Stamboom Kraat-Lems » Frederik Lems (1869-????)

Persoonlijke gegevens Frederik Lems 

  • Hij is geboren op 15 augustus 1869 in Nieuwerkerk (Schouwen-Duiveland), Zeeland, Nederland.Bron 1
    Archief 25
    Registratienummer NWD-G-1889
    Aktenummer 23

    Geboren als Frederik Kostense. Kind erkend door moeder.
    Vader onbekend.

    Bij Koninklijke brieve d.d. 31-12-1891 ingeschreven in het huwelijksregister van de gemeente Capelle op den IJssel. Erkend door beide ouders. De naam van de moeder te lezen als Willemina Kostense. Naam van het kind veranderd naar Lems.
  • Registratie van geboorte op 1 juni 1889.Bron 2
  • Een kind van Jan Lems en Willemina Kostense
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 2 november 2025.

Gezin van Frederik Lems

Hij is getrouwd met Johanna van Dam.

Zij zijn getrouwd op 12 oktober 1895 te Capelle aan den IJssel, Zuid-Holland, Nederland, hij was toen 26 jaar oud.Bron 3

Aktenummer 29
Registratiedatum 12-10-1895

Kind(eren):

  1. Helena Willemina Lems  1896-???? 
  2. Wilhelmina Lems  1899-???? 
  3. Leendert Lems  ± 1912-1956

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Frederik Lems?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Frederik Lems

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Frederik Lems

Leendert Lems
1817-1856
Jan Lems
1843-1892

Frederik Lems
1869-????

1895

Johanna van Dam
± 1869-1947

Leendert Lems
± 1912-1956

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Geboorteakten Nieuwerkerk 1869-023
    2. (Niet openbaar)
    3. Huwelijksakten Capelle aan den IJssel 1895-029

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 15 augustus 1869 lag rond de 17,3 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noorden. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 62%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
    • In het jaar 1869: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd als 18e president van de Verenigde Staten
      • 6 maart » Dmitri Mendelejev presenteert het periodiek systeem.
      • 10 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Religieuzen van Sint Vincentius a Paolo door paus Pius IX.
      • 3 november » Eerste verschijning van het Britse wetenschappelijk vakblad Nature.
      • 17 november » In Egypte wordt het Suezkanaal geopend.
      • 22 november » In Dumbarton, Schotland wordt de klipper Cutty Sark te water gelaten. Het was een van de laatste klippers, en het is de enige klipper die nog bestaat.
    • De temperatuur op 12 oktober 1895 lag rond de 10,4 °C. Er was 5 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
    • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 8 februari » Benoeming van Henricus van de Wetering tot hulpbisschop van Utrecht.
      • 13 februari » De gebroeders Lumière verkrijgen in Parijs patent op hun cinematograaf.
      • 25 mei » Iers toneelschrijver en dichter Oscar Wilde wordt schuldig bevonden aan sodomie en moet voor twee jaar de gevangenis in.
      • 10 november » Eerste voorstelling van de cinematograaf van de gebroeders Lumière in Brussel.
      • 27 november » Tijdens zijn bezoek aan de Zweeds-Noorse club in Parijs ondertekent Alfred Nobel zijn testament, zodoende wordt zijn gehele vermogen aangewend om na zijn dood de Nobelprijs in te (kunnen) stellen.
      • 23 december » In Amsterdam wordt de Bouwonderneming Jordaan NV opgericht, een experiment om te zien of het mogelijk is om de erbarmelijke leefomstandigheden van de arbeidersklasse in de volkswijk de Jordaan te verbeteren zonder overheidssteun.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Lems

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Lems.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Lems.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Lems (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Kraat-Lems is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    W. Kraat, "Stamboom Kraat-Lems", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kraat-lems/I4920.php : benaderd 4 februari 2026), "Frederik Lems (1869-????)".