Stamboom Hesseling, met aangehuwden » Sophia van de Ven (1858-1931)

Persoonlijke gegevens Sophia van de Ven 

Bron 1
  • Zij is geboren op 2 augustus 1858 in Dordrecht, Zuid-Holland, Nederland.Bron 1
    Datum: Geboorte op 2 augustus 1858 te Dordrecht
    Vader Thomas van de Ven
    Moeder Truitje Machielsen
    Kind Sophia van de Ven
    Bronvermelding Regionaal Archief Dordrecht
    Regionaal Archief Dordrecht te Dordrecht, BS Geboorte
    Geboorteakten Dordrecht 1858, toegang 256, Inventarisnummer 47, Dordrecht, archief 256, inventaris­num­mer 47, 2 augustus 1858, aktenummer 522
  • Zij is overleden op 2 februari 1931 in Dordrecht, Zuid-Holland, Nederland, zij was toen 72 jaar oud.Bron 2
    Datum: Overlijden op 2 februari 1931 te Dordrecht
    Vader Thomas van de Ven
    Moeder Truitje Machielsen
    Overledene Sophia van de Ven, 72 jaar oud
    Partner Thomas Gerardus van der Elst, echtgenote van
    Bronvermelding Regionaal Archief Dordrecht
    Regionaal Archief Dordrecht te Dordrecht, BS Overlijden Overlijdensakten Dordrecht 1931, Dordrecht, archief 256, inventaris­num­mer 321, 3 februari 1931, aktenummer 75
  • Een kind van Thomas van de Ven en Truitje Machielsen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 7 januari 2024.

Gezin van Sophia van de Ven

(1) Zij is getrouwd met Cornelis Ridderhof.Bron 3

Zij zijn getrouwd op 11 december 1889 te Dordrecht, Zuid-Holland, Nederland, zij was toen 31 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Huibertje Ridderhof  1889-1932 
  2. Gerrit Ridderhof  1892-????


(2) Zij is getrouwd (burgerlijke stand) met Thomas Gerardus van der Elst.Bron 4

Zij zijn getrouwd op 27 oktober 1899 te Dordrecht, Zuid-Holland, Nederland, zij was toen 41 jaar oud. Zij waren respectievelijke 41 jaar en 39 jaar oud.

Datum: Huwelijk op 27 oktober 1899 te Dordrecht
Vader van de bruidegom Dirk Hendrik van der Elst
Moeder van de bruidegom Willemina van der Rest
Bruidegom Thomas Gerardus van der Elst, geboren te Dordrecht, 39 jaar oud
Bruid Sophia van de Ven, geboren te Dordrecht, 41 jaar oud
Vader van de bruid Thomas van de Ven
Moeder van de bruid Truitje Machielsen
Bronvermelding Regionaal Archief Dordrecht
Regionaal Archief Dordrecht, BS Huwelijk
Huwelijksakten Dordrecht 1899, Dordrecht, archief 256, inventaris­num­mer 170, aktenummer 211

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Sophia van de Ven?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Sophia van de Ven

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Sophia van de Ven


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Regionaal Archief Dordrecht te Dordrecht, BS Geboorte Geboorteakten Dordrecht 1858, toegang 256, Inventarisnummer 47, Dordrecht, archief 256, inventaris­num­mer 47, 2 augustus 1858, aktenummer 522, S816
    2. Regionaal Archief Dordrecht te Dordrecht, BS Overlijden Overlijdensakten Dordrecht 1931, Dordrecht, archief 256, inventaris­num­mer 321, 3 februari 1931, aktenummer 75, S813
    3. BS huwelijk Huwelijksakten Dordrecht 1889, Dordrecht, archief 256, inventaris­num­mer 160, aktenummer 248, S811
    4. Regionaal Archief Dordrecht, Huwelijksakten Dordrecht 1899, Dordrecht, archief 256, inventaris­num­mer 170, aktenummer 211, S814

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 2 augustus 1858 lag rond de 17,5 °C. De winddruk was 0.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 77%. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 1 juli 1856 tot 18 maart 1858 was er in Nederland het kabinet Van der Brugghen met als eerste minister Mr. J.L.L. van der Brugghen (protestant).
    • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
    • In het jaar 1858: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
      • 11 februari » In Lourdes zou in een grot voor de eerste maal de Maagd Maria aan Bernadette Soubirous zijn verschenen. Dit leidde tot het ontstaan van een van de grootste katholieke bedevaartsoorden.
      • 30 maart » Hymen L. Lipman patenteert het potlood met gummetje aan het eind.
      • 1 juli » De evolutietheorie van Charles Darwin en Alfred Russel Wallace wordt gepubliceerd door de Linnaean Society van Londen.
      • 21 juli » Ontmoeting van Plombières tussen de Franse keizer Napoleon III en en graaf Camillo Benso di Cavour, de eerste minister van Piëmont-Sardinië.
      • 3 augustus » Eerste kabeltelegrammen tussen Amerika en Europa.
      • 16 augustus » De eerste trans-Atlantische telegraafkabel wordt in gebruik genomen, waarbij koningin Victoria een felicitatietelegram verstuurt aan president James Buchanan.
    • De temperatuur op 27 oktober 1899 lag rond de 10,0 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
    • In het jaar 1899: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 23 januari » Inauguratie van Emilio Aguinaldo als president van de Constitutionele Republiek der Filipijnen.
      • 27 maart » Guglielmo Marconi brengt een draadloze radioverbinding tot stand over het Kanaal
      • 18 april » Oprichting van de Nederlandse Adelsvereniging (NAV).
      • 27 april » William Middlebrook De uitvinding van de paperclip (eerste patentaanvraag voor paperclipmachine).
      • 21 juli » Begin van de Newsboy's strike, New York
      • 10 augustus » In Stavanger wordt de Noorse voetbalclub Viking FK opgericht.
    • De temperatuur op 2 februari 1931 lag tussen 0,7 °C en 4,5 °C en was gemiddeld 2,8 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 0,6 uur. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1931: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,9 miljoen inwoners.
      • 8 februari » Bij het tweede zelfstandige wereldkampioenschap ijshockey in Polen prolongeert Canada de wereldtitel door ook de laatste wedstrijd in de finaleronde - tegen de Verenigde Staten - winnend af te sluiten: 2-0.
      • 5 maart » Daniel Salamanca Urey wordt president van Bolivia.
      • 23 maart » Benoeming van de Nederlander Leo Kierkels tot apostolisch delegaat in Brits-Indië.
      • 14 april » Koning Alfonso XIII van Spanje afgezet. Uitroeping van de republiek.
      • 13 mei » Verkiezing van Paul Doumer tot president van Frankrijk.
      • 4 december » Maximiliano Hernández Martínez pleegt een staatsgreep in El Salvador.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van de Ven


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    L.F. (Ben) Hesseling, "Stamboom Hesseling, met aangehuwden", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-hesseling/I989.php : benaderd 2 januari 2026), "Sophia van de Ven (1858-1931)".