.
    • 19 februari » De aartsbisschoppen van Canterbury en York weerleggen in hun brief Saepius Officio de argumenten van Paus Leo XIII in zijn brief Apostolicae Curae tegen de geldigheid van de wijdingen in de Kerk van Engeland.
    • 12 juni » Karl Elsener vraagt octrooi aan op het Zwitsers zakmes (Original Offiziersmesser).
    • 18 juli » In Parijs wordt het Parc des Princes officieel geopend.
    • 20 augustus » De Britse legerarts Ronald Ross ontdekt dat tropische steekmuggen de overbrenger zijn van malaria.
    • 30 oktober » In café de Kruif aan de Houttuinen in Delft wordt de 'Delftsche Studenten Bond' opgericht.
  • De temperatuur op 10 januari 1944 lag tussen 1,5 °C en 5,1 °C en was gemiddeld 3,1 °C. Er was 9,6 mm neerslag gedurende 7,3 uur. Er was 1,0 uur zonneschijn (12%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1944: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 27 januari » Na twee jaar wordt het beleg van Leningrad opgeheven.
    • 19 maart » Nadat Hongarije in het geheim besprekingen heeft aangeknoopt met de Geallieerden wordt het land bezet door Duitsland.
    • 7 juli » Boven Hoorn komen twee Amerikaanse B-17 bommenwerpers met elkaar in botsing en storten neer. Daarbij komen dertien van de twintig bemanningsleden en een inwoonster van Hoorn om het leven.
    • 9 oktober » WO2: bij kerk-razzia's in Noord-Limburg worden duizenden jongens en mannen opgepakt.
    • 13 oktober » In Zwolle worden zeven mensen gefusilleerd voor verzetsdaden, later wordt het Monument op de schietbaan Berkum voor hen opgericht.
    • 29 november » Albanië wordt bevrijd van bezetting door Duitsland.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1865 » Jan Ernst van der Pek, Amsterdams architect († 1919)
  • 1872 » Cees van Hasselt, Nederlands voetballer, eerste bondscoach van het Nederlands elftal († 1951)
  • 1878 » Coen Hissink, Nederlands acteur en schrijver († 1942)
  • 1882 » Robert Goddard, Amerikaans raketpionier († 1945)
  • 1884 » Jan Klingen, Nederlands onderwijzer en verzetsstrijder tijdens de Tweede Wereldoorlog († 1944)
  • 1886 » Han Hollander, Nederlands sportverslaggever († 1943)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Zalinge


De publicatie Stamboom Kraat-Lems is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
W. Kraat, "Stamboom Kraat-Lems", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kraat-lems/I9546.php : benaderd 26 januari 2026), "Neeltje van Zalinge (1873-1944)".