Stamboom Hebben » Maria Petronella "Maria" Veugelers (1908-1978)

Persoonlijke gegevens Maria Petronella "Maria" Veugelers 

  • Roepnaam is Maria.
  • Zij is geboren op 14 maart 1908 in Kessel.
  • (levensverhaal) van november 1942 tot december 1947.Bron 1
    Door het ziektebed van Giel was het voor het gezin erg moeilijk om de eindjes aan elkaar te knopen. vanaf 15 nov 1942 totdecember 1943 kregen zij per week fl 3,00 onderstand om in hun onderhoud te voorzien. in 1944 van januari tot en met april en dan op 28 juni een bedrag van fl 25,-- voor onderstand vanaf 12-augustus 1944 wordt het bedrag wekelijks fl 6,00. op 31-12-1944 krijgen zij nog een bedrag van fl 25,00. in 1945 krijgen zij van januari tot en met december fl 6,00 per week op 13 januari en 3 februari van dat jaar krijgen zij respectievelijk fl 25,00 en 20,00 voorschot.
    In 1946 wordt het weekbedrag verhoogd naar fl 10,00 en als laatse termijn krijgen zij in januari 1947 nog fl 10,00.
    De daaropvolgende jaren ging het blijkbaar weer iets beter met het gezin want dan komen zij niet meer voor in de rekeningen van het armenbestuur. In 1950 komt hier echter weer verandering in want dant ontvangen zij op 13 januari en 28 januari een bedrag van fl 50,00 op voorschot.
    in 1951 krijgen zij tot en met april fl 10,00 per week, verder krijgen ze op
    19 -11-1951 fl 10,00 reiskosten naar een kliniek in Nijmegen voor zoon Bart om voor hem aangepaste schoenen te krijgen. deze schoenen werden ook door het armenbestuur betaald, kosten fl 22,50. miv 1 juli 1951 wordt de onderstand aan het gezin gestaakt. vermoedelijk zijn de oudste kinderen dan al aan het werk gegaan en brengen zodoende wat meer geld in het laatje. In 1952 krijgt het gezin op voorspraak van den heer pastoor fl 50,00 voor de aanschaf van priesterkleding voor zoon Frits. In 1955 ontvangt dochter Truus voor hulp in de huishouding bij Huyben(ook een arm gezin) op 28-07,09-08 en 20-08 respectievelijk fl 40,00, fl 35,00 en fl 22,50. De gezinssituatie kennende zal dit geld vermoedelijk gebruikt zijn voor het gehele gezin.
  • (noodhulp) .Bron 1
    09-11-1950 Verzoek van vrouw G. Hebben Veers om ondersteuning van haar zoon die een nieuwe broek moet hebben dat hij anders niet naar de kerk kan gaan. Dit verzoek is door een gulle gever gedaan(helaas wordt niet vermeld wie)
    14-11-1951 ondersteuningsgeval W. Hebben wordt gestaakt ingaande 1 juli 1951
  • Zij is overleden op 10 augustus 1978 in Venlo, zij was toen 70 jaar oud.
  • Zij is begraven in Kessel.
  • Een kind van Wilhelmus Veugelers en Willemina Hubertina Teeuwen

Gezin van Maria Petronella "Maria" Veugelers

Zij is getrouwd met Wilhelmus Hubertus Bernardus Hebben.

Zij zijn getrouwd op 9 januari 1930 te Kessel, zij was toen 21 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):

  1. Wilhelmus Hebben  1930-1930
  2. (Niet openbaar)
  3. (Niet openbaar)
  4. (Niet openbaar)
  5. (Niet openbaar)
  6. (Niet openbaar)
  7. (Niet openbaar)
  8. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Petronella "Maria" Veugelers?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria Petronella "Maria" Veugelers

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. g.a.k. invnr.8988/894 inventaris van het archief van het burgerlijk armenbestuur
  2. huwelijksakte

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 14 maart 1908 lag tussen -1,3 °C en 1,1 °C. Er was 0,9 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1908: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,7 miljoen inwoners.
    • 1 mei » Oprichting van de IJslandse voetbalclub Fram Reykjavík.
    • 10 juli » Heike Kamerlingh Onnes maakt voor het eerst helium vloeibaar.
    • 19 juli » Oprichting van Rotterdamse voetbalclub Feijenoord.
    • 20 juli » De Amerikaanse zwemmer Charles Daniels scherpt bij de Olympische Spelen in Londen het wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 1.05,6. Het oude (en eerste) record op het koningsnummer stond sinds 3 december 1905 op naam van de Hongaar Zoltán Halmay.
    • 25 juli » Oprichting van de Duitse roei-, tennis- en hockeyclub Rüsselsheimer RK uit Rüsselsheim am Main.
    • 7 november » Ernest Rutherford slaagt er voor het eerst in een atoom te isoleren.
  • De temperatuur op 9 januari 1930 lag tussen 1,4 °C en 7,0 °C en was gemiddeld 4,2 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 0,7 uur. Er was 6,0 uur zonneschijn (75%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1930: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,8 miljoen inwoners.
    • 5 april » In een gebaar van burgerlijke ongehoorzaamheid breekt Mahatma Gandhi de Britse wet door naar de zee te lopen en zout te maken.
    • 22 april » Het Verenigd Koninkrijk, Japan en de Verenigde Staten tekenen in Londen een verdrag waarin de onderzeebootoorlog en de bouw van marineschepen worden gereguleerd.
    • 30 mei » In Łódź wordt het Stadion Widzewa in gebruik genomen, de thuisbasis van de Poolse voetbalclub Widzew Łódź.
    • 13 juli » Het eerste wereldkampioenschap voetbal begint in Uruguay. Lucien Laurent van Frankrijk scoort in de negentiende minuut van de openingswedstrijd tegen Mexico het allereerste WK-doelpunt.
    • 18 juli » Uruguay en Peru spelen de allereerste voetbalwedstrijd in het Estadio Centenario in Montevideo in de openingswedstrijd van het WK voetbal.
    • 22 december » De Federaasje fan Fryske Studinteferienings wordt opgericht.
  • De temperatuur op 10 augustus 1978 lag tussen 7,4 °C en 20,5 °C en was gemiddeld 14,5 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 7,3 uur zonneschijn (49%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
  • In het jaar 1978: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,9 miljoen inwoners.
    • 27 april » Manneken Pis wordt teruggevonden, nadat die een dag eerder gestolen was.
    • 2 juni » De Portugese scheidsrechter António Garrido deelt tijdens Argentinië-Hongarije (2-1) als eerste arbiter ooit twee rode kaarten uit tijdens een WK-eindronde: hij stuurt de Hongaren András Tórócsik en Tibor Nyilasi in de slotfase van het veld.
    • 16 september » In Iran verwoest een beving tussen 7,5 en 7,9 de stad Tabas. Ruim 15.000 mensen komen om.
    • 25 oktober » Zambia krijgt op korte termijn Britse wapens om zich te verdedigen tegen verdere Rhodesische aanvallen, zo maakt de Britse minister van Buitenlandse Zaken David Owen in Londen bekend.
    • 23 november » Liechtenstein wordt lid van de Raad van Europa.
    • 1 december » Het eerste nummer van het Vlaamse dagblad De Morgen verschijnt.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Veugelers


De publicatie Stamboom Hebben is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
F. Hebben, "Stamboom Hebben", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-hebben/I4714.php : benaderd 3 maart 2026), "Maria Petronella "Maria" Veugelers (1908-1978)".