11 januari » Naar Amerikaans voorbeeld wordt in de Zuidelijke Nederlanden de "Republiek van de Verenigde Nederlandse Staten" of de "République des États belgiques unis" uitgeroepen.
26 januari » Première van de opera Così fan tutte van Wolfgang Amadeus Mozart in het Burgtheater in Wenen.
29 mei » Rhode Island sluit zich als laatste aan bij de groep van Amerikaanse kolonies die de Britse overheersing bestrijden.
5 juni » Het eerste nummer van het Overijsselsch Weekblad verschijnt.
6 oktober » Introductie van het kunstmatige mineraalwater van Jacob Schweppe, later bekend onder de handelsnaam Schweppes.
6 december » Het Amerikaans Congres verhuist van New York naar Philadelphia in Pennsylvania.
Dag van overlijden 15 juni 1793
De temperatuur op 15 juni 1793 lag rond de 10,0 °C. Er was 48 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
21 januari » Lodewijk XVI van Frankrijk wordt geëxecuteerd door middel van guillotine.
21 januari » Pruisen en Rusland verdelen Polen.
1 februari » Frankrijk start een oorlog met het Verenigd Koninkrijk en Nederland.
2 juni » De jakobijnen grijpen de macht in Frankrijk en zetten de girondijnen af. Begin van het Schrikbewind.
10 augustus » Het Louvre in Parijs wordt als museum in gebruik genomen.
9 december » In New York komt American Minerva uit, het eerste dagblad. Het is opgericht door Noah Webster.
Dag van begraven 19 juni 1793
De temperatuur op 19 juni 1793 lag rond de 11,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Peter Keesman, "Stamboom Keesman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-keesman/I6314.php : benaderd 7 januari 2026), "Pieter Keesman (-1793)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.