Stamboom Koster / Coster » Leendert Dirksz "Leendert" Koster (1812-1892)

Persoonlijke gegevens Leendert Dirksz "Leendert" Koster 

  • Roepnaam is Leendert.
  • Hij is geboren op 7 september 1812 in Pernis.Bron 1
    Leendert is geboren binnen Pernis in 't huis nr 13 wijk B
    Bij de aangifte heeft Dirk Maartensz.Koster verklaard dat hij niet kan schrijven ,en overzulks zijn naam niet kan ondertekenen.

    Bron Burgerlijke stand - Geboorte
    Archieflocatie Nationaal Archief (Rijksarchief Zuid-Holland)
    Algemeen Gemeente: Pernis
    Soort akte: Geboorteakte
    Aktenummer: 28
    Aangiftedatum: 08-09-1812
    Kind Leendert Koster
    Geslacht: M
    Vondeling: N
    Geboortedatum: 07-09-1812
    Geboorteplaats: Pernis
    Vader Dirk Koster
    Moeder Niesje Noordzij
    Tijdstip: 03:30
  • Registratie van geboorte op 8 september 1812.
  • Hij is overleden op 12 januari 1892 in Charlois, hij was toen 79 jaar oud.Bron 2
    Leendert is overleden te Pernis wijk VI nummer 177

    Overledene Leendert Koster , leeftijd 79 jaar
    Vader Dirk Koster
    Moeder Niesje Noordzij
    Echtgenoo/te Elizabeth van Eijk

    Plaats Charlois
    Datum overlijden 12-01-1892

    Opmerkingen eerder weduwnaar van Adriaantje van der Staaij

    Geboorteplaats Pernis
    Bron Charlois 1892 -017
    Tijdstip: 00:30
  • Hij is begraven in Charlois.
  • Een kind van Dirk Maartensz Koster en Niesje Leendertsd Noordzij
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 23 augustus 2021.

Gezin van Leendert Dirksz "Leendert" Koster

(1) Hij is getrouwd met Adriaantje Van Der Staaij.

Zij zijn getrouwd op 13 november 1835 te Charlois, hij was toen 23 jaar oud.Bron 3

BS Huwelijk met Leendert Koster
Bruidegom
Leendert Koster
Geboorteplaats
Pernis
Leeftijd
23
Bruid
Adriaantje van der Staaij
Geboorteplaats
Charlois
Leeftijd
23
Vader van de bruidegom
Dirk Koster
Moeder van de bruidegom
Niesje Noordzij
Vader van de bruid
Arij van der Staaij
Moeder van de bruid
Agatha Lambertina de Ruijter
Gebeurtenis
Huwelijk
Datum
13-11-1835
Gebeurtenisplaats
Charlois
Documenttype
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling
Stadsarchief Rotterdam
Plaats instelling
Rotterdam
Collectiegebied
Zuid-Holland
Archief
2
Registratienummer
543
Aktenummer
1835.17
Pagina
15v
Registratiedatum
13-11-1835
Akteplaats
Charlois
Collectie
Archieven van het ambacht en de gemeente Charlois
Boek
Nadere toegang op het huwelijks- en echtscheidingsregister van de gemeente Charlois

Kind(eren):

  1. Dirk Koster  1836-1908 
  2. Arie Koster  1837-1919 
  3. Cornelis Koster  1843-1914 
  4. Koster  1845
  5. Leendert Koster  1847-1920 
  6. Niesje Koster  1850-1925 


(2) Hij is getrouwd met Elisabeth Van Eijk.

Zij zijn getrouwd op 23 november 1855 te Charlois, hij was toen 43 jaar oud.Bron 4

Leendert was weduwnaar toen hij trouwde met Elisabeth van Eijk

Kind(eren):

  1. Willem Koster  1856-1856
  2. Adriaantje Koster  1857-1924 
  3. Jan Koster  1861-1935 
  4. Grietje Koster  1862-1868
  5. Hendrik Koster  1865-1948 
  6. Pieter Koster  1868-1868
  7. Grietje Koster  1869-1870
  8. Pieter Koster  1870-1916
  9. Grietje Koster  1873-1953 


Notities over Leendert Dirksz "Leendert" Koster

Leendert was van beroep arbeider /melkboer <1837-1865> Particulier <1835> ,Voerman < 1866 > ,Koopman <1868 > Landbouwer <1869>-veehouder aan de Beneden Heijschedijk te Charlois
en Bouwman 1870 - 1873 >

Datum 28 juli 1868
Notaris ; Hendrik Schot
Overeenkomst ; Verkoop en koop
Lokatie ; een stuk Groenland in den polder Plompert , gemeente Charlois .
Kadastraal ;
sectie A nr's 345 boschhakhout , groot zeven en twintig roeden.
sectie A nr's 348 boschhakhout , groot drie en twintig roeden.
sectie A nr's 832 kade , groot een roede en tachtig men.
sectie A nr's 833 kade , groot een roede en zeventig men.
sectie A nr's 829 kade , groot veertien roeden en twintig men
sectie A nr's 830 boezemland , groot dertien roeden en tien men
Totaal ; tachtig roeden tachtig men
Bedrag ; vier honderd en zestig gulden .
Verkoper ; Jacoba Antonia van Bijlert
Koper ; Leendert Koster Dirkszoon

Archief titel: Polder Robbenoord en Plompert
kenmerken

Ten noorden werd de polder begrensd door de rivier de Maas, ten westen door de Koedood, ten zuiden door de Reedijk en ten oosten door de Charloisse Hogedijk 1 .
Voetnoot 1 De grenzen van de polder zijn zeer volledig aangegeven in artikel 1 van het Bijzonder Reglement der polder (inv. nr. 18). Zie ook de bij dit reglement behorende schets-tekening van de polder (inv. nr. 26).
Het archief werd bewaard in de polderkist welke zich bevond in de vergaderzaal van de polder, een daartoe gehuurde localiteit in hotel "Stuur" te Charlois. Het is goed bewaard en gaaf gebleven. Een belangrijk verloren gegaan stuk evenwel is het register van notulen van de vergaderingen van dijkgraaf en heemraden van de jaren 1826-1855. In 1914 heeft hierover zonder resultaat een briefwisseling plaats gehad tussen de toenmalige gemeentearchivaris van Rotterdam en de laatste secretaris-penningmeester van de polder * . Het archief is op 31 oktober 1913 overgedragen aan de gemeente Rotterdam en naar het Gemeentearchief overgebracht, waar het nog in datzelfde jaar voor het eerst geïnventariseerd werd.
Voor de waterlozing was echter een verbinding met open water noodzakelijk. De grondheren van Charlois * . die bij bovengenoemde overeenkomst nauw betrokken waren, namen het op zich voor deze verbinding te zorgen. Voor het westelijk deel van hun grondheerlijkheid was de afsluiting van de Koedood van groot belang: in het noorden, langs de oostelijke oever van het riviertje, lag hun gebied De Plomp, nog geheel onbedijkt en jaarlijks door het water van de Koedood overstroomd, terwijl oostelijk daarvan het reeds bedijkte Robbenoord lag, dat na de afsluiting van de Koedood met de Plomp tot één polder kon worden verenigd. Bovengenoemde verbinding met open water werd gemaakt door het graven van een vliet, vanaf de Koedood noordoostwaarts doorde Plomp en Robbenoord naar de Nieuwe Maas. Bij de uitmonding tegenover Delfshaven werd een sluis gemaakt, die later de naam Barendrechtse sluis kreeg. Zo ontstond de Robbenoordse vliet, die samen met de afgesloten Koedood een besloten boezem vormde, waarop in de toekomst menig polder zijn water zou lozen. Deze beslissingen in het jaar 1580 zijn van groot belang geweest voor de bemaling van het westelijk deel van IJsselmonde. De hier begonnen samenwerking van eigenaars van verschillende polders is later voortgezet in het waterschap ,,De Koedood".
Onteigening door de gemeente Rotterdam

Op 13 juni 1907 nam de Gemeenteraad van Rotterdam het besluit tot het aanleggen van de Waalhaven en tot onteigening daartoe van de polder Robbenoord en Plompert * . Door minnelijke schikking wist het Gemeentebestuur in de daarop volgende jaren grote delen van de polder in bezit te krijgen. Daar niet alle ingelanden even welwillend waren besloot de Gemeenteraad op 23 september 1909 tot het voeren van een rechtsgeding over die percelen waarover met de eigenaars geen overeenstemming kon wordenbereikt * . In de raadsvergadering van 11 mei 1911 konden Burgemeester en Wethouders mededelen, dat sinds maart van dat jaar de gehele polder eigendom was van de Gemeente, met uitzondering van de begraafplaats van de Hervormde Gemeente van Charlois * . Besloten werd om nu de ontpoldering te bewerkstelligen. Voor het zover was zouden de twee ingelanden van de polder (de gemeente Rotterdam en de Hervormde Gemeente van Charlois), ingevolge artikel 7 van het Algemeen Polderreglement, eengemachtigde benoemen die het polderbestuur zou vertegenwoordigen. Als zodanig werd benoemd de heer Burgdorffer, directeur van Gemeentewerken van Rotterdam.

Aktesoort overeenkomst
Datum 10/04/1867
Archief ONR Ridderkerk
Inventarisnummer 113
Aktenummer/Blz. 962/76
Notaris Jean Louis Raoul le Rutte
Leendert Koster bouwman te Charlois, als vader de belangen waarnemende van zijn minderjarige zoon Leendert Koster, zonder beroep eveneens te Charlois komt, via Jan de Jong te Ridderkerk als zijn gemachtigde, met Hendrik Willem Willemsen timmerman teRotterdam overeen dat hij de dienstplicht overneemt van voornoemde minderjarige voor een bedrag van 300 gulden.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Leendert Dirksz "Leendert" Koster?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Leendert Dirksz "Leendert" Koster

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Leendert Dirksz Koster

Leendert Dirksz Koster
1812-1892

(1) 1835
Dirk Koster
1836-1908
Arie Koster
1837-1919
Koster
1845-1845
Niesje Koster
1850-1925
(2) 1855
Willem Koster
1856-1856
Jan Koster
1861-1935
Pieter Koster
1868-1868
Pieter Koster
1870-1916

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. B.S. Pernis geboorten Fiche 1 akte nr 30
    2. B.S. Charlois overlijden Fiche 142 akte nr 17
    3. B.S. charlois huwelijken Fiche 16 akte nr 17
    4. B.S. Charlois huwelijken Fiche - akte nr 22

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 7 september 1812 lag rond de 19,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1812: Bron: Wikipedia
      • 11 mei » Brits premier Spencer Perceval wordt neergeschoten in de hal van het Britse Lagerhuis door de failliete handelaar John Bellingham.
      • 22 juni » Napoleon verklaart de oorlog aan Rusland.
      • 22 juli » Britse troepen onder leiding van de Hertog van Wellington verslaan de Fransen bij Salamanca in Spanje.
      • 6 augustus » De vulkaan Awu op het eiland Sangihe Besar (Indonesië) barst uit en maakt 953 slachtoffers.
      • 7 september » Slag bij Borodino, waarschijnlijk grootste veldslag uit de geschiedenis.
      • 12 november » Het leger van Napoleon trekt zich terug uit Moskou en steekt de Berezina over.
    • De temperatuur op 23 november 1855 lag rond de 2,8 °C. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
    • In het jaar 1855: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
      • 7 februari » Ondertekening van het Japans-Russisch vriendschapsverdrag (alias Verdrag van Shimoda).
      • 1 maart » In Mexico begint de Revolutie van Ayutla.
      • 30 april » In Sheffield wordt het stadion Bramall Lane officieel geopend met een cricketwedstrijd.
      • 11 juli » Haarlemmermeer wordt officieel een Nederlandse gemeente.
      • 1 augustus » Eerste beklimming van de Monte Rosa, de op een na hoogste top in de Alpen.
    • De temperatuur op 12 januari 1892 lag rond de -1,6 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
    • In het jaar 1892: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 15 maart » Verheffing van de rooms-katholieke apostolische prefectuur Denemarken tot het apostolisch vicariaat Denemarken.
      • 27 maart » In Manresa (Catalonië) wordt de Bases de Manresa, een ontwerp voor een regionale grondwet, goedgekeurd.
      • 3 april » Het eerste sundae-ijsje wordt gedocumenteerd.
      • 7 juni » Tijdens een vijf dagen durende uitbarsting van de vulkaan Awu op het Indonesische eiland Sangir komen 1.532 mensen om.
      • 7 juli » De Nederlander Janus Ooms wint als eerste niet-Britse roeier de Diamond Sculls in Henley, het officieuze wereldkampioenschap.
      • 9 september » De Amerikaanse astronoom Edward Emerson Barnard ontdekt Amalthea, de derde maan van Jupiter.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Koster

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Koster.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Koster.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Koster (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Koster / Coster is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Leo Koster, "Stamboom Koster / Coster", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-koster-coster/I7816.php : benaderd 8 januari 2026), "Leendert Dirksz "Leendert" Koster (1812-1892)".