Stamboom Hegeman » Petrus Johannes (Piet) Althof (1895-1971)

Persoonlijke gegevens Petrus Johannes (Piet) Althof 

Bronnen 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Gezin van Petrus Johannes (Piet) Althof

Hij is getrouwd met Catharina (Katrien) Yntema.

Zij zijn getrouwd op 3 juni 1924 te Leeuwarden, Nederland, hij was toen 28 jaar oud.


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)


Notities over Petrus Johannes (Piet) Althof

(begiftigd met her erekruis Pro Ecclesia et Pontifice)

Piet Althof werkte bij Lampe in de St. Jacobsstraat (tante Mien ook).

Hij kreeg daar een hongerloontje, werd zijn levenlang uitgebuit, geen pensioen (gelukkig kwam de AOW).

Zij huurden aanvankelijk een huis Mesdagstraat 5 Huizum, van de kerk. Plotseling werd hun de huur opgezegd. De kerk had geld nodig en wilde het huis verkopen. De familie werd bijna op straat gezet. Met steun van opa Yntema hebben ze toen het huis Cronjéstraat 27 kunnen kopen.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Petrus Johannes (Piet) Althof?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Petrus Johannes (Piet) Althof

Petrus Johannes (Piet) Althof
1895-1971

Petrus Johannes (Piet) Althof

1924

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Krull, Dieter Krull, Johannes Althoff, 10 september 2016
    Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen
    Stamboom op MyHeritage.com Familiesite: Krull Stamboom: pp_153244646
  2. (Niet openbaar)
  3. (Niet openbaar)
  4. (Niet openbaar)
  5. fam. de Grijs, Theo de Grijs, Petrus Johannes (Piet) Althof, 10 september 2016
    Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen
    Stamboom op MyHeritage.com Familiesite: fam. de Grijs Stamboom: de Grijs Family Tree
  6. De Haas Family Web Site, Jennifer Bosgra, Petrus Johannes Althof, 10 september 2016
    Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen
    Stamboom op MyHeritage.com Familiesite: De Haas Family Web Site Stamboom: De Haas
  7. Van der Velde Web Site, Richard Diekmann, Petrus Johannes Althof, 10 september 2016
    Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen
    Stamboom op MyHeritage.com Familiesite: Van der Velde Web Site Stamboom: Van der Velde 2
  8. Dames Web Site, Servatius Dames, Petrus Johannes (Piet) Althof, 10 september 2016
    Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen
    Stamboom op MyHeritage.com Familiesite: Dames Web Site Stamboom: Dames Family Tree
  9. Reijke Web Site, André Reijke, Petrus Johannes Althof, 10 september 2016
    Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen
    Stamboom op MyHeritage.com Familiesite: Reijke Web Site Stamboom: 2015-02-06 Nieuw
  10. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 28 juli 1895 lag rond de 18,2 °C. Er was 0.5 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 92%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 4 februari » Oprichting van de Noorse voetbalclub Hønefoss BK.
    • 8 februari » Benoeming van Henricus van de Wetering tot hulpbisschop van Utrecht.
    • 25 mei » Iers toneelschrijver en dichter Oscar Wilde wordt schuldig bevonden aan sodomie en moet voor twee jaar de gevangenis in.
    • 11 juli » De Gebroeders Lumière vertonen een eerste film aan wetenschappers.
    • 10 november » Eerste voorstelling van de cinematograaf van de gebroeders Lumière in Brussel.
    • 27 november » Tijdens zijn bezoek aan de Zweeds-Noorse club in Parijs ondertekent Alfred Nobel zijn testament, zodoende wordt zijn gehele vermogen aangewend om na zijn dood de Nobelprijs in te (kunnen) stellen.
  • De temperatuur op 3 juni 1924 lag tussen 4,2 °C en 16,3 °C en was gemiddeld 10,8 °C. Er was 0,8 mm neerslag. Er was 12,7 uur zonneschijn (77%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1924: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,2 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Paul Huf, Nederlands fotograaf († 2002)
    • 30 augustus » Opening van Selhurst Park, een voetbalstadion in het zuiden van de Britse hoofdstad Londen, in de Londense voorstad South Norwood, en de thuishaven van Crystal Palace.
    • 20 september » In Duitsland wordt het Gotische schrift officieel vervangen door het Latijnse.
    • 12 oktober » In de Zwitserse stad Aarau wordt Stadion Brügglifeld officieel in gebruik genomen.
    • 1 november » Oprichting van de rooms-katholieke Apostolische administratie Estland.
    • 2 november » Het Uruguayaans voetbalelftal wint voor de vijfde keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 0-0 gelijk te spelen tegen naaste belager Argentinië.
  • De temperatuur op 18 januari 1971 lag tussen -1,0 °C en 4,1 °C en was gemiddeld 1,6 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 3,7 uur zonneschijn (44%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel I met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
  • In het jaar 1971: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,1 miljoen inwoners.
    • 1 januari » De Benelux Merkenwet treedt in werking.
    • 9 maart » Een geplande staatsgreep in Turkije van generaal Cemal Madanoglu wordt in de kiem gesmoord als zijn collega Muhsin Batur het plan verraadt aan premier Süleyman Demirel en de Turkse inlichtingen- en veiligheidsdienst.
    • 23 maart » Belgische en Nederlandse boeren protesteren in Brussel gewelddadig tegen het plan-Mansholt.
    • 21 april » Dictator van Haïti François Duvalier, 'Papa Doc', wordt na zijn overlijden opgevolgd door zijn zoon Jean-Claude Duvalier, 'Baby Doc'.
    • 4 augustus » Eerste vlucht van een Agusta A109, een helikopter van het Italiaanse bedrijf Agusta. De aankoop ervan door de Belgische Luchtmacht zorgde eind jaren 1980 voor het Agustaschandaal.
    • 22 december » Kurt Waldheim volgt U Thant op als secretaris-generaal van de VN.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Althof

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Althof.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Althof.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Althof (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Hegeman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Ferry Hegeman, "Stamboom Hegeman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-hegeman/I4398.php : benaderd 27 februari 2026), "Petrus Johannes (Piet) Althof (1895-1971)".