Stamboom Eras » Andreas "Dries (van Peere)" van den Brandt (1883-1958)

Persoonlijke gegevens Andreas "Dries (van Peere)" van den Brandt 

  • Roepnaam is Dries (van Peere).
  • Hij is geboren op 15 april 1883 in Hedikhuizen, Noord-Brabant, Nederland.
    https://salha.nl/bronnen/genealogy/personen/deeds/54a3ed84-bff4-fd2c-758b-bf17b4f062f3
    Hij is het enige kind uit dit gezin, dat als "van den Brandt" (met DT) werd ingeschreven in de burgelijke stand; alle overige kinderen werden als "van den Brand" ingeschreven.
    Voor de verklaring daarvoor zie
    Bron: genalogie Bert van den Brandt op http://home.12move.nl/~vt020415/brahj003.html
  • Registratie van geboorte.
    Jan van der Wensch was hierbij getuige.
    Johannes de Raad was hierbij getuige.
  • Feit: (afkomstig uit) .Bron 1
    Haarsteeg is een kerkdorp in Noord-Brabant, bestaande uit lintbebouwing. Het heeft twee woonkernen, De Hoeven en het eigenlijke Haarsteeg. Haarsteeg was tot 1935 verdeeld over vier gemeenten, te weten: Hedikhuizen, Herpt en Bern, Nieuwkuijk en Vlijmen.
    Sinds 1935 maakte Haarsteeg volledig deel uit van de gemeente Vlijmen en na de herindeling van 1997 valt Haarsteeg, net als Nieuwkuijk en Vlijmen, onder de gemeente Heusden.

    Haarsteeg ligt aan de weg Baardwijk-Elshout-Haarsteeg, welke op een zandrug gelegen is. Ten noorden lag komgrond die tot de afdamming van het Oude Maasje in 1904 uitsluitend bruikbaar was als weiland.
    De oudste vermelding van de Haersteghe is uit 1377. Het is hier waarschijnlijk de naam van een steeg, een zandweg. In verscheidene akten uit de 15e eeuw is sprake van de Haer of de Haren in het Herptseveld. Mogelijk dat hiervan de benaming van de weg Haarsteeg is afgeleid. Want ook in Herpt wordt land aen de Haerstege vermeld. De eerste bewoners werden gedocumenteerd in het dodenboek van Klooster Mariëndonk uit circa 1450. De bewoning in De Hoeven werd reeds eerder in schriftelijke documenten vermeld, namelijk in het midden van de 14e eeuw.

    Op 17 juni 1944 'snachts tien over twee, kwam een brandende en laag vliegende 4-motorige Lancaster bommenwerper van de RAF via de Bokhovense polder terecht in De Hoeven in Haarsteeg. Achttien woningen werden totaal vernield, waarbij 8 mensen omkwamen.
  • Woonachtig: De Hoeven 56
    5256 VS Haarsteeg, Noord-Brabant, Nederland.
    De Hoeven 56 is nog steeds in familiebezit van de familie (Jos) vd Brandt
  • Hij is overleden op 17 augustus 1958 in Heusden aan de Maas, Heusden, Noord-Brabant, Nederland, hij was toen 75 jaar oud.Bron 2
    https://salha.nl/bronnen/genealogy/personen/deeds/87a353bd-d8a7-3e7e-99aa-6b7b4c6842a7
    bidprentje collectie vdLee op http://hvdol.nl/database/popup_image.php?pID=943&osCsid=e47ae5f023c8d8d387df3993390c0f48
  • Een kind van Petrus van den Brand en Anna Maria van Beurden
  • Hij was getuige bij gebeurtenis op 16 april 1945 van Jacobus "Jaapke van Bern" Buijs.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 9 januari 2025.

Gezin van Andreas "Dries (van Peere)" van den Brandt

Hij is getrouwd met Elisabeth Johanna (2) Buijs.

Zij zijn getrouwd op 30 januari 1917 te Herpt en Bern, Noord-Brabant, Nederland, hij was toen 33 jaar oud.Bron 3

www.wiewaswie.nl/nl/detail/98142508 en https://www.wiewaswie.nl/nl/detail/98141039
https://salha.nl/bronnen/genealogy/personen/deeds/8f49b6f6-7fd8-ad6f-bfb0-41a98c12c901

Drie kinderen uit dit gezin wonen in Wisconsin (USA). zie http://homepages.rootsweb.com/~vandy/WC01/WC01_015.HTM

Kind(eren):



Notities over Andreas "Dries (van Peere)" van den Brandt

FS LK5N-S64
Zie genealogie Familie van de(n) Brand(t) op http://www.vdbic.nl/
Op de groepsfoto De Hoeven 1929: fam. Dries van den Brandt & Beth Buijs.
Voor: Thé, Linnard (Leo), An, Jo, Betsie en Marie.
Achter: Peter en Sjaak

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Andreas "Dries (van Peere)" van den Brandt?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Andreas "Dries (van Peere)" van den Brandt

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Andreas "Dries (van Peere)" van den Brandt



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. wikipedia & http://hvdol.nl/
  2. SA LHA - BS Gem Heusden Overlijdensreg 1958 akte 10
  3. BHIC Toegangnr: 550.082 Inventarisnr: 1547 Gem. Herpt en Bern Huwelijksreg 1917 Aktenr: 1 -

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Over de familienaam Van den Brandt


De publicatie Stamboom Eras is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
D.M.J.M. Eras, "Stamboom Eras", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eras/I157.php : benaderd 3 januari 2026), "Andreas "Dries (van Peere)" van den Brandt (1883-1958)".