Stamboom Koster / Coster » Adrianus "Adrianus" Koster (1876-1941)

Persoonlijke gegevens Adrianus "Adrianus" Koster 

  • Roepnaam is Adrianus.
  • Hij is geboren op 28 september 1876 in Charlois.Bron 1
    Bron Burgerlijke stand - Geboorte
    Archieflocatie Nationaal Archief (Rijksarchief Zuid-Holland)
    Algemeen Gemeente: Charlois
    Soort akte: Geboorteakte
    Aktenummer: 253
    Aangiftedatum: 28-09-1876
    Kind Adrianus Koster
    Geslacht: M
    Vondeling: N
    Geboortedatum: 28-09-1876
    Geboorteplaats: Charlois
    Vader Arie Koster
    Moeder Maria Bijl
  • Hij is overleden op 22 januari 1941 in Rotterdam De Heij, hij was toen 64 jaar oud.
    Adrianus is vanuit zijn woning Heijschedijk 91 begraven te Pernis
    Tot 1934 was het adres Heij 57

    BS Overlijden met Adrianus Koster
    Overledene
    Adrianus Koster
    Geboorteplaats
    Rotterdam
    Leeftijd
    64 jaar
    Vader
    Arie Koster
    Moeder
    Maria Bijl
    Eerder overleden echtgeno(o)t(e)
    Johanna Cornelia van der Pols
    Gebeurtenis
    Overlijden
    Datum
    22-01-1941
    Gebeurtenisplaats
    Rotterdam
    Documenttype
    BS Overlijden
    Erfgoedinstelling
    Stadsarchief Rotterdam
    Collectiegebied
    Zuid-Holland
    Archief
    999-09
    Registratienummer
    1941II+III+IV+V+VI
    Aktenummer
    1941.6
    Pagina
    II-002
    Registratiedatum
    22-01-1941
    Akteplaats
    Rotterdam
    Collectie
    Nadere toegang op het overlijdensregister van de gemeente Rotterdam
  • Hij is begraven op 27 januari 1941 in Rotterdam-Pernis.Bron 2
  • Een kind van Arie Koster en Maria Bijl
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 13 mei 2018.

Gezin van Adrianus "Adrianus" Koster

Hij is getrouwd met Johanna Cornelia Van Der Pols.

Zij zijn getrouwd op 20 juni 1901 te Pernis, hij was toen 24 jaar oud.Bron 3

Het gezin behoorde tot de Hervormde Gemeente van Pernis , na 1934
van Charlois
Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Nationaal Archief (Rijksarchief Zuid-Holland)
Algemeen Gemeente: Pernis
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 20
Datum: 20-06-1901
Bruidegom Adrianus Koster
Leeftijd: 24
Geboorteplaats: Charlois
Bruid Johanna Cornelia van der Pols
Leeftijd: 24
Geboorteplaats: Pernis
Vader bruidegom Arie Koster
Moeder bruidegom Maria Bijl
Vader bruid Jan van der Pols
Moeder bruid Cornelia van Eijk

Kind(eren):

  1. Jan Koster  1903-1960 
  2. Cornelia Koster  1920-1920


Notities over Adrianus "Adrianus" Koster

Adrianus was van beroep Koopman in aardappelen / tuinder
1934 wonende Heij 57 is geworden Heijschedijk 92B

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Adrianus "Adrianus" Koster?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Adrianus "Adrianus" Koster

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Adrianus Koster


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. B.S. Charlois geboorten Fiche 85 akte nr 253
    2. DTB Pernis Begraven akte nr 6
    3. B.S. Pernis huwelijken Fiche - Akte nr 20

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 28 september 1876 lag rond de 11,9 °C. Er was 8 mm neerslag. De winddruk was 7 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
    • In het jaar 1876: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 14 februari » Alexander Graham Bell vraagt patent aan op de telefoon; twee uur later doet Elisha Gray hetzelfde.
      • 7 maart » Alexander Graham Bell ontvangt patent voor de telefoon.
      • 30 mei » Staatsgreep van de Jong-Turken.
      • 1 augustus » Colorado wordt de 38e staat van de Verenigde Staten.
      • 4 november » Première van Symfonie nr. 1 (Brahms) van Johannes Brahms in Karlsruhe.
      • 23 december » Begin van de Conferentie van Constantinopel tussen vijf Europese grootmachten.
    • De temperatuur op 20 juni 1901 lag tussen 8,8 °C en 20,5 °C en was gemiddeld 15,5 °C. Er was 0,9 uur zonneschijn (5%). Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • In het jaar 1901: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
      • 10 januari » In Texas wordt olie ontdekt.
      • 17 februari » Oprichting van de Noorse voetbalclub Ranheim Fotball.
      • 4 maart » William McKinley wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
      • 1 juni » De Ongevallenwet treedt in werking. De wet is de eerste markering van de verzorgingsstaat die in Nederland gestalte gaat krijgen.
      • 22 juni » Goedkeuring van de Congregatie van de Zonen van de Heilige Familie door Paus Leo XIII.
      • 6 september » De Amerikaanse anarchist Leon Czolgosz vermoordt de Amerikaanse president William McKinley tijdens de Pan-American Exposition in Buffalo, New York.
    • De temperatuur op 22 januari 1941 lag tussen 2,9 °C en 7,1 °C en was gemiddeld 4,9 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 0,5 uur zonneschijn (6%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1941: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,9 miljoen inwoners.
      • 20 januari » Franklin Delano Roosevelt wordt voor de derde maal als president geïnaugureerd, een unicum in de Amerikaanse geschiedenis.
      • 25 februari » Februaristaking.
      • 9 mei » De Duitse onderzeeboot U 110 wordt gekaapt door de Royal Navy waarbij codeboeken en Enigma-codeermachine worden buitgemaakt. Deze hielpen de codebrekers in Bletchley Park de Duitse codes te kraken.
      • 10 mei » Tweede Wereldoorlog: Staking van meer dan 100.000 arbeiders in Luik, geleid door Julien Lahaut, georganiseerd door het onafhankelijkheidsfront.
      • 3 oktober » De eerste spuitbussen op drijfgas komen op de markt, in de VS.
      • 26 december » Winston Churchill spreekt als eerste Britse premier het Amerikaanse Congres toe.
    • De temperatuur op 27 januari 1941 lag tussen -4,5 °C en -1,5 °C en was gemiddeld -3,0 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1941: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,9 miljoen inwoners.
      • 25 maart » Joegoslavië sluit zich aan bij de asmogendheden; twee dagen later verlaat het land de As alweer.
      • 3 april » Hongaarse en Duitse soldaten trekken Joegoslavië binnen.
      • 4 juni » De voormalige Nederlandse mijnenlegger Van Meerlant gaat in Britse dienst verloren door een mijnexplosie, 42 Britse opvarenden komen om het leven.
      • 11 september » Franklin Delano Roosevelt verklaart in reactie op de Duitse aanvallen met onderzeeboten dat de Amerikaanse vloot voortaan met geweld zal reageren (FDR Fireside Chat: "On Maintaining Freedom of the Seas"), en loopt hiermee vooruit op de formele oorlogsverklaring van december 1941 (na 'Pearl Harbor').
      • 17 november » Joseph Grew, de Amerikaanse ambassadeur in Japan, meldt het State Department dat Japan van plan is Pearl Harbor aan te vallen. Zijn telegram wordt genegeerd.
      • 26 december » Winston Churchill spreekt als eerste Britse premier het Amerikaanse Congres toe.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Koster

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Koster.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Koster.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Koster (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Koster / Coster is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Leo Koster, "Stamboom Koster / Coster", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-koster-coster/I16325.php : benaderd 1 februari 2026), "Adrianus "Adrianus" Koster (1876-1941)".