Stamboom Hans » Lambert Reinders (Gerrits) (1730-< 1811)

Persoonlijke gegevens Lambert Reinders (Gerrits) 


Gezin van Lambert Reinders (Gerrits)

Hij is getrouwd met Geesjen Hendriks Wolbink.

Zij zijn getrouwd op 24 februari 1771 te Hardenberg.

Getrouwd:

den 2 febr. Lambert Reijndert, weduwenaar van Fennigjen Janssen van ’t Aner-veen, met Geesjen Hendriks, j.d. van Aane [hier getrouwd den 24 febr.]

http://www.historiekamer.nl/geschiedenis/ra/raambt13-4.html hier worden ouders genoemd
geneal noemt Geertruid Loshaar als moeder van Geertruid Gerrits

Folio 149 vo Momberstelling van Lambert Reinders, weduwenaar van wijlen Fennegien Jannessen, woonachtig op ‘t Anerveen. Hij is voornemens in het huwelijk te treden met Geesjen Hendriksen Wolbink. Hij stelt Momboiren aan over zijn onmondige dochter uit zijn vorige huwelijk, genaamd Aaltien Lamberts, betreffende erfuiting van het Moederlijke Goed. Momboiren worden Jannes Reinders en Jan Warners, de eerste oom en de tweede neef van de kinderen.
Hardenberg, 2 februari 1771

Folio 150, 150 vo Huwelijkse Voorwaarden van Lambert Reinders, weduwenaar van wijlen Fennegien Jannessen, en Geesjen Hendriksen Wolbink, jongedochter, geadsisteerd met haar vader Hendrik Wolbink als haar verkoren Momboir. De dochter van de bruidegom uit zijn vorige huwelijk, genaamd Aaltien Lamberts krijgt in voldoening van haar erfportie van haar overleden moeder, genaamd Fennegien Jannessen, naast hetgeen wat zij nog van haar grootvader Jannes Lamberts zou kunnen erven, als zij 25jaar oud is of als zij eerder komt te trouwen een somma van 20 guldens aan geld, en van nu aan haar moeders kist, klederen, Bijbel met zilveren krappen, zilveren gespen en haken. Verder wordt zij erfgename, samen met de eventueel nog te geborenkinderen. Jannes Lamberts, de vader van de bruidegoms overleden vrouw, draagt het volle eigendom van zijn bezit over aan bruidegom en bruid, op voorwaarde dat hij de tijd van zijn leven in het huis mag blijven wonen en daar onderhouden en verzorgd worden in kost, drank en klederen en daarboven jaarlijks en alle jaren aan hem moeten geven een ducaat en twee spint boekweit, te zaaien op gebrande veen.
De akte wordt getekend door Lambert Reijnders, Geessien Hendricks, Hendrik Wolbink, Jannes Lamberts, Jan Werders, Yannes Reinders en Reinhart Weerts.
Actum Hardenberg, 2 februari 1771

Kind(eren):

  1. Hendrik Gerrits  -1848 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Lambert Reinders (Gerrits)?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Lambert Reinders (Gerrits)

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Lambert Reinders (Gerrits)


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 24 december 1730 lag rond de -12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: helder. Bijzondere weersverschijnselen: . Bron: KNMI
    • Van 1702 tot 1747 kende Nederland (ookwel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden) zijn Tweede Stadhouderloze Tijdperk.
    • In het jaar 1730: Bron: Wikipedia
      • 4 februari » De opera Artaserse van de Italiaanse componist Leonardo Vinci gaat in première in Rome.
      • 12 juli » Kardinaal Lorenzo Corsini wordt gekozen tot paus Clemens XII.
      • 16 juli » Kroning van paus Clemens XII in Rome.

    Over de familienaam Reinders (Gerrits)


    De publicatie Stamboom Hans is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    E.W. Hans, "Stamboom Hans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-hans/I151.php : benaderd 8 januari 2026), "Lambert Reinders (Gerrits) (1730-< 1811)".