Stamboom Gruwel-Reesink » Willem van Renen (1835-1906)

Persoonlijke gegevens Willem van Renen 


Gezin van Willem van Renen

Waarschuwing Let op: Echtgenote (Wilhelmina van Remmerden) is ook zijn nicht.

(1) Hij is getrouwd met Jannigje van Houten.

Zij zijn getrouwd op 27 oktober 1865 te Langbroek, hij was toen 30 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Evert van Renen  1866-1867


(2) Hij is getrouwd met Geertje Veltjesgraaf.

Zij zijn getrouwd op 4 oktober 1866 te Maarn, hij was toen 31 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Jannetje van Renen  1861-1948 
  2. Jan van Renen  1867-1938
  3. Evert van Renen  1872-1874
  4. Naatje van Renen  1874-1946
  5. Evert van Renen  1877-1961 
  6. Willem van Renen  1881-1959


(3) Hij is getrouwd met Wilhelmina van Remmerden.

Zij zijn getrouwd op 3 november 1898 te Zeist, hij was toen 63 jaar oud.


Kind(eren):


  • Het echtpaar heeft gemeenschappelijke voorouders.

  • Notities over Willem van Renen

    (Research):Willem van Renen
    Datum van Geboorte: 29 mei 1835
    Overlijden: 18 januari 1906 (70)
    Naaste familie:
    Zoon van Evert Ariens van Rheenen en Naatje Kaatje van Rheenen
    Man van Wilhelmina van Rheenen; Jannigje van Rheenen en Geertje Veltjesgraaf
    Vader van Jannetje van Dijk; Jan van Renen; Evert van Renen; Willem van Renen; Evert van Renen en 1 ander
    Broer van Cornelis van Renen; Jannigje Steenhof en Sophia van Renen

    1 - Huwelijk op 27 oktober 1865 te Langbroek, provincie Utrecht
    Vader van de bruidegom: Everd van Renen - Moeder van de bruidegom: Naatje van Appeldoren
    Bruidegom: Willem van Renen, geboren te Zeist, 30 jaar oud
    Bruid: Jannigje van Houten, geboren te Sterkenburg (Driebergen), 22 jaar oud
    Vader van de bruid: Cornelis van Houten - Moeder van de bruid: Gerrigje van Doorn
    Bronvermelding: Het Utrechts Archief - Het Utrechts Archief te Utrecht, BS Huwelijk Langbroek 1865, Langbroek, archief 481, inventaris­num­mer 864-11, 27-10-1865, aktenummer 4

    2 - Huwelijk op 4 oktober 1866 te Maarn, provincie Utrecht
    Vader van de bruidegom: Everd van Renen - Moeder van de bruidegom: Naatje van Appeldoren
    Bruidegom: Willem van Renen, geboren te Zeist, 31 jaar oud
    Bruid: Geertje Veltjesgraaf, geboren te Maarn, 27 jaar oud
    Vader van de bruid: Jan Veltjesgraaf - Moeder van de bruid: Jannigje van de Haar
    Opmerking: bruidegom wedr van Jannigje van Houten
    Bronvermelding: Het Utrechts Archief - Het Utrechts Archief te Utrecht, BS Huwelijk Burgerlijke Stand van de gemeenten in de provincie Utrecht 1811-1902, Maarn, archief 481, inventaris­num­mer 887-06, 04-10-1866, Maarn 1866, aktenummer 5

    3 - Bij hun trouwen was Willem 63 en Wilhelmina 37 jaar oud. Dit huwelijk duurde 7 jaar.
    Huwelijk op 3 november 1898 te Zeist, provincie Utrecht
    Vader van de bruidegom: Everd van Renen - Moeder van de bruidegom: Naatje van Appeldoren
    Bruidegom: Willem van Renen, geboren te Zeist, 63 jaar oud
    Bruid: Wilhelmina van Remmerden, geboren te Driebergen, 37 jaar oud
    Vader van de bruid: Evert van Remmerden - Moeder van de bruid: Neeltje Appeldoorn
    Opmerking: bruidegom wedr van Geertje Veltjesgraaf
    Bronvermelding: Het Utrechts Archief - Het Utrechts Archief te Utrecht, BS Huwelijk Burgerlijke Stand van de gemeenten in de provincie Utrecht 1811-1902, Zeist, archief 481, inventaris­num­mer 1013-08, 03-11-1898, Zeist 1898, aktenummer 58

    Overlijden op 18 januari 1906 te Zeist, provincie Utrecht
    Vader: Everd van Renen - Moeder: Naatje van Appeldoren
    Overledene (mannelijk): Willem van Renen, 70 jaar oud - Partner: Geertje Veltjesgraaf
    Opmerking: Gehuwd met Wilhelmina van Remmerden
    Bronvermelding: Het Utrechts Archief - Het Utrechts Archief te Utrecht, BS Overlijden Zeist 1906, Zeist, archief 463, inventaris­num­mer 73-04, 18-01-1906, aktenummer 9

    Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Willem van Renen?
    De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


    Tijdbalk Willem van Renen

      Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
    Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Willem van Renen


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 29 mei 1835 lag rond de 17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Typering van het weer: half bewolkt winderig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1835: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 30 januari » Poging tot moord op President van de Verenigde Staten Andrew Jackson. Dit is de eerste moordaanslag op een president van de VS.
    • 14 maart » Giovanni Schiaparelli, Italiaans astronoom, 'ontdekker' van de kanalen op de planeet Mars († 1910)
    • 5 mei » De eerste spoorweg op het Europees continent wordt in gebruik genomen tussen Brussel en Mechelen. De lijn was 20km lang.
    • 12 september » De dirigent Wilhelm Friedrich Wieprecht en de muziekinstrumentenbouwer Johann Gottfried Moritz vragen het patent aan voor hun "Bass Tuba" in F1.
  • De temperatuur op 3 november 1898 lag rond de 10,8 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1898: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 1 mei » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Thun.
    • 30 mei » Ontdekking van krypton door Morris Travers.
    • 7 juni » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub FC Petržalka 1898 als Pozsonyi Torna Egyesület.
    • 22 juni » Spaans-Amerikaanse Oorlog: Amerikaanse mariniers landen op Cuba.
    • 18 oktober » Puerto Rico wordt in bezit genomen door de Verenigde Staten.
    • 26 december » Ontdekking van radium, door Marie Curie.
  • De temperatuur op 18 januari 1906 lag tussen 3,6 °C en 9,2 °C en was gemiddeld 5,8 °C. Er was 8,5 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1906: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 29 januari » De Nederlandse schaatser Coen de Koning vestigt het werelduurrecord op de schaats in Davos: in één uur tijd schaatst hij 32370 m.
    • 1 februari » In Rotterdam wordt de korfbalclub RSC Velox opgericht.
    • 26 maart » De Electrotechnische Vereeniging (ETV) wordt opgericht.
    • 18 april » San Francisco wordt getroffen door een zware aardbeving.
    • 6 december » De Britse overheid verleent zelfbestuur aan de vroegere boerenrepubliek Transvaal.
    • 23 december » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Atlántida Sport Club.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Renen


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Henk Reesink, "Stamboom Gruwel-Reesink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-gruwel-reesink/I28343.php : benaderd 5 maart 2026), "Willem van Renen (1835-1906)".