Stamboom Kraat-Lems » Matthijs Johannes Marcus (1902-± 1976)

Persoonlijke gegevens Matthijs Johannes Marcus 


Gezin van Matthijs Johannes Marcus

Hij is getrouwd met Catharina Johanna Heusdens.

Zij zijn getrouwd op 20 juni 1929 te Rotterdam, Zuid-Holland, Nederland, hij was toen 26 jaar oud.Bron 3

Archief 999-06
Registratienummer 1929G
Aktenummer 1929.2257
Pagina g093v
Registratiedatum 20-06-1929

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Matthijs Johannes Marcus?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Matthijs Johannes Marcus

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Matthijs Johannes Marcus

Piet Lems
1854-1922
Cornelia Lems
1881-1938

Matthijs Johannes Marcus
1902-± 1976

1929

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Geboorteakten Rotterdam 1902/10309 folio n097
    2. (Niet openbaar)
    3. Huwelijksakten Rotterdam 1929/2257 folio g093v

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 1 november 1902 lag tussen 6,5 °C en 11,7 °C en was gemiddeld 9,2 °C. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • In het jaar 1902: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
      • 13 maart » Voor het eerst wordt een weg met asfalt bestreken, in Monte Carlo. Uitvinder van dat asfalt is de Zwitserse dokter Ernest Guglielminetti.
      • 2 april » Dimitri Spijagin (Russisch minister van Binnenlandse Zaken wordt in Mariinskipaleis vermoordt door een terrorist)
      • 19 april » De pogrom van Chisinau.
      • 8 mei » Op Martinique barst een vulkaan uit. Gloeiend hete lava stroomt over de hellingen van de Mont Pelée naar beneden. Ten gevolge van die uitbarsting verliezen vele mensen het leven en wordt de voornaamste stad op het eiland, Saint Pierre, verwoest.
      • 28 mei » Encycliek Mirae Caritatis van Paus Leo XIII over de Heilige Eucharistie.
      • 25 augustus » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Montevideo Wanderers FC.
    • De temperatuur op 20 juni 1929 lag tussen 9,7 °C en 23,7 °C en was gemiddeld 17,2 °C. Er was 11,0 uur zonneschijn (66%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
    • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1929: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,7 miljoen inwoners.
      • 31 januari » Leon Trotski wordt verbannen uit de Sovjet-Unie.
      • 12 februari » Stadhuis van Leiden afgebrand.
      • 14 februari » In Chicago worden zeven mannen door een rivaliserende bende doodgeschoten tijdens het Valentijnsdag Bloedbad.
      • 16 juni » Zaligverklaring van Claude de la Colombière (1641-1682), Frans Jezuïet
      • 16 december » Paus Pius XI creëert zes nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse nuntius in Duitsland Eugenio Pacelli, de latere paus Pius XII.
      • 26 december » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub SC Rheindorf Altach.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    • 1898 » Arthur Legat, Belgisch autocoureur († 1960)
    • 1900 » Eugenio Bossilkov, bisschop en martelaar († 1952)
    • 1901 » Lew Childre, Amerikaans countrymusicus en presentator († 1961)
    • 1902 » Eugen Jochum, Duits dirigent († 1987)
    • 1905 » Aldo Fabrizi, Italiaans acteur en filmregisseur († 1990)
    • 1907 » Edmond Delfour, Frans voetballer en voetbalcoach († 1990)

    Over de familienaam Marcus

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Marcus.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Marcus.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Marcus (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Kraat-Lems is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    W. Kraat, "Stamboom Kraat-Lems", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kraat-lems/I6326.php : benaderd 14 maart 2026), "Matthijs Johannes Marcus (1902-± 1976)".