Stamboom Hesseling, met aangehuwden » Jan Hesseling (1730-1812)

Persoonlijke gegevens Jan Hesseling 

Bron 1
  • Hij is geboren in het jaar 1730 in Doornik.Bron 1
    Datum: Geboorteplaats Doornik moet in Belgie zijn. Opgezocht via Genver is dat provinvie Hainaut en plaats Tournai. Gaan geboortes niet verder dan 1797.
    08.03.2018 In Nederland geen Doornik te vinden.
    Door toeval nu pas ontdekt dat net over de grens bij Emmerich ook een plaatsje Dornick ligt. Als ongeletterde Hollander kun je dit uitspreken als Doornik. Dus misschien wordt wel Dornick bij Preast en Vrasselt naast Emmerich bedoeld. Daar eens kijk en in de registers.
  • (Overlijdens aangifte) op 15 december 1812.
  • Hij is overleden op 13 december 1812 in Zeddam, Gelderland, Nederland, hij was toen 82 jaar oud.Bron 2
    Datum: 23:59 Overledene was 82 jr oud en geboren in Doornik en weduwnaar van Jenneke Hooijman, die moet dus al eerder zijn overleden.
    Overleden te zijnen huize nr 279 te Zeddam

    Gelders Archief DTB Registers Zeddam
    Overlijdensakte: Overlijden Jan Hesseling, 13-12-1812 Aktenummer: 57 Aktedatum: 15-12-1812 Overlijdensdatum: 13-12-1812
    Overlijdensplaats: Zeddam Aktesoort: Normaal
    Overledene: openen Jan Hesseling Geslacht: Man Geboorteplaats: Doornik Beroep: daghuurder
    Vader: openen Nn Nn Beroep: -
    Moeder: openen Nn Nn Beroep: -
    Weduwnaar van: openen Jenneke Hooijman Beroep: geen beroep vermeld
    Toegangsnummer: 0207 Burgerlijke Stand Gelderland (I) Inventarisnummer: 2210

    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 2210
    Gemeente: Zeddam
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 57
    Aangiftedatum: 15-12-1812
    Overledene Jan Hesseling
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 13-12-1812
    Overlijdensplaats: Zeddam
    Vader Nn Nn
    Moeder Nn Nn
    Partner Jenneke Hooijman
    Relatie: Weduwnaar van
    Nadere informatie Geboorteplaats: Doornik; oud : 82 Jaar; beroep ovl.: daghuurder; beroep partner: geen beroep vermeld
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 9 december 2023.

Gezin van Jan Hesseling

Hij is getrouwd met Johanna Hooijman.Bronnen 3, 4

Zij zijn getrouwd op 28 november 1762 te Zeddam, Gelderland, Nederland, hij was toen 32 jaar oud.

Datum: Gelders Archief DTB Registers: Zeddam
Trouwinschrijving Huwelijk Jan Hesseling en Jenneken Hoojman, 28-11-1762
Huwelijksdatum: 28-11-1762 Huwelijksplaats: Zeddam Kerkelijke gemeente: Zeddam
Bruidegom/bruid: Jan Hesseling / Jenneken Hoojman
Toegangsnummer: 0176 Retroacta Burgerlijke Stand Inventarisnummer: 271 Pagina: 106 Volgnummer op pagina: 2

Trouwen op 28 november 1762 te Zeddam
Bruidegom/bruid Jan Hesseling
Jenneken Hoojman
Extra informatie
Kerkelijke gemeente Zeddam
Bronvermelding Gelders Archief
Gelders Archief, DTB Trouwen Zeddam, Arnhem, archief 176, inventaris­num­mer 271, folio 106
Ze zijn in de kerk getrouwd op 28 november 1762 te Zeddam, Gelderland, Nederland, hij was toen 32 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Johanna Hesseling  1768-1832

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Hesseling?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Hesseling

Jan Hesseling
1730-1812

1762

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Overlijdensakte, S1022
  2. Burgerlijke Stand overlijdensregister gemeente Zeddam onder Bergh akte nr 57, S145
  3. Gelders Archief DTB Registers Zeddam Toegangsnummer: 0176 Retroacta Burgerlijke Stand Inventarisnummer: 271 Pagina: 106 Volgnummer op pagina: 2, S1710
  4. Gelders Archief DTB Registers Zeddam aktenummer, S330

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 december 1812 lag rond de -8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1812: Bron: Wikipedia
    • 11 mei » Brits premier Spencer Perceval wordt neergeschoten in de hal van het Britse Lagerhuis door de failliete handelaar John Bellingham.
    • 22 juni » Napoleon verklaart de oorlog aan Rusland.
    • 24 juni » Napoleon Bonaparte valt Rusland binnen op weg naar Moskou. Een half jaar later is hij weer terug.
    • 22 juli » Britse troepen onder leiding van de Hertog van Wellington verslaan de Fransen bij Salamanca in Spanje.
    • 16 augustus » Voor het eerst wordt de berg Finsteraarhorn in Zwitserland beklommen.
    • 1 oktober » Oprichting Avans Hogeschool.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Hesseling


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
L.F. (Ben) Hesseling, "Stamboom Hesseling, met aangehuwden", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-hesseling/I365.php : benaderd 1 januari 2026), "Jan Hesseling (1730-1812)".