www.wiewaswie.nl/nl/detail/56476822
Hij is getrouwd met Anna Maria Francisca Marijnen.
Zij zijn getrouwd op 17 april 1877 te Breda, Noord-Brabant, Nederland, hij was toen 25 jaar oud.Bron 2
www.wiewaswie.nl/nl/detail/5775436
Op 11.05.1882 verschijnt Anna Maria Francisca van Dooren-Marijnen voor de Arrondissements Rechtbank te Breda met een eis tot scheiding van tafel en bed van Pierre van Dooren, fabrikant te Tilburg, wegens "grove beledigingen" en "buitensporigheden" van zijn kant. De rechter machtigde haar om hangend het proces, buiten de echtelijke woning te verblijven. Hij wijst haar en de kinderen toe de bovenwoning van de Heer Oosterman op de hoek Ridderstraat en de Eindstraat te Breda.
De volgende zitting heeft plaats op 5 juni 1882.
Volgens de verklaringen heeft haar echtgenoot zich sinds haar huwelijk in 1877 meermalen vergrepen tegen de zeden. Hij deed dit met vele jongens onder de 21 jaar. Hiervoor is hij bij verstek in November 1881 veroordeeld to een gevangenisstraf van 1 jaar plus een boete van fl.250.-.
De officiele echtscheiding wordt thans uitgesproken.
Kind(eren):
Het echtpaar is gescheiden 5 juni 1882 te Breda, Noord-Brabant, Nederland.
www.wiewaswie.nl/nl/detail/56476822
(Ref.: H.Muntjewerff, 1993, "Wolspinnerij Pieter van Dooren 1825-1975", blz 167):
De gedoodverfde opvolger in de firma, Pierre van Dooren, bleek in November 1881 plotseling naar Frankrijk te zijn vertrokken.(Hij was nl. veroordeeld door de rechtbank te Breda tot een gevangenisstraf van 1 jaar wegens "onzedig gedrag" en is toen met de noorderzon vertrokken).
Op de kostschool had Pierre het slechts één jaar uitgehouden. Toch behoorde hij tot de eerste jongelingen die de kans kregen op de HBS van Tilburg een hogere opleiding te volgen. De latere kunstschilder Vincent van Gogh was zijn klasgenoot, maar in tegenstelling tot van Gogh was Pierre een matige leerling.
Vanaf 1875, op drie en twintige leeftijd, kwam Pierre bij zijn oom Charles in de familiefirma "Pieter van Dooren" te werken.
In 1877 trad hij in het huwelijk met de dochter van de Bredasche aannemer C.J. Marijnen. Gevoel voor het ondernemerschap schijnt Pierre niet gehad te hebben, want in 1880 is het zijn jongere broer François die de procuratie van de firma krijgt na het plotselinge overlijden van hun oom Charles.
Langzaam aan drong het in Tilburg tot de familie van Dooren door dat Pierre niet zou terugkeren uit Frankrijk. In 1882 ging zijn vrouw met de kinderen in Breda wonen, waar zij in 1891 samen met haar broer, de architect J.M.Marijnen de directie vormde van de ijzergieterij en draadnagelfabriek de firma C.J.Marijnen. Vanaf 1887 werd Pierre zelfs onterfd ten behoeve van de opvoeding van zijn kinderen. Ook zijn tante, wed. C.van Dooren, liet een erfenis na aan zijn kinderen, met uitsluiting van Pierre.
De zoon van Pierre, die naar zijn overgrootvader Pieter van Dooren was genoemd, heeft nooit in de firma gewerkt. Pieter groeide op in Breda, onder de rook van de metaalfabriek van zijn moeders familie. Hij studeerde medicijnen in Amsterdam en vestigde zich in 1908 als arts in Alkemade bij Leiden.
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Pierre Charles François Marie van Dooren | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
1877 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Anna Maria Francisca Marijnen | |||||||||||||||||||||||||||||||||||