De temperatuur op 18 december 1917 lag tussen -6,0 °C en 1,0 °C en was gemiddeld -2,4 °C. Er was 6,8 uur zonneschijn (88%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
13 februari » De Nederlandse danseres Margaretha Geertruida Zelle, beter bekend als Mata Hari, wordt in Parijs op verdenking van spionage aangehouden. Daar wordt ze ter dood veroordeeld op 25 juni van hetzelfde jaar.
26 februari » In Utrecht wordt de eerste Jaarbeurs gehouden.
2 maart » Gedwongen aftreden van tsaar Nicolaas II van Rusland.
5 maart » Woodrow Wilson wordt beëdigd voor een tweede termijn als President van de Verenigde Staten
14 oktober » Het Uruguayaans voetbalelftal wint ook de tweede editie van de Copa América. In de slotwedstrijd wordt naaste concurrent Argentinië met 1-0 verslagen.
20 december » Oprichting van de Tsjeka, een Russische geheime dienst.
Trouwdag 29 augustus 1945
De temperatuur op 29 augustus 1945 lag tussen 14,2 °C en 22,4 °C en was gemiddeld 18,0 °C. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
19 maart » Tweede Wereldoorlog: voor de kust van Japan wordt het Amerikaanse vliegdekschip USS Franklin geraakt door een bom. Achthonderd man personeel komt om, en het schip is zwaar beschadigd.
6 april » Amerikaanse mariniers komen ondanks massale tegenstand aan land bij Okinawa.
19 april » Kamp Amersfoort wordt overgedragen aan het Rode Kruis.
29 april » Oprichting van het Algemeen Belgisch Vakverbond (ABVV).
20 mei » Canadese troepen arriveren op Texel; einde Opstand van de Georgiërs.
16 juni » Oprichting van de Poolse voetbalclub Odra Opole.
Dag van overlijden 1 december 1986
De temperatuur op 1 december 1986 lag tussen -0,3 °C en 8,3 °C en was gemiddeld 3,8 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,5 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
1 januari » Spanje en Portugal worden lid van de Europese Gemeenschap.
13 maart » Sojoez T-15 wordt gelanceerd. Haar bemanning is de eerste die Mir in de ruimte bezoekt.
5 april » In een Berlijnse discotheek ontploft een bom; er vallen drie doden en 155 gewonden.
11 april » In Karachi eindigt de Nederlandse hockeyploeg als zesde en laatste bij het toernooi om de Champions Trophy.
31 augustus » Aeromexico-vlucht 498 stort neer in Cerritos, Californië na een botsing met een Piper Cherokee sportvliegtuig. Er vallen 82 doden, van wie 15 op de grond.
7 september » Dictator Augusto Pinochet van Chili overleeft een aanslag van de linkse terreurbeweging Patriottisch Front Manuel Rodriguez, vijf van zijn lijfwachten vinden de dood.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I182316.php : benaderd 10 oktober 2026), "Adrianus Broers (1917-1986)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.