Stamboom Graat » Klaas Jan Veltman (1876-1950)

Persoonlijke gegevens Klaas Jan Veltman 


Gezin van Klaas Jan Veltman

Hij is getrouwd met Foekje Graat.

Zij zijn getrouwd op 7 mei 1903 te Menaldum, Menaldumadeel, Friesland, Netherlands, hij was toen 27 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Theodorus Veltman  1909-1912
  2. Pieter Veltman  1918-1944


Notities over Klaas Jan Veltman

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Tresoar, Frysk Histoarysk en Letterkundich Sintrum
Algemeen Toegangnr: 30-25
Gemeente: Menaldumadeel
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 18
Datum: 07-05-1903
Bruidegom Klaas Veltman
Leeftijd: 27
Geboorteplaats: Menaldum
Bruid Foekje Graat
Leeftijd: 21
Geboorteplaats: Franeker
Vader bruidegom Jan Klazes Veltman
Moeder bruidegom Oeke Gerbens Douma
Vader bruid Theodorus Graat
Moeder bruid Maaike van der Geest

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk

Archieflocatie Tresoar, Frysk Histoarysk en Letterkundich Sintrum

Algemeen Toegangnr: 30-25

Gemeente: Menaldumadeel

Soort akte: Huwelijksakte

Aktenummer: 18

Datum: 07-05-1903

Bruidegom Klaas Veltman

Leeftijd: 27

Geboorteplaats: Menaldum

Bruid Foekje Graat

Leeftijd: 21

Geboorteplaats: Franeker

Vader bruidegom Jan Klazes Veltman

Moeder bruidegom Oeke Gerbens Douma

Vader bruid Theodorus Graat

Moeder bruid Maaike van der Geest

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Klaas Jan Veltman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Klaas Jan Veltman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Klaas Jan Veltman

Klaas Jan Veltman
1876-1950

1903

Foekje Graat
1881-1968


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 februari 1876 lag rond de 5,5 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 15 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1876: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 14 februari » Alexander Graham Bell vraagt patent aan op de telefoon; twee uur later doet Elisha Gray hetzelfde.
    • 10 maart » Eerste succesvolle telefoongesprek: Alexander Graham Bell spreekt "Mr. Watson, come here, I want to see you."
    • 2 augustus » Wild Bill Hickok, gunslinger uit het Wilde Westen, wordt tijdens het pokeren in de rug geschoten en sterft.
    • 8 augustus » Thomas Alva Edison verkrijgt octrooi op de stencilmachine.
    • 4 november » Première van Symfonie nr. 1 (Brahms) van Johannes Brahms in Karlsruhe.
    • 17 november » De Slavische mars van de Russische componist Tsjaikovski gaat in première in Moskou tijdens een benefietconcert van het ICRC voor gewonde veteranen uit de Servisch-Turkse oorlog.
  • De temperatuur op 7 mei 1903 lag tussen 4,6 °C en 14,6 °C en was gemiddeld 9,8 °C. Er was 2,2 uur zonneschijn (14%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1903: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,3 miljoen inwoners.
    • 18 januari » Guglielmo Marconi brengt een radioverbinding tot stand tussen de Verenigde Staten en Engeland. Het was een bericht in morse van president Theodore Roosevelt aan de Engelse koning Edward VII.
    • 9 augustus » Kroning van Paus Pius X in Rome.
    • 1 november » Het eerste nummer van het autotijdschrift de Auto verschijnt. Het is het officiële orgaan van de Nederlandsche Automobiel Club, die in 1913 de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club (KNAC) zou worden.
    • 2 november » Andrew Carnegie ondertekent in New York de stichtingsakte van de Carnegie Stichting.
    • 18 november » De Verenigde Staten en Panama tekenen het Hay-Bunau Varilla Verdrag, dat de Verenigde Staten exclusieve rechten geeft over de Panamakanaalzone.
    • 3 december » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Torino FC.
  • De temperatuur op 14 mei 1950 lag tussen 7,7 °C en 17,3 °C en was gemiddeld 12,4 °C. Er was 12,0 uur zonneschijn (77%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
  • In het jaar 1950: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,0 miljoen inwoners.
    • 9 maart » IJsland treedt toe tot de Raad van Europa.
    • 20 mei » Jacques Brel huwt Thérèse Michielsen.
    • 25 juni » Noord-Korea valt Zuid-Korea binnen, dit is het begin van de Koreaanse Oorlog.
    • 19 juli » Oprichting van de Zentralrat der Juden in Deutschland.
    • 7 oktober » De Verenigde Naties onder leiding van de Verenigde Staten vallen Korea binnen.
    • 11 december » Een gerechtshof in Singapore wijst ook in hoger beroep het 13-jarige meisje Bertha Hertogh toe aan haar ouders uit Bergen op Zoom. Na de uitspraak breken hevige rellen uit, waarbij 18 doden vallen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Veltman

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Veltman.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Veltman.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Veltman (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Graat is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Paul Graat, "Stamboom Graat", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-graat/I1394.php : benaderd 14 januari 2026), "Klaas Jan Veltman (1876-1950)".