Stamboom Hesseling, met aangehuwden » Hendrikus Marinus "Hendrik" ten Brink (1909-1972)

Persoonlijke gegevens Hendrikus Marinus "Hendrik" ten Brink 

Bron 1
  • Roepnaam is Hendrik.
  • Hij is geboren op 10 april 1909 in Vinkwijk, Gelderland, Nederland.Bron 1
    Datum: Geboorte op 10 april 1909 te Vinkwijk (Montferland)
    Vader Johannes Everhardus ten Brink, 32 jaar oud, fabrieksarbeider van beroep
    Moeder Wilhelmina Franken, zonder beroep
    Kind (mannelijk) Hendrikus Marinus ten Brink, geboren op 10 april 1909 te Vinkwijk (Montferland)
    Opmerking
    Bronvermelding Gelders Archief
    Gelders Archief te Arnhem, BS Geboorte
    Burgerlijke stand Gelderland, dubbelen, Bergh, archief 207, inventaris­num­mer 11026, 13-04-1909, Bergh, aktenummer 103
  • Hij is overleden op 29 januari 1972, hij was toen 62 jaar oud.Bron 2
  • Een kind van Johannes Everhardus ten Brink en Wilhelmina Franken
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 23 augustus 2024.

Gezin van Hendrikus Marinus "Hendrik" ten Brink

Hij is getrouwd (burgerlijke stand) met Hendrika Johanna Verheij.Bron 3

Zij zijn getrouwd op 24 juli 1942 te Bergh, Gelderland, Nederland, hij was toen 33 jaar oud. Zij waren respectievelijke 33 jaar en 29 jaar oud.

Datum: Huwelijk op 24 juli 1942 te Bergh
Vader van de bruidegom Johannes Everhardus ten Brink, zonder beroep
Moeder van de bruidegom Wilhelmina Franken, zonder beroep
Bruidegom Hendrikus Marinus ten Brink, 33 jaar oud, landbouwer van beroep
Bruid Hendrika Johanna Verheij, 29 jaar oud, zonder beroep
Vader van de bruid Gerhardus Antonius Verheij, klompenmaker van beroep
Moeder van de bruid Dorothea Alberdina Maria Alijda Giezenaar, zonder beroep
Opmerking
Bronvermelding Gelders Archief
Gelders Archief te Arnhem, BS Huwelijk
Bergh, Huwelijken, Bergh, archief 207A, inventaris­num­mer 13309-04, 24-07-1942, Bergh, Huwelijken, aktenummer 57

Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. (Niet openbaar)
  4. (Niet openbaar)
  5. (Niet openbaar)
  6. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrikus Marinus "Hendrik" ten Brink?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrikus Marinus "Hendrik" ten Brink

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrikus Marinus ten Brink


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Gelders Archief te Arnhem, BS Geboorte Gem Bergh aktenr 103, S1794
    2. Stamboomonderzoeker L.E. Bruil te Varsseveld, S1
    3. Gelders Archief te Arnhem, BS Huwelijk Gem Berh aktenr 57, S1793

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 10 april 1909 lag tussen 0,1 °C en 12,4 °C en was gemiddeld 6,2 °C. Er was 4,1 uur zonneschijn (30%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
      • 2 januari » President S. Hylkema van de Friese IJsbond zet het licht op groen voor de start van de eerste Elfstedentocht. Van de 48 deelnemers halen er slechts negen de finish van de 200 km lange tocht op dooi-ijs. Winnaar wordt de 24-jarige theologiestudent Minne Hoekstra uit Warga (13 uur en 50 minuten).
      • 15 januari » De (Koninklijke) Vereniging De Friesche Elf Steden wordt opgericht.
      • 6 april » De Amerikaanse ontdekkingsreiziger Robert Peary bereikt (vermoedelijk) de Noordpool, samen met Matthew Henson en vier Inuit: Ooqueh, Ootah, Egingwah en Seeglo.
      • 28 juli » Derde dag van de Tragische week in Catalonië: scholen en kerken worden in brand gestoken.
      • 12 september » De Duitser Max Wolf maakt de eerste fotografische opname van de komeet Halley.
      • 17 september » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Real Sociedad.
    • De temperatuur op 24 juli 1942 lag tussen 12,1 °C en 19,9 °C en was gemiddeld 16,1 °C. Er was 0,7 uur zonneschijn (4%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1942: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,0 miljoen inwoners.
      • 27 januari » Laagste minimumtemperatuur in Nederland ooit gemeten (-27,4 °C), te Winterswijk.
      • 15 februari » Rond half vijf 's ochtends liep Hr. Ms. Van Ghent, door een navigatiefout, aan de grond in Stolze-straat op het kustrif van het eiland Bamidjo.
      • 28 februari » Hr. Ms. De Ruyter zinkt en Karel Doorman gaat met zijn schip ten onder.
      • 6 juli » Anne Frank en de rest van haar familie duiken onder op de zolder van haar vaders kantoor in Amsterdam.
      • 11 september » Verzetsactie in vernietigingskamp Treblinka, waarbij SS'er Max Biala wordt vermoord.
      • 25 december » De Japanse onderzeeboot I 66 torpedeert ten noorden van Kuching de Nederlandse onderzeeboot K XVI waarbij alle 36 bemanningsleden om het leven komen.
    • De temperatuur op 29 januari 1972 lag tussen -7,4 °C en -0,8 °C en was gemiddeld -3,8 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 2,6 uur zonneschijn (29%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel I met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
    • Van donderdag 20 juli 1972 tot vrijdag 11 mei 1973 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel II met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
    • In het jaar 1972: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 13,3 miljoen inwoners.
      • 24 januari » Shoichi Yokoi, een Japanse soldaat, wordt na 27 jaar ontdekt op Guam.
      • 1 februari » Hewlett-Packard brengt de HP-35, de eerste wetenschappelijke elektronische zakrekenmachine, op de markt.
      • 16 februari » Verdediger Theo de Jong maakt zijn debuut voor het Nederlands voetbalelftal in de vriendschappelijke wedstrijd in Athene tegen Griekenland (0-5).
      • 23 februari » De Franse schaatsster Elisabeth Vadot vestigt het werelduurrecord op de schaats in Grenoble: in één uur tijd schaatst ze 29363,4 m.
      • 21 mei » De Pietà van Michelangelo in de Sint-Pietersbasiliek te Rome wordt door de Australiër Laszlo Toth met een hamer ernstig beschadigd.
      • 13 oktober » Andesvliegramp. In de Andes stort een Uruguayaans passagiersvliegtuig neer. De 18 overlevenden worden op 20 december gered. Zij bleken het te hebben volgehouden door de stoffelijke overschotten van omgekomen passagiers als voedsel te gebruiken.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Ten Brink


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    L.F. (Ben) Hesseling, "Stamboom Hesseling, met aangehuwden", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-hesseling/I132.php : benaderd 21 februari 2026), "Hendrikus Marinus "Hendrik" ten Brink (1909-1972)".