Kwartierstaat Jonkman » Maertge Jansdr. van Tetroede (-> 1619)

Persoonlijke gegevens Maertge Jansdr. van Tetroede 

  • Zij is geboren.
  • Ze werd gedoopt.
  • Zij is gedoopt.
  • Zij is overleden na 29 augustus 1619.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 24 juli 2017.

Gezin van Maertge Jansdr. van Tetroede

Zij is getrouwd met Oude Adriaen Corsteman.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):



Notities over Maertge Jansdr. van Tetroede

Rechterlijk Archief van Lisse
inv.no. 4
door
H.J. van der Waag

285v. 29-8-1619 stilo novo. Maertge Jansdr. weduwe van oude Adriaen Corneliszn. Costerman schenkt aan jonge Geertge Adriaensdr. huisvrouw van Cornelis Maertenszn. Verdel haar dochter een partij land daar de hofstede op staat groot 5 hond, gelegen in de polder van de Westgeest, belend NW de Lijdweg, NO Meeus Meeuszn. Hoochcamer, ZO de Heerweg en ZW Quirijn Claeszn. van ‘s-Gravenmade alsmede 3 morgen 1 hond wei- of teelland gelegen in dezelfde polder op de Oude Veen, belend ZW de voorsz. Van ‘sGravenmade, NW Gerard van der Laen en de voorsz. Cornelis Maertenszn., NO de voorsz. Cornelis Maertenszn. en ZO de Lijdweg. Consent voor de verkoop wordt verstrekt door Dirck Dignomszn. de Roo gehuwd met oude Geertge Adriaensdr., Gerrit Janszn. Croon man en voogd van Machtelt Adriaensdr. en Floris Jacobszn. Heemskerck man en voogd van Maritge Adriaensdr. en voorts als voogden over de nagelaten weeskinderen van jonge Adriaen
Adriaenszn. Corsteman.

286. 29-8-1619 stilo novo. Maritge Jansdr. van Tetroede weduwe van oude Adriaen Corneliszn. Corsteman met Gerrit Janszn. Croon haar zwager als haar gekoren voogd, Dirck Dignomszn. de Roo man en voogd van oude Geertge Adriaensdr. hebben nu circa 22 jaar geleden een accoord gesloten betreffende twee partijen land, teweten dat Maritge zal hebben een stuk land genaamd de Koockebackerscamp groot 2 1/2 morgen gelegen in de polder van de Lisserbroek als toen belend NO Geertge IJsbrantsdr. weduwe van Frans Joriszn. en nu de weduwe van Adriaen Willemszn. van Steenvoorden met haar zoon, ZO oude Pieter Corneliszn. Vithterlee nu Gerrit Claeszn. op ’t Nest, ZW de Lisserkerk met Cornelis Janszn. Doncker loco Dirck Anthoniszn. van Overgeest en NW Meeus Meeuszn. Hoochcamer en daar tegen Dirck de Roo van zijn schoonmoeder heeft ontvangen een stuk land daarop van ouds een hofstede plach te staan genaamd Knappenland, groot 2 morgen 2 hond, gelegen in de polder van de Westgeest, alstoen belend NO Jacob Gerritszn. Hoing, ZO de gemene Lijdweg,

288. 12-9-1619 stilo novo. Maritge Jansdr. weduwe van oude Adriaen Corneliszn. Corsteman met Dirck Dignomszn. de Roo haar zwager als haar gekoren voogd en Floris Jacobszn. Heemskerck gehuwd met Maritge Adriaensdr. stellen 7 jr geleden verkocht te hebben en dragen nu op aan Cornelis Maertenszn. Verdel haar zwager 7 hond afgezand land gelegen in de polder van de Westgeest, belend NO Jr Johan Nicolaeszn. van Mathenesse, ZO de Lijdweg en daarover Meeus Meeuszn. van Hoochcamer en ZW en NW de koper, voor 650 gulden.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maertge Jansdr. van Tetroede?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Over de familienaam Van Tetroede


De publicatie Kwartierstaat Jonkman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Heidi Jonkman, "Kwartierstaat Jonkman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-jonkman/I4822.php : benaderd 10 januari 2026), "Maertge Jansdr. van Tetroede (-> 1619)".