Stamboom Evertman » Maria Sakko (1859-1931)

Persoonlijke gegevens Maria Sakko 

  • Zij is geboren op 18 juni 1859 in Tholen.
    Geboorteakte Maria Sakko, 18-06-1859
    Soort akte:

    Geboorteakte
    Aktedatum:

    1859
    Aktenummer:

    48
    Geboortedatum:

    18-06-1859
    Geboorteplaats:

    Tholen
    Kind:

    Maria Sakko
    Geslacht: Vrouwelijk
    Vader:

    Pieter Sakko
    Moeder:

    Jacoba Slager
    Gemeente:

    Tholen
    Toegangsnummer:

    25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980
    Inventarisnummer:

    THO-G-1859
  • Zij is overleden op 20 januari 1931 in Tholen, zij was toen 71 jaar oud.
    Overlijden Maria Sakko, 20-1-1931
    Soort akte:

    Overlijdensakte
    Aktenummer:

    2
    Aktedatum:

    1931
    Gemeente:

    Tholen
    Overlijdensdatum:

    20-1-1931
    Overlijdensplaats:

    Tholen
    Overledene:

    Maria Sakko
    Geboorteplaats: Tholen
    Geslacht: Vrouwelijk
    Burgerlijke staat: Gehuwd
    Leeftijd: 71 jaar
    Beroep: Zonder
    Partner:

    Cornelis Jan Kegge
    Leeftijd: 72
    Beroep: Visscher
    Vader:

    Pieter Sakko
    Moeder:

    Jacoba Slager
    Toegangsnummer:

    25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980
    Inventarisnummer:

    THO-O-1931
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 28 september 2013.

Gezin van Maria Sakko

Zij is getrouwd met Cornelis Jan Kegge.

Zij zijn getrouwd op 13 november 1879 te Tholen, zij was toen 20 jaar oud.

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Zeeuws Archief
Algemeen Toegangnr: 25.125
Gemeente: Tholen
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 21
Datum: 13-11-1879
Bruidegom Cornelis Jan Kegge
Leeftijd: 21
Geboorteplaats: Tholen
Bruid Maria Sakko
Leeftijd: 20
Geboorteplaats: Tholen
Vader bruidegom Benjamin Gerardus Kegge
Moeder bruidegom Helena Lindhout
Vader bruid Pieter Sakko
Moeder bruid Jacoba Slager

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Sakko?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 juni 1859 lag rond de 14,8 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 62%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
  • In het jaar 1859: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 24 januari » Walachije en Moldavië worden verenigd als Roemenië.
    • 17 februari » Première van de opera Un ballo in maschera van Giuseppe Verdi in Rome.
    • 22 mei » Frans II volgt Ferdinand II op als koning der Beide Siciliën
    • 17 augustus » De Amerikaanse posterijen zetten vanaf vandaag een nieuw voertuig in: de luchtballon.
    • 27 augustus » In Titusville wordt 's werelds eerste exploitabele olieveld gevonden.
    • 24 november » De Britse bioloog Charles Darwin publiceert De oorsprong der soorten (oorspronkelijke titel: On The Origin of Species). De eerste druk is meteen uitverkocht.
  • De temperatuur op 20 januari 1931 lag tussen 2,2 °C en 7,2 °C en was gemiddeld 4,3 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 0,3 uur. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1931: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,9 miljoen inwoners.
    • 12 februari » Ingebruikneming van Radio Vaticana door Paus Pius XI. De zendinstallatie is ontworpen door Guglielmo Marconi.
    • 21 augustus » Oprichting van de Portugese voetbalclub FC Famalicão.
    • 26 november » De Vlaamse Geschiedkundige Kring van Gent wordt opgericht.
    • 5 december » Christus Verlosserkathedraal in Moskou wordt verwoest door een order van Jozef Stalin.
    • 9 december » Spanje wordt een republiek.
    • 14 december » In Utrecht wordt de Nationaal-Socialistische Beweging opgericht door Anton Mussert en Cees van Geelkerken.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Sakko

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Sakko.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Sakko.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Sakko (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I53756.php : benaderd 16 januari 2026), "Maria Sakko (1859-1931)".