Stamboom Hesseling, met aangehuwden » Gerhardus Wilhelmus Elting (1908-1940)

Persoonlijke gegevens Gerhardus Wilhelmus Elting 

Bron 1
  • Hij is geboren op 28 mei 1908 in Lengel, Gelderland, Nederland.Bron 1
    Datum: Geboorte op 28 mei 1908 te Lengel (Montferland)
    Vader Theodor Elting, 23 jaar oud, fabrieksarbeider van beroep
    Moeder Berendina Johanna Bultink, zonder beroep
    Kind (mannelijk) Gerardus Wilhelmus Elting, geboren op 28 mei 1908 te Lengel (Montferland)
    Opmerking
    Bronvermelding Gelders Archief
    Gelders Archief te Arnhem, BS Geboorte
    Burgerlijke stand Gelderland, dubbelen, Bergh, archief 207, inventaris­num­mer 11025, 30-05-1908, Bergh, aktenummer 158
  • Hij is overleden op 11 mei 1940 in Valburg, Gelderland, Nederland, hij was toen 31 jaar oud.Bron 2
    Datum: Overlijden op 11 mei 1940 te Valburg
    Vader Theodor Elting, zonder beroep
    Moeder Berendina Johanna Bultink, zonder beroep
    Overledene (mannelijk) Gerardus Wilhelmus Elting, 31 jaar oud, zonder beroep
    Partner Helena Wilhelmina Johanna Kniest
    Opmerking
    Overleden in andere gemeente
    Bronvermelding Gelders Archief
    Gelders Archief te Arnhem, BS Overlijden
    Burgerlijke stand Gelderland, dubbelen, Bergh, archief 207, inventaris­num­mer 9715, 21-06-1940, Burgerlijke stand, aktenummer 73
  • Een kind van Theodor Elting en Berendina Johanna Bultink
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 23 januari 2024.

Gezin van Gerhardus Wilhelmus Elting

Hij is getrouwd (burgerlijke stand) met (Niet openbaar).Bron 3

Zij zijn getrouwd op 26 mei 1933 te Bergh, Gelderland, Nederland, hij was toen 24 jaar oud. Zij waren respectievelijke 24 jaar en 17 jaar oud.

Datum: Huwelijk op 26 mei 1933 te Bergh
Vader van de bruidegom Theodor Elting, borstelmaker van beroep
Moeder van de bruidegom Berendina Johanna Bultink, zonder beroep
Bruidegom Gerardus Wilhelmus Elting, 24 jaar oud, arbeider van beroep
Bruid Helena Wilhelmina Johanna Kniest, 17 jaar oud, zonder beroep
Vader van de bruid Willem Kniest, grondwerker van beroep
Moeder van de bruid Rika Petronella Paulina Lenting, zonder beroep
Opmerking
Bronvermelding Gelders Archief
Gelders Archief te Arnhem, BS Huwelijk
Bergh, Huwelijken, Bergh, archief 207A, inventaris­num­mer 13308-01, 26-05-1933, Bergh, Huwelijken, aktenummer 26


Tweede Wereldoorlogslachtoffer


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gerhardus Wilhelmus Elting?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gerhardus Wilhelmus Elting

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gerhardus Wilhelmus Elting

Gerhardus Wilhelmus Elting
1908-1940

1933
(Niet openbaar)

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Gelders Archief te Arnhem, BS Geboorte Gem Bergh aktenr 158, S1746
    2. Gelders Archief te Arnhem, BS Overlijden Gem Bergh aktenr 73, S1749
    3. Gelders Archief te Arnhem, BS Huwelijk Gem Bergh aktenr 26, S1748

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 28 mei 1908 lag tussen 10,2 °C en 18,2 °C en was gemiddeld 14,0 °C. Er was 7,8 uur zonneschijn (48%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1908: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,7 miljoen inwoners.
      • 15 januari » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub AS Bari.
      • 7 februari » Op de rijksmarinewerf wordt de kiel gelegd van het pantserschip De Zeven Provinciën.
      • 14 maart » Maurice Merleau-Ponty, Frans filosoof († 1961)
      • 29 juni » Oprichting van de Congregatie voor de Sacramenten van de Romeinse Curie door Paus Pius X.
      • 13 juli » Vrouwen doen voor het eerst mee aan de moderne Olympische Spelen.
      • 15 september » Explosie in stoomketel van kolenmijn Laura te Eygelshoven, 7 doden.
    • De temperatuur op 26 mei 1933 lag tussen 9,2 °C en 16,1 °C en was gemiddeld 12,4 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,8 uur. Er was 2,3 uur zonneschijn (14%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • In het jaar 1933: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,2 miljoen inwoners.
      • 30 januari » Adolf Hitler wordt ingezworen als Kanselier van Duitsland.
      • 10 februari » Een voltreffer van een Dornier vliegboot maakt in Straat Soenda een eind aan een vijfdaagse muiterij op de Nederlandse kruiser De Zeven Provinciën.
      • 14 maart » Quincy Jones, Amerikaans muziekproducer
      • 10 mei » Honderden Hitler-aanhangers verbranden 'on-Duitse' en 'decadente' in beslag genomen boeken op de Berlijnse Opernplatz.
      • 3 juni » Encycliek Dilectissima Nobis van Paus Pius XI over de onderdrukking van de Kerk van Spanje.
      • 30 juni » Een massale demonstratie in Antwerpen tegen oorlog en fascisme.
    • De temperatuur op 11 mei 1940 lag tussen 5,5 °C en 14,1 °C en was gemiddeld 10,4 °C. Er was 8,3 uur zonneschijn (54%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
    • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
      • 21 april » Het Nederlands voetbalelftal speelt tegen België. Het is de laatste interlandwedstrijd onder leiding van Bob Glendenning. Langer dan de Engelse trainer hield niemand het bij de nationale ploeg uit: op 2 november 1924 debuteerde hij.
      • 13 mei » De Duitse verovering van Frankrijk start met het oversteken van de Maas door het Duitse leger.
      • 15 mei » Tweede Wereldoorlog: Duitse troepen bezetten Amsterdam.
      • 17 mei » Tweede Wereldoorlog: Na het bombardement op Middelburg wordt de strijd in Zeeland opgegeven, drie dagen nadat Nederland capituleerde.
      • 20 mei » In Auschwitz wordt een concentratiekamp ingericht.
      • 24 juli » De Nederlandsche Unie, geleid door J. de Quay, L. Einthoven en J. Linthorst Homan, presenteert zich. Men zoekt samenwerking met de Duitse bezetter.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Elting

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Elting.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Elting.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Elting (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    L.F. (Ben) Hesseling, "Stamboom Hesseling, met aangehuwden", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-hesseling/I1766.php : benaderd 4 januari 2026), "Gerhardus Wilhelmus Elting (1908-1940)".