Stamboom Eijsermans » Petrus Theodorus "Petrus" van Raak (1884-1933)

Persoonlijke gegevens Petrus Theodorus "Petrus" van Raak 

  • Roepnaam is Petrus.
  • Hij is geboren op 6 maart 1884 in Hilvarenbeek.Bron 1
  • Beroep: sigarenmaker.Bron 1
  • Hij is overleden op 7 februari 1933 in Hilvarenbeek, hij was toen 48 jaar oud.
    Bidprentje Petrus Theodorus van Raak Tilburg

    Overlijdensakte Petrus Theodorus van Raak Hilvarenbeek

    GemeenteHilvarenbeek
    Brontypeboek
    Archiefnummer908
    Deelnummer33
    RegisternaamOverlijdensregister 1933
    Periode register1933
    Aktenummer3

    OverledenePetrus Theodorus van Raak
    GeboorteplaatsHilvarenbeek
    Plaats overlijdenHilvarenbeek
    Datum overlijden07-02-1933
    Geslachtm
    Leeftijd48 jaar

    RelatieJohanna Legius

    VaderCornelis van Raak

    MoederJohanna Janssens
    ------------------------------------------
    GemeenteTilburg
    RegisternaamBidprentjes - Letter R

    OverledenePetrus Theodorus van Raak
    GeboorteplaatsHilvarenbeek
    Plaats overlijdenHilvarenbeek
    Geboortedatum05-03-1884
    Datum overlijden07-02-1933
    Geslachtm

    RelatieJohanna Legius
    Geslachtv
  • Hij is begraven op 9 februari 1933 in Hilvarenbeek.
  • Een kind van Cornelis van Raak en Johanna Janssen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 15 juli 2013.

Gezin van Petrus Theodorus "Petrus" van Raak

Hij is getrouwd met Johanna Legius.

Zij zijn getrouwd op 22 mei 1907 te Hilvarenbeek, hij was toen 23 jaar oud.

Huwelijksakte Petrus Theodorus van Raak 22-05-1907 Hilvarenbeek

GemeenteHilvarenbeek
Brontypeboek
Archiefnummer908
Deelnummer20
RegisternaamHuwelijksregister 1907
Periode register1907
Aktenummer10
PlaatsHilvarenbeek
Datum22-05-1907

BruidegomPetrus Theodorus van Raak
GeboorteplaatsHilvarenbeek
Leeftijd23 jaren

BruidJohanna Legius
GeboorteplaatsHooge en Lage Mierde
Leeftijd19 jaren

Vader bruidegomCornelis van Raak

Moeder bruidegomJohanna Janssen

Vader bruidArnoldus Legius

Moeder bruidJohanna van de Laak

Kind(eren):

  1. Johannes Petrus van Raak  ± 1907-1907
  2. (Niet openbaar)
  3. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Petrus Theodorus "Petrus" van Raak?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Petrus Theodorus "Petrus" van Raak

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Petrus Theodorus van Raak


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 6 maart 1884 lag rond de 9,4 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 51%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1884: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 4 januari » Oprichting van de Fabian Society.
    • 13 maart » Begin van het Beleg van Khartoum.
    • 29 mei » De Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen wordt opgericht.
    • 16 juni » Jules Malou wordt premier van België.
    • 1 oktober » Oprichting van de Deense krant Politiken in Kopenhagen.
    • 15 oktober » Opening van de spoorlijn tussen Winterswijk en Neede.
  • De temperatuur op 22 mei 1907 lag tussen 2,4 °C en 18,4 °C en was gemiddeld 12,1 °C. Er was 8,2 uur zonneschijn (51%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1907: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,6 miljoen inwoners.
    • 3 mei » Oprichting van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe SK.
    • 1 augustus » Robert Baden-Powell richt de padvinderij op.
    • 8 augustus » Oprichting van de Duitse voetbalclub FC Augsburg.
    • 8 september » Encycliek Pascendi Dominici Gregis van paus Pius X over de leerstellingen van het modernisme.
    • 23 september » Grote brand in woningcomplex aan de Marnixstraat te Amsterdam, 8 doden.
    • 13 november » De Franse fietsenmaker Paul Cornu maakt de eerste helikoptervlucht ter wereld.
  • De temperatuur op 7 februari 1933 lag tussen 6,4 °C en 9,7 °C en was gemiddeld 8,2 °C. Er was 1,2 mm neerslag gedurende 1,7 uur. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1933: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,2 miljoen inwoners.
    • 27 februari » Het Duitse parlementsgebouw, de Rijksdag in Berlijn, wordt in brand gestoken.
    • 14 maart » Michael Caine, Brits acteur
    • 22 maart » President Roosevelt gelast een eind te maken aan de (mislukte) drooglegging in de Verenigde Staten.
    • 15 juni » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club Deportivo Social y Cultural Iberia, kortweg Iberia.
    • 22 juli » Wiley Post wordt de eerste persoon die alleen om de wereld vliegt. Hij legt 25 094km af in 7 dagen, 18 uur en 45 minuten.
    • 1 september » Oprichting Eindhovense hockeyclub Oranje Zwart.
  • De temperatuur op 9 februari 1933 lag tussen 8,1 °C en 11,1 °C en was gemiddeld 9,4 °C. Er was 0,2 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1933: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,2 miljoen inwoners.
    • 14 maart » René Felber, Zwitsers politicus
    • 24 maart » Via het 'Ermächtigungsgesetz' wordt Adolf Hitler dictator van Duitsland.
    • 15 juni » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club Deportivo Social y Cultural Iberia, kortweg Iberia.
    • 30 juni » Een massale demonstratie in Antwerpen tegen oorlog en fascisme.
    • 5 december » Einde van de drooglegging in de Verenigde Staten.
    • 6 december » Een federale rechter in de Verenigde Staten beslist dat Ulysses van James Joyce niet aanstootgevend is.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Raak

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Raak.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Raak.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Raak (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I411530.php : benaderd 29 september 2026), "Petrus Theodorus "Petrus" van Raak (1884-1933)".