De temperatuur op 13 juli 1915 lag tussen 8,0 °C en 20,0 °C en was gemiddeld 15,0 °C. Er was 7,6 uur zonneschijn (46%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
25 januari » Alexander Graham Bell voert het eerste transcontinentale telefoongesprek, van New York naar San Francisco
31 januari » Duitsland zet tijdens de Eerste Wereldoorlog voor het eerst gifgas in, in Polen tegen de Russen.
14 maart » Eugene Martin, Frans autocoureur († 2006)
22 april » Tijdens de Eerste Wereldoorlog maken Duitse troepen bij Ieper (België) voor het eerst gebruik van gifgas in de Ieperboog.
5 augustus » Duitse troepen nemen de Poolse hoofdstad Warschau in.
9 september » Een Duitse zeppelin bombardeert Londen.
Dag van overlijden 14 januari 1999
De temperatuur op 14 januari 1999 lag tussen 4,8 °C en 7,4 °C en was gemiddeld 6,1 °C. Er was 2,6 mm neerslag gedurende 3,0 uur. Er was 2,4 uur zonneschijn (29%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
7 februari » Abdoellah II wordt koning van Jordanië.
16 juli » Boven de kust nabij Martha's Vineyard verongelukt het vliegtuig dat wordt bestuurd door John F. Kennedy jr., met zijn vrouw en haar zuster aan boord. Alle drie komen om het leven.
11 augustus » Totale zonsverduistering tussen Cornwall (Groot-Brittannië) en India.
2 oktober » Het kinderprogramma Telekids, met presentatoren Carlo Boszhard en Irene Moors, stopt na exact tien jaar.
27 oktober » Schietpartij in het Armeense parlement waarbij premier Vazgen Sargsyan en parlementspresident Karen Demirchyan werden vermoord.
18 december » Zwemmer Pieter van den Hoogenband verbetert in Eindhoven het Europese record op de 200 meter vrije slag, dat sinds 1989 op naam staat van Giorgio Lamberti: 1.46,58 (was 1.46,69).
Dag van begraven 17 januari 1999
De temperatuur op 17 januari 1999 lag tussen 3,3 °C en 7,6 °C en was gemiddeld 5,4 °C. Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
25 april » Feyenoord wordt voor de 14de keer in zijn bestaan kampioen van Nederland. De club kan na een 2-2-gelijkspel tegen NAC Breda de titel niet meer ontlopen.
7 mei » Amerikaanse bommen treffen de Chinese ambassade in Belgrado.
9 mei » HC Bloemendaal wint de landstitel in de Nederlandse hockeyhoofdklasse door Oranje Zwart na strafballen te verslaan in de derde wedstrijd uit de finale van de play-offs.
4 december » In Londen wordt Miss India, Yukta Mookhey (20), gekroond tot Miss World.
12 december » De Maltese tanker Erika vergaat voor de kust van Bretagne. Doordat het schip doormidden breekt komen duizenden liters stookolie in zee terecht en veroorzaken zo een milieuramp.
31 december » In Londen, aan de oever van de Theems, wordt de London Eye geopend.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I396132.php : benaderd 3 oktober 2026), "Antonius Adrianus Maria "Antonius" van Raak (1915-1999)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.