Stamboom Koster / Coster » Casparus Pieterse "Casparis" Coster (1718-< 1796)

Persoonlijke gegevens Casparus Pieterse "Casparis" Coster 


Gezin van Casparus Pieterse "Casparis" Coster

Hij is getrouwd met Jannetie Cornelisdr Van Gelder.

Toestemming voor het huwelijk is 2 september 1736 verkregen te Pernis.

Zij zijn getrouwd op 22 september 1736 te Pernis.Bron 4

Bruidegom Casparis Pieterse Coster , Schraven Ambagt
Bruid Jannetie Cornelis van Gelder , Pernis.

Lijst der ledematen te Pernis, zo buiten als in het dorp, te tijden van Ds. Theodorus Adriani Visch (1790-1803)
Neeltje 't hart hvr van Pieter Koster ,
Casparus Koster, obijt den ...juni 1796 , Cornelis Koster ,Cornelia Koster ,hvr van Arij Ketting.

Kind(eren):

  1. Sijmon Casparuszn Coster  1744-< 1802 
  2. Coster  1758


Notities over Casparus Pieterse "Casparis" Coster

Casparus / Casparis
Notariele Archieven te Schiedam.
Kosters, Pieter Casparis wonende te Pernis O.N.A. inv.nr.: 799 blz.: 1415 testament

Akten van transport van de helft van een huis, schuurtje en erf aan de Rietdijk te Pernis nr. 17
93 a Door Simon van Gelderen aan Casparus Koster
Datering 1774

Toegangsnummer: 290
Archieftitel: Verzameling Van der Poest Clement
2. Inventaris
2.2. Verzamelde stukken
2.2.2. Stukken betreffende onroerende goederen
2.2.2.8. Pernis
Verzameling Van der Poest Clement
Akten van transport van de helft van een huis, schuurtje en erf aan de Rietdijk te Pernis nr. 17

93 a Door Simon van Gelderen aan Casparus Koster
Datering 1774

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Casparus Pieterse "Casparis" Coster?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Casparus Pieterse "Casparis" Coster

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. DTB R'dam inv 1 Doop Ger.,index nr 005
  2. 17-06-1796 , DTB R'dam inv 4 Begraven gaarder . index nr 002
  3. DTB R'dam inv 6 Begraven Kerk . index nr 002
  4. DTB R'dam inv 14 trouw Gereformeerd. index nr 001

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 23 oktober 1718 lag rond de 12,0 °C. Bron: KNMI
  • Van 1702 tot 1747 kende Nederland (ookwel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden) zijn Tweede Stadhouderloze Tijdperk.
  • In het jaar 1718: Bron: Wikipedia
    • 14 februari » Willem Hendrik I van Nassau-Usingen wordt opgevolgd door zijn zoons Karel en Willem Hendrik II.
    • 25 augustus » Stichting van New Orleans door Franse immigranten.
    • 30 november » Koning Karel XII van Zweden overlijdt door inslag van een projectiel tijdens de inspectie van een loopgraaf nabij fort Fredriksten, tijdens zijn offensief tegen Noorwegen.
    • 17 december » Het Verenigd Koninkrijk verklaart Spanje de Oorlog van het Viervoudig Verbond.
  • De temperatuur op 18 juni 1796 lag rond de 13,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1796: Bron: Wikipedia
    • 1 maart » In Den Haag komt de eerste democratisch gekozen Nederlandse volksvertegenwoordiging bijeen, de Eerste Nationale Vergadering.
    • 2 maart » Napoleon Bonaparte wordt benoemd tot opperbevelhebber van het Franse leger in Italië.
    • 14 mei » Eerste vaccinaties tegen pokken door Edward Jenner.
    • 1 september » Wet van 5 Fructidor an IV. Opheffing van alle geestelijke instellingen (kloosters, kapittels, enz.) in de Eerste Franse Republiek, inclusief de geannexeerde gebieden (o.a. de Zuidelijke Nederlanden, het Prinsbisdom Luik en Maastricht).
    • 19 september » George Washington houdt zijn afscheidsrede.
    • 11 december » De kloosterlingen van Abdij van Villers worden door Franse troepen verdreven uit hun abdij omdat de abt de zijde koos van keizer Leopold II van het Heilige Roomse Rijk.

Over de familienaam Coster

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Coster.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Coster.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Coster (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Koster / Coster is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Leo Koster, "Stamboom Koster / Coster", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-koster-coster/I4346.php : benaderd 9 januari 2026), "Casparus Pieterse "Casparis" Coster (1718-< 1796)".