Kwartierstaat Jonkman » Wijnandus Mighiel van Graas (± 1684-????)

Persoonlijke gegevens Wijnandus Mighiel van Graas 


Gezin van Wijnandus Mighiel van Graas

(1) Hij is getrouwd met Anna van Wijkersloot.

Toestemming voor het huwelijk is 7 juni 1708 verkregen.

Op 8 juni 1708 gaat in Amsterdam in ondertrouw Wijnand van Graas, van Zwartsluis, een wijnkoper, 24 jaar oud, woont in de Niesel, ouders dood,
geasstisteerd met Jan Hendrikse Gunst,
met
Anna Wijkersloot, van Amsterdam, 22 jaar, geassisteerd met haar moeder Catrina Celten.

Kind(eren):



(2) Hij is getrouwd met Sophia Lesaisie (Lesage).

Toestemming voor het huwelijk is 21 december 1719 verkregen te Amsterdam, NH.

Op 21 december 1719 gaat Wijnandus hij als weduwnaar te Amsterdam in ondertr met Sophia Lesaisie, wed van Cornelis Buijs. (later gescheiden van tafel en bed). Hij woont dan op Cattenburg.

Op 15 februari 1723 notariele akte voor Jan Ardinois
Sedert enige tijd onenigheid tussen de echtelieden, Sophia is vertrokken en heeft de schepenen van Amsterdam on een scheiding van tafel en bed gevraagd.
Sophia heeft al de door haar ingebrachte goederen (waarvan in januari 1723 een boedelbeschrijving gemaakt werd) ontvangen en Wijnand heeft zijn goederen behouden. Zij verklaren over en weer voldaan te zijn.
Sophia moet aan Wijnand het huis op Cattenburg af staan en hij zal aan haar een kustingbrief ten bedrage van 1500 gulden moeten afgeven.

Dit wordt geformaliseerd op 17-3-1723

Het echtpaar is gescheiden.


Notities over Wijnandus Mighiel van Graas

0080 Schoutambt Wanneperveen, Dinxterveen en Zwartsluis
Inventaris
1. Archief van het schoutambt wanneperveen, dinxterveen en zwartsluis, (1535), 1631- 1811
1.3. Rechtspraak
1.3.2. Contentieuze zaken
1.3.2.2. Processtukken

137 - 478 Stukken overgelegd en gebruikt in processen, 1650-1809.
177 Tussen Jan van Dwingelo en Wijnand van Graas over de terugbetaling van een schuld, 1726.
______________

POORTERBOEKEN N.B. Nadere toegang: index op de studiezaal. Volgens aantekening van Oldewelt zijn de nrs. 1-3 en 35-47 de eigenlijke poorterboeken, met chronologische intekening. In het `Generael Poorterboek' (inv.nrs. 4-34), aangelegd in 1655 bij het betrekken van het nieuwe stadhuis, werden de namen alfabetisch overgebracht.

4-34 'Generael Poorterboek'. Registers van gekochte, behuwde en ingeboren poorters. 31 delen

13 '10' 1700 juli-1706 februari.
Wijnand heeft op 29 mei 1709 het poorterschap van Amsterdam betaalt.

____________________

Kwijtscheldingen
Bron: KwijtscheldingenSoort registratie: Registratie(Akte)datum: 06-05-1710
Plaats: AmsterdamSoort akte: Registratie
Bijzonderheden:
Huisnaam: De Twee Gijnblokken in de gevel
Omschrijving: De Twee Gijnblokken in de gevel, huis en erf, beoosten de Kattenburgervaart (Nieuwe Vaart) bij brouwerij De Parel
Locatie in bron: Kattenburg
Locatie: Kattenburg
https://archief.amsterdam/archief/5062/84

Verkoper
Adriaen Brouwer
Verkoper
Erven Vincent Timp
Koper
Wijnand van Graas

Wijnand koopt in 1710 het huis op Cattenburg, oostzijde van de nieuwe vaart, bij de gewezen brouwerij van de paerl,
daar waar de twee geijbloks in de gevel staan.

Gevonden archiefstukken
177 Tussen Jan van Dwingelo en Wijnand van Graas over de terugbetaling van een schuld, 1726.
0080 Schoutambt Wanneperveen, Dinxterveen en Zwartsluis
Inventaris
1. Archief van het schoutambt wanneperveen, dinxterveen en zwartsluis, (1535), 1631- 1811
1.3. Rechtspraak
1.3.2. Contentieuze zaken
1.3.2.2. Processtukken

137 - 478 Stukken overgelegd en gebruikt in processen, 1650-1809.
177
Tussen Jan van Dwingelo en Wijnand van Graas over de terugbetaling van een schuld, 1726.
Datering:
1726.
Organisatie: Collectie Overijssel locatie Zwolle

_________

0080 Schoutambt Wanneperveen, Dinxterveen en Zwartsluis
Inventaris
1. Archief van het schoutambt wanneperveen, dinxterveen en zwartsluis, (1535), 1631- 1811
1.3. Rechtspraak
1.3.1. Voluntaire zaken
40 - 62 Registers van voluntaire zaken, 1631-1809.
45 1717 dec 21-1726 apr 25, .

13 aug 1708
folio 74, scan 40
Winant Mighiel van Graas en Anna van Wijkersloot, hebben verkocht aan hun broeder en suster A.J. van Graas en G. Soebach
en erfgenamen, hun beide kalkovens, met het gereedschap, hen bij maagscheiding (boedelscheiding?erfscheiding) ten deel gevallen, alsmede
het hen compterende part van een obligatie tegen Jacob Decker en zijn huisvrouw, voor 2600 carolus guldens.

Op 14 augustus 1708 verklaren zij 600 carolusguldens te hebben ontvangen en op 20 aug 1709 verklaren zij 2000 carolusguldens te hebben
ontvangen uithanden van Aleijda Vermeer, van Westerlo, wed. dr. Nijhoff

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Wijnandus Mighiel van Graas?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Wijnandus Mighiel van Graas

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Afbeelding(en) Wijnandus Mighiel van Graas

Voorouders (en nakomelingen) van Wijnandus Mighiel van Graas


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.


    Over de familienaam Van Graas


    De publicatie Kwartierstaat Jonkman is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Heidi Jonkman, "Kwartierstaat Jonkman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-jonkman/I6550.php : benaderd 31 december 2025), "Wijnandus Mighiel van Graas (± 1684-????)".