De temperatuur op 8 oktober 1930 lag tussen 7,9 °C en 16,0 °C en was gemiddeld 12,3 °C. Er was 5,9 mm neerslag gedurende 4,0 uur. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
13 januari » De Mickey Mousestrip wordt voor het eerst uitgebracht.
10 februari » Bij het eerste zelfstandige wereldkampioenschap ijshockey prolongeert Canada de wereldtitel door Duitsland in de finale in Berlijn met 6-1 te verslaan.
18 februari » Clyde Tombaugh ontdekt de planeet Pluto na bestudering van foto's die in januari zijn genomen (sinds 24 augustus 2006 wordt Pluto niet langer als planeet maar als dwergplaneet bestempeld).
5 april » In een gebaar van burgerlijke ongehoorzaamheid breekt Mahatma Gandhi de Britse wet door naar de zee te lopen en zout te maken.
25 november » Op Java begint een uitbarsting van de vulkaan Merapi. 13 dorpen worden vernietigd, en 23 andere zwaar beschadigd. Er sterven meer dan 1300 mensen. Pas in september 1931 komt de vulkaan weer tot rust.
16 december » Oprichting hockeyclub MEP uit Boxtel.
Trouwdag 21 april 1954
De temperatuur op 21 april 1954 lag tussen 4,6 °C en 13,7 °C en was gemiddeld 8,4 °C. Er was 8,7 uur zonneschijn (61%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
3 februari » De tiende Elfstedentocht wordt gewonnen door Jeen van den Berg.
1 maart » De Verenigde Staten brengen de waterstofbom Castle Bravo tot ontploffing tijdens een kernproef.
12 april » Bill Haley en zijn Comets nemen Rock Around the Clock op.
22 juni » De Parker-Hulme zaak: in Christchurch (Nieuw-Zeeland) vindt op deze dag een moord plaats die voor die tijd wereldnieuws is: twee tienermeisjes, Pauline Parker en Juliet Hulme, vermoorden de moeder van een van beiden omdat die hun vriendschap in de weg staat (onderwerp van de film Heavenly Creatures uit 1994). Ze krijgen 5 jaar gevangenisstraf.
4 september » Het standbeeld van Bartje wordt onthuld in Assen.
11 oktober » Encycliek Ad Caeli Reginam van Paus Pius XII over Maria Koningin.
Dag van overlijden 15 april 2006
De temperatuur op 15 april 2006 lag tussen -0,1 °C en 12,9 °C en was gemiddeld 8,6 °C. Er was 3,9 mm neerslag gedurende 4,4 uur. Er was 0,6 uur zonneschijn (4%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 27 mei 2003 tot vrijdag 7 juli 2006 was er in Nederland het kabinet Balkenende II met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
Van vrijdag 7 juli 2006 tot donderdag 22 februari 2007 was er in Nederland het kabinet Balkenende III met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
17 mei » Barcelona wint de Champions League. In de finale in Parijs wint Barça van Arsenal met 2-1.
1 juli » Finland neemt het voorzitterschap van de Europese Unie over van Oostenrijk.
25 november » Op zijn 91ste verjaardag verklaart oud-dictator Augusto Pinochet van Chili "de volle verantwoordelijkheid" te nemen voor de gebeurtenissen tijdens zijn autoritaire bewind.
6 december » Het half-afzinkbare schip Mighty Servant 3 van Dockwise zinkt in de haven van Luanda (Angola) na een boorplatform gelost te hebben.
26 december » In de Nigeriaanse stad Lagos vallen na een ontploffing van een oliepijpleiding honderden doden.
30 december » Televisiepresentatrice Sonja Barend neemt afscheid van de Nederlandse televisie. Na ruim 40 jaar op televisie te zijn verschenen valt het doek.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Gerrit Jan Georg, "Stamboom Georg en Kiel", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-georg/I4048.php : benaderd 15 februari 2026), "Elizabeth Augusta Gorter (1930-2006)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.