Stamboom Hesseling, met aangehuwden » Joost Hamer (1821-1880)

Persoonlijke gegevens Joost Hamer 

Bron 1
  • Hij is geboren op 1 januari 1821 in Oeken, Gelderland, Nederland.Bron 1
    Datum: Geboorte op 1 januari 1821 te Oeken (Brummen)
    Vader Teunis Hamer, 23 jaar oud, dagloner van beroep
    Moeder Willemina Karremiggelt, 22 jaar oud, zonder beroep
    Kind (mannelijk) Joost Hamer
    Bronvermelding Gelders Archief
    Gelders Archief te Arnhem, BS Geboorte Oeken (Brummen), archief 207, inventaris­num­mer 6056, 3 januari 1821, aktenummer 1
  • Hij is overleden op 26 maart 1880 in Brummen, Gelderland, Nederland, hij was toen 59 jaar oud.Bron 2
    Datum: Overlijden op 26 maart 1880 te Brummen
    Vader Teunis Hamer, zonder beroep
    Moeder Willemina Karmiggelt, zonder beroep
    Overledene (mannelijk) Joost Hamer, 60 jaar oud, dagloner van beroep
    Echtgenoot Grietje Schuurman
    Bronvermelding Gelders Archief
    Gelders Archief te Arnhem, BS Overlijden Brummen, archief 207, inventaris­num­mer 5975, 27 maart 1880, aktenummer 54
  • Een kind van Teunis Hamer en Willemina Karmiggelt
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 17 januari 2024.

Gezin van Joost Hamer

Hij is getrouwd (burgerlijke stand) met Grietje Schuurman.Bron 3

Zij zijn getrouwd op 18 oktober 1845 te Brummen, Gelderland, Nederland, hij was toen 24 jaar oud. Zij waren respectievelijke 24 jaar en 23 jaar oud.

Datum: Huwelijk op 18 oktober 1845 te Brummen
Vader van de bruidegom Teunis Hamer, Dagloner van beroep
Moeder van de bruidegom Willemina Karmiggelt, zonder beroep
Bruidegom Joost Hamer, 24 jaar oud, Boerenknecht van beroep
Bruid Grietje Schuurman, 23 jaar oud, Dienstmeid van beroep
Vader van de bruid Hendrik Schuurman, Dagloner van beroep
Moeder van de bruid Margrita Johanna Blom, zonder beroep
Bronvermelding Gelders Archief
Gelders Archief te Arnhem, BS Huwelijk Brummen, archief 207, inventaris­num­mer 6042, 18 oktober 1845, aktenummer 39

Kind(eren):

  1. Hendrik Jan Hamer  1853-1859
  2. Hendrik Jan Hamer  1861-1922 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Joost Hamer?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Joost Hamer

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Joost Hamer

Jan Hamer
1768-????
Jantje Boonk
1777-1852
Teunis Hamer
1797-1822

Joost Hamer
1821-1880

1845

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Gelders Archief te Arnhem, BS Geboorte Oeken (Brummen), archief 207, inventaris­num­mer 6056, 3 januari 1821, aktenummer 1, S1231
    2. Gelders Archief te Arnhem, BS Overlijden Brummen, archief 207, inventaris­num­mer 5975, 27 maart 1880, aktenummer 54, S1228
    3. Gelders Archief te Arnhem, BS Huwelijk Brummen, archief 207, inventaris­num­mer 6042, 18 oktober 1845, aktenummer 39, S1227

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 1 januari 1821 lag rond de -7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken dampig windstil. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1821: Bron: Wikipedia
      • 5 maart » James Monroe wordt beëdigd voor een tweede termijn als 5e President van de Verenigde Staten
      • 25 maart » Griekenland verklaart zich onafhankelijk.
      • 24 juli » Slag om Carabobo.
      • 28 juli » Peru verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
      • 27 september » Mexico's onafhankelijkheid wordt erkend na 11 jaar oorlog.
      • 1 december » De Republiek Santo Domingo verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
    • De temperatuur op 18 oktober 1845 lag rond de 15,0 °C. De wind kwam overheersend uit het westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1845: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
      • 4 maart » James Knox Polk wordt beëdigd als 11e president van de Verenigde Staten
      • 17 maart » De Engelse uitvinder Stephen Perry patenteert het elastiek.
      • 17 juni » In 's-Hertogenbosch verschijnt het eerste nummer van het dagblad De Tijd, dat toen driemaal per week uitkwam.
      • 10 september » Opening Beurs van Zocher in Amsterdam door koning Willem II.
      • 19 oktober » Wereldpremière van de opera Tannhäuser van Richard Wagner in het Hoftheater in Dresden.
      • 29 december » Texas ratificeert de grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt daarmee toe als 28e staat van de Unie.
    • De temperatuur op 26 maart 1880 lag rond de 14,5 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 35%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
    • In het jaar 1880: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 27 januari » Thomas Edison ontvangt octrooi (#223898) op de gloeilamp.
      • 27 april » Clarke en Foster krijgen een patent op het eerste elektrische hoortoestel.
      • 3 juni » Alexander Graham Bell gebruikt zijn fotofoon voor de eerste keer om een draadloos telefoongesprek te verzenden.
      • 24 juni » Eerste uitvoering van O Canada, het lied dat later het volkslied van Canada zou worden.
      • 20 oktober » De Vrije Universiteit Amsterdam wordt opgericht.
      • 11 november » Ned Kelly, een Australische outlaw, wordt opgehangen in Melbourne.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Hamer

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Hamer.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Hamer.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Hamer (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    L.F. (Ben) Hesseling, "Stamboom Hesseling, met aangehuwden", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-hesseling/I1376.php : benaderd 8 januari 2026), "Joost Hamer (1821-1880)".