De temperatuur op 6 april 1913 lag tussen 5,6 °C en 13,3 °C en was gemiddeld 7,9 °C. Er was 5,5 uur zonneschijn (41%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
18 maart » Koning George I van Griekenland wordt vermoord.
10 augustus » Vrede van Boekarest (1913), einde van de Tweede Balkanoorlog..
4 september » Huwelijk van ex-koning Emanuel II van Portugal en prinses Augusta Victoria van Hohenzollern-Sigmaringen in Sigmaringen.
10 september » Eerste autoweg van kust tot kust wordt geopend in de Verenigde Staten.
1 december » Ford Motor Company introduceert de lopende band. Het productieprincipe werd overigens al toegepast door Oldsmobile.
Dag van overlijden 17 april 2005
De temperatuur op 17 april 2005 lag tussen 7,5 °C en 17,6 °C en was gemiddeld 11,6 °C. Er was 7,4 uur zonneschijn (53%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
25 mei » Liverpool FC wint de Champions League door AC Milan na penalty's te verslaan na een zinderende wedstrijd.
30 mei » De Amerikaanse studente Natalee Holloway verdwijnt spoorloos op Aruba.
14 juni » De Jamaicaanse atleet Asafa Powell verbetert het bijna 6 jaar oude record op de 100 m sprint met 0,01 s en brengt het op 9,77 s.
12 augustus » Ludwig-Holger Pfahls, Duits politicus en hoge ambtenaar, wordt wegens belastingsontduiking in eerste aanleg tot 2 jaar en drie maanden gevangenisstraf veroordeeld.
14 november » In Leeuwarden wordt bij de voorbereidingen van Domino Day in de sporthal een huismus in opdracht van de omroep SBS6 doodgeschoten. Het vogeltje had 26 000 dominostenen omgegooid.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Leo Ket, "Stamboom Ket", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ket/I504034.php : benaderd 14 januari 2026), "Hendrik van Essen (1913-2005)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.