Stamboom Hulzebos » Grietje Ritzema (1914-1994)

Persoonlijke gegevens Grietje Ritzema 


Gezin van Grietje Ritzema

Zij is getrouwd met Kornelis Stol.

Zij zijn getrouwd op 11 mei 1937 te Eenrum (Stitswerd), zij was toen 23 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. (Niet openbaar)
  4. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Grietje Ritzema?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Grietje Ritzema


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. https://www.delpher.nl/nl/kranten/view?facets%5Btype%5D%5B%5D=familiebericht&facets%5Bspatial%5D%5B%5D=Landelijk&facets%5Bspatial%5D%5B%5D=Regionaal%7Clokaal&cql%5B%5D=%28date+_gte_+%2201-01-1960%22%29&cql%5B%5D=%28date+_lte_+%2201-01-2024%22%29&query=%28Stol+bolhuis%29&coll=ddd&maxperpage=50&redirect=true&sortfield=date&page=2&identifier=ddd:011005268:mpeg21:a0219&resultsidentifier=ddd:011005268:mpeg21:a0219&rowid=1
  2. https://www.delpher.nl/nl/kranten/view?coll=ddd&query=%28Stol+Ritzema%29&cql%5B%5D=%28date+_gte_+%2201-01-1937%22%29&cql%5B%5D=%28date+_lte_+%2201-01-1995%22%29&facets%5Btype%5D%5B%5D=familiebericht&facets%5Bspatial%5D%5B%5D=Landelijk&facets%5Bspatial%5D%5B%5D=Regionaal%7Clokaal&redirect=true&sortfield=date&identifier=ddd:010673442:mpeg21:a0186&resultsidentifier=ddd:010673442:mpeg21:a0186&rowid=1

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 februari 1914 lag tussen 3,0 °C en 9,7 °C en was gemiddeld 6,4 °C. Er was 1,1 mm neerslag. Er was 6,6 uur zonneschijn (64%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
    • 6 maart » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Halmstads BK.
    • 7 april » De 'Vereeniging tot stichting en exploitatie van vakantie-oorden in Nederland "Zomers Buiten"' wordt opgericht in Amsterdam.
    • 7 juni » De Ancona vaart als eerste schip door de sluizen van het Panamakanaal.
    • 28 juli » De Eerste Wereldoorlog, ook de Wereldoorlog of de Grote Oorlog genoemd, breekt uit.
    • 4 augustus » Eerste Wereldoorlog: Duitse troepen vallen België binnen, waardoor het Verenigd Koninkrijk de oorlog verklaart aan Duitsland.
    • 22 augustus » In België treffen de Britse en Duitse troepen elkaar voor het eerst tijdens de Eerste Wereldoorlog.
  • De temperatuur op 11 mei 1937 lag tussen 10,4 °C en 18,2 °C en was gemiddeld 13,4 °C. Er was 6,3 mm neerslag gedurende 1,7 uur. Er was 0,8 uur zonneschijn (5%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1937: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,6 miljoen inwoners.
    • 1 april » Aden wordt een kroonkolonie van het Verenigd Koninkrijk.
    • 3 juni » De Engelse ex-koning Eduard VIII trouwt met zijn grote liefde Wallis Simpson. De verliefde koning mocht van de Engelse regering niet met haar trouwen omdat Wallis reeds gescheiden was en bovendien was zij Amerikaanse. De koning deed daarom eind 1936 afstand van de troon. Het echtpaar gaat vanaf dan verder leven als Hertog en Hertogin van Windsor in Frankrijk.
    • 2 juli » Pilote Amelia Earhart verdwijnt spoorloos boven de Stille Oceaan.
    • 20 juli » In Cali (Colombia) wordt het Estadio Pascual Guerrero officieel in gebruik genomen.
    • 21 september » J.R.R. Tolkien publiceert De Hobbit.
    • 9 december » De Slag om Nanking begint.
  • De temperatuur op 13 december 1994 lag tussen 5,8 °C en 13,5 °C en was gemiddeld 9,9 °C. Er was 9,7 mm neerslag gedurende 6,2 uur. Er was 2,0 uur zonneschijn (26%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
  • In het jaar 1994: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 15,3 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Breitenrain, gevestigd in Bern.
    • 14 maart » Richard Gonda, Slowaaks autocoureur
    • 3 juli » Cambodjaanse autoriteiten weten een poging tot staatsgreep te verijdelen. Een van de coupleiders is een zoon van koning Norodom Sihanouk, ex-vice-premier prins Norodom Chakrapong.
    • 16 juli » Het Stade Mezzavia in de Franse stad Ajaccio krijgt een nieuwe naam: het Stade Ange Casanova, ter ere van oud-directeur Ange Casanova.
    • 3 augustus » PSV Eindhoven contracteert de 17-jarige voetballer Ronaldo. Hij kost de club uit Eindhoven 10,8 miljoen gulden.
    • 4 november » De Verenigde Naties kondigen aan de vredestroepen in Somalië terug te trekken bij gebrek aan de noodzakelijke veiligheid voor de humanitaire missie.
  • De temperatuur op 17 december 1994 lag tussen -0,7 °C en 6,1 °C en was gemiddeld 2,9 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
  • In het jaar 1994: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 15,3 miljoen inwoners.
    • 31 januari » Het Liceu, de opera van Barcelona, wordt door brand verwoest.
    • 23 mei » Verkiezing van Roman Herzog tot zevende bondspresident van Duitsland.
    • 6 juli » In Epcot wordt de attractie Captain EO gesloten.
    • 20 juli » De Amerikaanse regering weigert met de Haïtiaanse legerleider Raoul Cédras te onderhandelen, behalve als hij over zijn vertrek wil praten.
    • 17 augustus » Koning Letsie III van Lesotho pleegt een koninklijke coup: hij zet de regering van premier Ntsu Mokhehle en het parlement buitenspel en kondigt nieuwe verkiezingen aan.
    • 24 september » Voetballer Maurice Hofman maakt namens MVV drie doelpunten in acht minuten in het duel tegen FC Utrecht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1909 » Heinz Erhardt, Duits komiek, muzikant, entertainer, acteur en dichter († 1979)
  • 1910 » Helmut Salden, Duits-Nederlands letter- en boekenontwerper († 1996)
  • 1913 » Steven Mathijs Snouck Hurgronje, Nederlands burgemeester (overleden 1998
  • 1914 » Angel Nakpil, Filipijns architect († 1980)
  • 1916 » Tim, Braziliaans voetballer en trainer († 1984)
  • 1919 » Piet Stam, Nederlands zwemmer († 1996)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Ritzema

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Ritzema.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Ritzema.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Ritzema (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Hulzebos is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Henk Hulzebos, "Stamboom Hulzebos", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-hulzebos/I16555.php : benaderd 10 maart 2026), "Grietje Ritzema (1914-1994)".