Stamboom Koster / Coster » Jannetje Ariense "Jannetje" Ketting (1785-????)

Persoonlijke gegevens Jannetje Ariense "Jannetje" Ketting 

  • Roepnaam is Jannetje.
  • Ze werd gedoopt op 23 januari 1785 in Pernis.Bron 1
    Dopeling Jannetje Ketting
    Vader Arie Ketting
    Moeder Cornelia Koster
    Getuige Leentje Koster

    Plaats Pernis
    Datum doop 23-01-1785

    Bron DTB Rotterdam inv. 1 Doop gereformeerd , index nummer 004
  • Een kind van Arij Klaese Ketting en Cornelia Casparisdr Coster
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 30 maart 2010.

Gezin van Jannetje Ariense "Jannetje" Ketting

(1) Zij is getrouwd met Gerrit Janszn Jongejan.

Toestemming voor het huwelijk is 3 oktober 1806 verkregen te Pernis.

Zij zijn getrouwd op 20 oktober 1806 te Pernis.

Bruidegom Gerrit Jansz Jongejan , jongeman , van West Barendregt , wonend: of dienstbaar te Pernis
Bruid Jannetje Ariënsdr Ketting , jongedochter , van Pernis , wonend: Pernis

Plaats Pernis
Datum ondertrouw 03-10-1806

Opmerkingen zegelrecht voldaan te Pernis

Bron DTB Pernis Trouw gaarder , index nummer 001

Kind(eren):

  1. Jan Gerritse Jongejan  1807-1882 
  2. Arij Gerritse Jongejan  1809-???? 


(2) Zij is getrouwd met Pieter Troost.

Toestemming voor het huwelijk is 29 september 1810 verkregen te Pernis.

Zij zijn getrouwd op 20 oktober 1810 te Pernis.

Bruidegom Pieter Troost , jongeman , van Spijkenis , wonend: Pernis
Bruid Jannetje Ketting weduwe van Gerrit Jongejan , van Pernis , wonend: Pernis

Plaats Pernis
Datum trouwen 20-10-1810
Datum ondertrouw 29-09-1810

Bron DTB Pernis Ambachtstrouw , index nummer 001

Kind(eren):

  1. N.N. Troost  1819

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jannetje Ariense "Jannetje" Ketting?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jannetje Ariense "Jannetje" Ketting

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. DTB R'dam inv.1 Doop Gereformeerd , index nr 004

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 23 januari 1785 lag rond de 0,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1785: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » Het eerste exemplaar van The Daily Universal Register (het latere The Times) wordt gepubliceerd.
    • 14 februari » Paus Pius VI creëert veertien nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschop van Imola Gregorio Barnaba Chiaramonti.
    • 23 mei » Uitvinding van de bifocale bril door Benjamin Franklin.
  • De temperatuur op 20 oktober 1810 lag rond de 11,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1810: Bron: Wikipedia
    • 28 april » Keizer Napoleon Bonaparte reist vanuit Brussel via het Kanaal naar Willebroek tot in de Rupel. Hier schouwt hij de "oorlogsbodems" die in de rivier voor anker liggen. Na de schouwing reist hij over de weg verder naar Antwerpen.
    • 16 september » Grito de Dolores: Miguel Hidalgo roept op tot onafhankelijkheid voor Mexico.
    • 18 september » Eerste Junta in Chili. Alhoewel het de bedoeling was dat de Junta alleen de macht had tijdens de afwezigheid van de koning was het in feite de eerste stap naar onafhankelijkheid van Spanje, en het wordt ook om deze reden herdacht.

Over de familienaam Ketting

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Ketting.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Ketting.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Ketting (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Koster / Coster is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Leo Koster, "Stamboom Koster / Coster", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-koster-coster/I6054.php : benaderd 19 januari 2026), "Jannetje Ariense "Jannetje" Ketting (1785-????)".