Stamboom Eras » Frederik Hendrik Constant van Motman (1809-1889)

Persoonlijke gegevens Frederik Hendrik Constant van Motman 


Gezin van Frederik Hendrik Constant van Motman

(1) Hij is getrouwd met Assipa NN Inl. vrw - e.v. Fred. H.C. van Motman.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):



(2) Hij heeft/had een relatie met Nieo (ook Nio) Tan Kang.

De relatie startte voor 1831.Bron 4

https://www.familievanmotman.nl/branch2.html : "... Vóór zijn huwelijk had hij twee kinderen en gedurende zijn huwelijk nog een kind bij de Chinese vrouw Tan Nieo, bij de doop genaamd Wilhelmina en gestorven te buitenzorg op 5 maart 1900 oud 96 jaar en begraven op Djamboe.
Tijdens zijn huwelijk had hij ook twee kinderen bij Tan Kang Nio, waarvan één door zijn broer Willem Reinier werd geadopteerd en één in het huis van zijn broer Willem reinier werd geadopteerd en één in het huis van zijn broer Pieter Cornelis werd opgevoed."

Kind(eren):



(3) Hij is getrouwd met Sophia Maria (Catharina) van Riemsdijk.

Zij zijn getrouwd op 11 augustus 1833 te Batavia (nu: Jakarta), Jawa Barat, Indonesia, hij was toen 24 jaar oud.Bron 5

Bruid vermeld in RANI als Sophia Maria
https://www.familievanmotman.nl/branch2.html :

FHC trouwde op 24-jarige leeftijd met de 18-jarige Sophia Maria van Riemsdijk, een adoptiefdochter van Pieter W.H, en Sophia Cornelia Bangeman, een zuster van zijn moeder. Zij kregen samen negen kinderen. Bij andere vrouwen had FHC echter ook kinderen. Vóór zijn huwelijk kreeg hij een zoon en een dochter uit een verbintenis met de vijf oudere Tan Nieo en 20 jaar later -tijdens zijn huwelijk- nog een zoon van haar. Deze kon wegens buitenechtelijkheid niet worden erkend, maar heeft wel altijd de naam Van Motman gedragen. Verder had hij nog een zoon en een dochter uit een verbintenis met Tan Kang Nio, eveneens geboren tijdens zijn huwelijk met Sophia, Deze groeiden op bij broers van FHC.

Kind(eren):



Notities over Frederik Hendrik Constant van Motman

https://familievanmotman.nl/branch2.html
https://www.familievanmotman.nl/branch2.html

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Frederik Hendrik Constant van Motman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Frederik Hendrik Constant van Motman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. https://familievanmotman.nl/branch2.html
  2. stamboom-de-ridder-wolterbeek
  3. Roosje Roos - RANI 1890 blz 361; https://familievanmotman.nl/branch2.html
  4. Familiekroniek Ralf Lemke & Mona von Ende
  5. Familiekroniek Ralf Lemke & Mona von Ende - (ancestors of F.P. Mess); https://www.familievanmotman.nl/branch2.html & RANI 1834 blz 192

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Over de familienaam Van Motman


De publicatie Stamboom Eras is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
D.M.J.M. Eras, "Stamboom Eras", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eras/I7368.php : benaderd 13 januari 2026), "Frederik Hendrik Constant van Motman (1809-1889)".