Stamboom Brouwer - Koster » Hendrik van Oordt (1866-1948)

Persoonlijke gegevens Hendrik van Oordt 


Gezin van Hendrik van Oordt

(1) Hij heeft/had een relatie met Anna Christina Hackenberg.


Kind(eren):

  1. Godfried van Oordt  1890-1978 


(2) Hij is getrouwd met Eugenia Matilda Pantaleôna del Campo y Vilches.

Zij zijn getrouwd op 8 april 1903 te Kobe, Japan, hij was toen 36 jaar oud.


Notities over Hendrik van Oordt

Heer van Lauwenrecht, welke heerlijkheid hij kocht in 1899.
Hij werkte aanvankelijk bij de firma Gebroeders Van Oordt. Hij deed in 1891 met goed gevolg examen voor leerling-consul en werd per 1 januari 1892 aangesteld tot kanselier bij het Consulaat-Generaal te Antwerpen. Hier was hij lid van internationale jury op de Antwerpse wereldtentoonstelling. Vervolgens bekleedde hij verschillende consulaire functies in het buitenland, o.a. te Constantinopel, Hamburg, Kaapstad, Kobe (Japan) en Zuid-Afrika. In Hamburg was hij voorzitter en medeoprichter van de daar in 1899 gestichte Kamer van Koophandel. In 1917 werd hij benoemd tot consul-generaal te Santiago de Chile met de persoonlijke titel van Buitengewoon Gezant en Gevolmachtigd Minister. Eervol ontslag (1921).
Als consul-generaal te Kobe verzorgde hij het eerste in Japan in de Nederlandse taal uitgegeven nieuwsblad 'Van Oordt's Berichten', dat tussen 1905 en 1908 op onregelmatige tijden verscheen en hoofdzakelijk handelsberichten bevatte. No. 12 dezer Berichten, gedateerd 1 October 1907, bevatte als bijlage een volledig geïllustreerde en gekleurde beschrijving van de Japanse rijstcultuur.
In 1905 schonk hij aan het Museum voor Natuurlijke Historie te Leiden zijn collectie van 234 huiden van Japanse vogels, waarvoor hij in 1931 werd begiftigd met de ere-penning in zilver 'voor zijn belangstelling, betoond voor 's Rijks openbare verzamelingen'.
Ridder in de Orde van Oranje Nassau; Officier in de Orde van de Eikenkroon (1904); medaille 1e kl. Orde van Verdienste van Chili (1924).

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik van Oordt?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik van Oordt

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik van Oordt


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 21 juli 1866 lag rond de 18,3 °C. De winddruk was 7 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 62%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • Van 10 februari 1866 tot 1 juni 1866 was er in Nederland het kabinet Fransen van de Putte met als eerste minister I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1866: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 27 januari » De opera Zaide van componist W.A. Mozart gaat in première in Frankfurt.
    • 26 maart » Carol I van Roemenië wordt verkozen tot domnitor (vorst) van Roemenië.
    • 15 april » Ontdekking van het decreet van Canopus.
    • 20 juli » In de Adriatische Zee vindt in het kader van de Pruisisch-Oostenrijkse Oorlog de Slag bij Lissa plaats.
    • 31 oktober » Begin graven vaargeul voor de Nieuwe Waterweg.
    • 12 december » Een ondergrondse mijnexplosie in Barnsley, Engeland zorgt voor veel doden.
  • De temperatuur op 8 april 1903 lag tussen 4,1 °C en 9,4 °C en was gemiddeld 6,4 °C. Er was 1,4 uur zonneschijn (10%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1903: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,3 miljoen inwoners.
    • 15 maart » De eerste Turkse voetbalclub, Beşiktaş JK, wordt opgericht.
    • 7 oktober » Een Frans vissersschip uit Boulogne strandt bij Hoek van Holland, 13 doden.
    • 31 oktober » Opening van Hampden Park, een voetbalstadion in de Schotse hoofdstad Glasgow.
    • 1 november » Het eerste nummer van het autotijdschrift de Auto verschijnt. Het is het officiële orgaan van de Nederlandsche Automobiel Club, die in 1913 de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club (KNAC) zou worden.
    • 2 november » Andrew Carnegie ondertekent in New York de stichtingsakte van de Carnegie Stichting.
    • 3 december » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Torino FC.
  • De temperatuur op 1 augustus 1948 lag tussen 13,4 °C en 26,5 °C en was gemiddeld 20,5 °C. Er was 16,1 mm neerslag gedurende 1,1 uur. Er was 11,5 uur zonneschijn (74%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 4 september 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
  • In het jaar 1948: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,7 miljoen inwoners.
    • 18 februari » Éamon de Valera treedt af als Taoiseach van Ierland.
    • 24 februari » Koude Oorlog: De communistische partij neemt de macht over in Tsjecho-Slowakije.
    • 9 maart » In een 148 inch grote cyclotron van de universiteit van Californië worden mesonen gemaakt.
    • 26 juni » Het Pools voetbalelftal lijdt de zwaarste nederlaag uit de geschiedenis van het land. In Kopenhagen wordt met 8-0 verloren van Denemarken.
    • 25 juli » In Sulzbach wordt de Saarländische Fußballbund (SFB) opgericht.
    • 12 november » Het Tribunaal van Tokio veroordeelt 7 Japanse leiders tot de doodstraf voor hun aandeel in de Tweede Wereldoorlog.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Oordt


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Eric Brouwer, "Stamboom Brouwer - Koster", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eric-brouwer/I45946.php : benaderd 7 januari 2026), "Hendrik van Oordt (1866-1948)".