Wouter Gerrit was ruim 50 jaar in politionele dienst en kreeg in 1947 een aanstelling als terreinbewaker op Landgoed Pijnenburg. Hij was tevens bestuurslid P.C.P. - penningmeester en zorgde voor de financiën en kreeg de bijnaam "Lieftinck"..
De temperatuur op 13 november 1887 lag rond de 5,3 °C. Er was 0.3 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
28 januari » In een sneeuwstorm in Montana worden de grootste sneeuwvlokken ooit gemeten (38 bij 20 centimeter).
15 maart » Oprichting van het rooms-katholieke bisdom Monaco.
4 juni » In Parijs wordt het Institute Pasteur opgericht.
1 september » Emile Berliner vraagt octrooi aan op de grammofoonplaat.
3 december » Oscar Carré opent aan de Weesperzijde te Amsterdam zijn Circustheater.
4 december » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Örgryte IS.
Trouwdag 3 november 1911
De temperatuur op 3 november 1911 lag tussen 6,2 °C en 12,4 °C en was gemiddeld 8,2 °C. Er was 0,7 mm neerslag. Er was 3,5 uur zonneschijn (37%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
13 januari » Een man hakt met een schoenmakersmes in op het schilderij De Nachtwacht.
11 maart » Oprichting van de Franse voetbalclub US Concarneau uit de gelijknamige plaats in Bretagne.
22 mei » In de Duitse havenstad Kiel loopt de Kaiser van stapel, het eerste turbine-lijnschip ter wereld.
31 mei » De Titanic wordt te water gelaten.
29 oktober » Luxemburg speelt de eerste voetbalinterland uit zijn geschiedenis en verliest met 4-1 van Frankrijk.
14 december » Roald Amundsen bereikt als eerste mens de Zuidpool.
Dag van overlijden 20 augustus 1960
De temperatuur op 20 augustus 1960 lag tussen 11,2 °C en 19,5 °C en was gemiddeld 14,3 °C. Er was 15,9 mm neerslag gedurende 8,0 uur. Er was 5,5 uur zonneschijn (38%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
14 januari » Kadebreuk in Tuindorp Oostzaan leidt ertoe dat het hele tuindorp wordt geëvacueerd en wekenlang blank staat. Het Rampenfonds start een nationale inzameling.
21 januari » Ondertekening van het Japans-Amerikaans Veiligheidsverdrag.
30 juni » Ondertekening van de onafhankelijkheidsakte van Congo door Patrice Lumumba en Gaston Eyskens.
13 augustus » De Centraal-Afrikaanse Republiek verklaart zich onafhankelijk van Frankrijk.
8 oktober » Het eerste nummer van TeleVizier verschijnt.
24 november » Oprichting van de Rooms-katholieke Bisschoppelijke Hiërarchie in Vietnam met drie aartsbisdommen en zeventien bisdommen.
Dag van begraven 24 augustus 1960
De temperatuur op 24 augustus 1960 lag tussen 14,9 °C en 23,0 °C en was gemiddeld 18,9 °C. Er was 3,6 mm neerslag gedurende 0,8 uur. Er was 2,4 uur zonneschijn (17%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
23 februari » Zwemster Dawn Fraser uit Australië brengt in Sydney haar eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag op 1.00,2.
29 februari » De oude stad Agadir in Marokko wordt verwoest door twee aardbevingen. Alhoewel de kracht beperkt is (5,7 op de schaal van Richter), blijft vrijwel geen steen op de andere. 15.000 mensen verliezen het leven.
4 juli » Oprichting van de Hondurese voetbalclub Deportivo Platense in Puerto Cortés.
10 juli » De Sovjet-Unie wint in Parijs de allereerste Europese titel door Joegoslavië na verlenging met 2-1 te verslaan in de finale van het EK voetbal.
7 oktober » De Amerikaanse presidentskandidaten John F. Kennedy en Richard Nixon hebben een vierde verkiezingsdebat over de Koude Oorlog.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Leo Ket, "Stamboom Ket", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ket/I504249.php : benaderd 13 maart 2026), "Wouter Gerrit Bos (1887-1960)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.