Kwartierstaat Jonkman » Dirck Loeffsz. van Oordt

Persoonlijke gegevens Dirck Loeffsz. van Oordt 


Gezin van Dirck Loeffsz. van Oordt


Kind(eren):



Kind(eren):



Kind(eren):



Notities over Dirck Loeffsz. van Oordt

Bron: Fred Brouwer

Dirck Loeffsz van Oordt, schepen van Beusichem en Zoelmond (1535-1546)

Bronnen: 1) jpouweltjes.myqnapcloud.com/Kwartierstaat.htm (met informatie uit akten uit het Rechterlijk Archief van Beusichem), 2) De Navorscher, Acht en dertigste jaargang. Nijmegen, 1888, pag. 135, 3) hogenda.nl, 4) Repertorium op de lenen van de hofstede Culemborg, 1251-1648 (1669), J.C. Kort. In: Ons Voorgeslacht, jrg. 42 (1987)

Op 8 maart 1508 is Loef van Noorde, gehuwd met Janna, voor Dirk, zijn zoon, beleend met 1 morgen in Beusichem achter de kerk, genaamd Zuete Zand, bij verzuim met lijftocht van zijn ouders. Op 15 juni 1546 hulde van Dirk van Noorde. Op 12 maart 1593 Jan van Oort bij dode van Dirk van Noorde, zijn vader. Op 14 december 1618 Antonie van Delwijnen, schout van Beusichem, voor Geertruida van Oordt, zijn vrouw, bij dode van Jan, haar vader.

Op 26 januari 1542 heeft Dirck Loeffsz een schatdag op Willem Aelberts.
Op 10 mei 1542 doet Dirick Loeffsz koop op Cornelis van Cùijck, Tonis Reijersz en Dirick Stamer.
Op 11 oktober 1542 doet Dirick Loefsz koop op Jan de Moelre en Gerijt Aertsz.

Op 24 januari 1543 doet Dirick Loefsz koop op Willem Zurmont, Willem Otten, Jan Gosen Melisz, Thonis Otten en Willem Aelbertsz.
Op 2 mei 1543 doet Dirick Loefsz koop op Jan Gosen Melisz, Gerijt Gerijtsz die Smit die Jonge, Thoenis Otten, Cornelis Gielisz van Cuijck, Thoenis Reijersz, Jan die Moelre en Gerijt Aertsz.
Op 1 december 1543 doet Dirick Loefsz koop op Cornelis van Cuijck.

Op 10 februari 1546 doet Dirck van Oerdt koop op Thonis Aertsz.
Op 13 maart 1546 heeft Dirck Loefsz een schatdag op Cornelis Marceelisz.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Dirck Loeffsz. van Oordt?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Dirck Loeffsz. van Oordt

Loeff van Noorde
????-> 1512

Dirck Loeffsz. van Oordt



Onbekend



Onbekend



Onbekend


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Over de familienaam Van Oordt


De publicatie Kwartierstaat Jonkman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Heidi Jonkman, "Kwartierstaat Jonkman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-jonkman/I7599.php : benaderd 11 januari 2026), "Dirck Loeffsz. van Oordt".