Kwartierstaat Jonkman » Maerten Jacobsz Croon

Persoonlijke gegevens Maerten Jacobsz Croon 

  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 20 december 2019.

Gezin van Maerten Jacobsz Croon

Hij is getrouwd met Jaapje Jansdr. Commer.

Zij zijn getrouwd op 10 mei 1689 te Bloemendaal.Bron 1

Ze zijn in de kerk getrouwd op 10 mei 1689 te Bloemendaal.Bron 1


Notities over Maerten Jacobsz Croon

Bron Jacques Duivenvoorden:

"Maerten Jacobsz Croon is mogelijk (volledig bewijs ontbreekt nog) op 10-05-1689 weduwnaar van Neeltie Ewits (Eeuwoutsdr), met wie hij huwde op 06-05-1685 in Noordwijk, zoals blijkt uit deze bron:
Bron: Nationaal Archief, DTB Noordwijk, Inv. Nr. 7 III, R.K. trouwboek 1678 - 1733

06-05-1685

Maarten Jacobse trouwt Neeltie Ewits
Zij krijgen kinderen die in Hillegom R.K. gedoopt worden:
Bron: Nationaal Archief, kopie DTB Bloemendaal, R.K. Doopboek 1668 - 1734, B-I, f. 31, dd. 23-04-1686 / 05-05-1686

Doop op 05-05-1686 (23-04-1686 is doorgestreept) Jacobus, parentes Maerte Jacobsz et Neeltje Ewouts, patrinus (doopgetuige) Pieter Engelse, matrina (doopgetuige) Machtelt Jacobs
Hillegom
Deze doopgetuige Machtelt Jacobs (Croon) huwt op 24-05-1689 met Jan Jansz.
Bron: Nationaal Archief, kopie DTB Bloemendaal, R.K. Trouwboek 1683 - 1812, B-3, f. 49, dd. 24-05-1689

24 maij 1689 conjunxi Jan Jansse cum Machtelt Jacobs testibus Freme Philipse et Maritje Claese
Hillegom
Machtelt Jacobs Croon zal ongetwijfeld een zuster zijn van Maerten Jacobsz Croon.
Dit gegeven maakt het gemakkelijker de ouders van Maerten Jacobsz Croon op te sporen, waarvoor onderzoek in Haarlem de meest voor de hand liggende stap lijkt te zijn. "

"Hierbij nog een bron betreffend de familie Croon:
Bron: Noord-Hollands Archief, DTB Bloemendaal, R.K. Doopboek 1668 - 1734, Inv. Nr. 14A, f. 39, dd. 22-08-1691

Doop op 22-08-1690 Beatrix, parentes Jan Janse de Lapper et Machtelt Jacobs, patrini (doopgetuigen) Maerte Jacobse et Maritje Jacobs
Hillegom
Uit deze bron kan afgeleid worden dat Maerte (Maarten) Jacobsz Croon, Machtelt Jacobs Croon en Maritje Jacobs Croon wellicht broer en zusters zijn.
Daarnaast is interessant dat Machtelt Jacobs Croon getrouwd is met Jan Jansz de Lapper, waarschijnlijk een zoon van Jan Jansz Duijvenvoorde alias Lapper en Jaepje Jansdr."

"Maerten Jacobsz Croon, die op 14 juni 1690 verschijnt in het Rechterlijk Archief van Hillegom (Inv. Nr. 3, f. 2v) als echtgenoot van Jaepie (Jaepje) Jansdr. Hij verkoopt voor f 555,-- een "huijs, erff ende boomgaert" aan Dammis Achiasz van Dijck (die in dat jaar ook schepen is van Hillegom). De belendingen van dit perceel zijn: ZO Cornelis Diricq, Joost Cornelisz van Diest en Maerten Willemsz van Schravemade; ZW Mees Jansz Langevelt; NW Maerten Jacobsz; NO Frans Cornelisz.
Dit perceel is op 14 mei 1681 gekocht door Jan Jansz, alias Lapper, voor f 700,-- van Gerrit Jansz Tromp (Rechterlijk Archief Hillegom, Inv. Nr. 2, f. 81v).
Dit zelfde perceel is onderpand van een lening op 4 juni 1688 van Jaepie (Jaepje) Jansdr, weduwe en boedelhoudster van Jan Jansz van Duijvenvoorde, van f 500,-- bij Bruijn Ariensz van der Bijl; deze lening blijkt volgens een aantekening in de kantlijn op 5 juli 1690 afgelost te zijn.
In Rechterlijk Archief Hillegom Inv. Nr. 1 is te lezen op f. 238v dat Jacob Jacobsz Croon op 23 januari 1673 houtkoper in Haarlem is.
Is Maerten Jacobsz Croon wellicht een zoon van deze Jacob Jacobsz Croon?
Ik vraag dit omdat ik Maerten Jacobsz Croon in Hillegom niet tegen kom als zoon en erfgenaam van andere kandidaten met de achternaam Croon en de voornaam Jacob."

Rechterlijk Archief van Hillegom
inv.no. 3
door
H.J. van der Waag
2v. 14-06-1690. Maarten Jacobszn. Croon gehuwd met Japie Jansdr. verkoopt Dammis Achiaszn. van Dijk een huis en erf met boomgaard in het dorp, belend ZO Carolis Diericq,
Joost Corneliszn. van Diest en Maarten Willemszn. van Schravemade, ZW Mees Janszn. Langeveld, NW Maarten Jacobszn. en NO Frans Corneliszn., voor 555 gld.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maerten Jacobsz Croon?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Jacques Duivenvoorden

Over de familienaam Croon

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Croon.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Croon.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Croon (onder)zoekt.

De publicatie Kwartierstaat Jonkman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Heidi Jonkman, "Kwartierstaat Jonkman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-jonkman/I4730.php : benaderd 1 januari 2026), "Maerten Jacobsz Croon".