Stamboom Hesseling, met aangehuwden » Catharina Bisselink (1793-1875)

Persoonlijke gegevens Catharina Bisselink 

  • Zij is geboren in het jaar 1793 in Doetinchem, Gelderland, Nederland.
    Datum: volgens huwelijksakte
  • Ze werd gedoopt op 11 december 1792 in Wijnbergen, Gelderland, Nederland.

    Fout Let op: Gedoopt (11 december 1792) voor geboren (??-??-1793).

    Henricus Bisseling ; Joanna Janssen
    Datum: Doop op 11 december 1792
    Vader Jan Bisseling
    Moeder Antonia Janssen
    Dopeling Catharina Bisseling
    Getuigen
    Henricus Bisseling
    Joanna Janssen
    Extra informatie
    Moeder Antonia Janssen
    Kerkelijke gemeente Doetinchem en Wijnbergen
    Kerkelijke gezindte Rooms Katholiek
    Gelders Archief Bronvermelding
    Gelders Archief, DTB Dopen
    Doetinchem en Wijnbergen, Arnhem, archief 0176, inventaris­num­mer 281, folio 47
  • Zij is overleden op 17 maart 1875 in 's-Heerenberg, Gelderland, Nederland, zij was toen 82 jaar oud.
    Datum: Overlijden op 17 maart 1875 te s-Heerenberg
    Vader Jan Bisseling, zonder beroep
    Moeder Antonia Jansen, zonder beroep
    Overledene (vrouwelijk) Catharina Bisseling, geboren te Ambt Doetinchem (Doetinchem), 82 jaar oud, zonder beroep
    (ex-)partner Jan Kemper
    Gelders Archief Bronvermelding
    Gelders Archief te Arnhem, BS Overlijden
    Burgerlijke stand Gelderland, dubbelen, Bergh, archief 0207, inventaris­num­mer 6210.06, 17-03-1875, Bergh, Overlijdensregister, aktenummer 27
  • Een kind van Jan Bisselink en Antonia Jansen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 30 augustus 2024.

Gezin van Catharina Bisselink

Zij is getrouwd (burgerlijke stand) met Jan Kemper.

Zij zijn getrouwd op 18 mei 1821 te Bergh, Gelderland, Nederland, zij was toen 28 jaar oud. Zij waren respectievelijke 28 jaar en 22 jaar oud.

Datum: Huwelijk op 18 mei 1821 te Bergh
Vader van de bruidegom Jacob Kemper, kuiper van beroep
Moeder van de bruidegom Johanna Keer, zonder beroep
Bruidegom Jan Kemper, geboren te s-Heerenberg (Montferland), 22 jaar oud, kuiper van beroep
Bruid Catharina Bisseling, geboren te Doetinchem, 28 jaar oud, zonder beroep
Vader van de bruid Jan Bisseling, zonder beroep
Moeder van de bruid Antonia Jansen, zonder beroep
Gelders Archief Bronvermelding
Gelders Archief te Arnhem, BS Huwelijk
Burgerlijke stand Gelderland, dubbelen, Bergh, archief 0207, inventaris­num­mer 6256.05, 18-05-1821, Bergh, Huwelijksregister, aktenummer 10

Kind(eren):

  1. Johanna Kemper  1825-1894 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Catharina Bisselink?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Catharina Bisselink

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Catharina Bisselink

Catharina Bisselink
1793-1875

1821

Jan Kemper
1799-1861


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 11 december 1792 lag rond de 3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: hagel onweer. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1792: Bron: Wikipedia
    • 25 april » De Marseillaise, het Franse volkslied wordt gecomponeerd.
    • 10 augustus » Bestorming van de Tuilerieën, de woning van koning Lodewijk XVI in Parijs wordt bestormd door een woedende menigte. Het zou resulteren in de bloedigste dag van de Franse Revolutie en was de opmaat voor de Septembermoorden.
    • 6 november » Tijdens de Eerste Coalitieoorlog vindt de Slag bij Jemappes plaats.
  • De temperatuur op 18 mei 1821 lag rond de 10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noorden. Typering van het weer: half bewolkt regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1821: Bron: Wikipedia
    • 5 maart » James Monroe wordt beëdigd voor een tweede termijn als 5e President van de Verenigde Staten
    • 25 maart » Griekenland verklaart zich onafhankelijk.
    • 24 juli » Slag om Carabobo.
    • 28 juli » Peru verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
    • 27 september » Mexico's onafhankelijkheid wordt erkend na 11 jaar oorlog.
    • 1 december » De Republiek Santo Domingo verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
  • De temperatuur op 17 maart 1875 lag rond de 3,7 °C. De winddruk was 6 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 85%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1875: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 3 maart » In Parijs gaat Bizets opera Carmen in première. Het publiek is gechoqueerd en jouwt Bizet uit.
    • 15 maart » Paus Pius IX creëert elf nieuwe kardinalen, onder wie de Poolse oud-nuntius in België Mieczyslaw Ledóchowski en de Belgische aartsbisschop van Mechelen Victor Augustus Dechamps.
    • 30 april » Inwijding van Begraafplaats Sint Barbara in Utrecht.
    • 20 mei » De Meterconventie wordt getekend.
    • 25 augustus » Als eerste zwemt Matthew Webb Het Kanaal over.
    • 13 oktober » In Deventer wordt de sportclub Utile Dulci opgericht, tegenwoordig de oudste nog bestaande veldsportvereniging van Nederland.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Bisselink


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
L.F. (Ben) Hesseling, "Stamboom Hesseling, met aangehuwden", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-hesseling/I1774.php : benaderd 16 januari 2026), "Catharina Bisselink (1793-1875)".