Stamboom Dormolen » Pieter Jacobus Oomen (1865-1950)

Persoonlijke gegevens Pieter Jacobus Oomen 


Gezin van Pieter Jacobus Oomen

Hij is getrouwd met Johanna Verhoeven.

Zij zijn getrouwd op 27 oktober 1910 te Dongen, Nederland, hij was toen 44 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieter Jacobus Oomen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Pieter Jacobus Oomen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Pieter Jacobus Oomen

Pieter Oomen
1803-1876

Pieter Jacobus Oomen
1865-1950

1910

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 31 december 1865 lag rond de 6,3 °C. Er was 4 mm neerslag. De winddruk was 12 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1865: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 9 april » Met de overgave van generaal Robert E. Lee eindigt de Amerikaanse Burgeroorlog.
    • 15 april » Abraham Lincoln sterft aan zijn verwondingen die hij de vorige dag opliep.
    • 5 mei » De eerste treinroof vindt plaats in de buurt van North Bend, Ohio (Verenigde Staten).
    • 10 juni » Wereldpremière van de opera Tristan en Isolde van Richard Wagner in het Nationaltheater te München.
    • 2 juli » William Booth richt The Christian Mission op. Dit wordt later het Leger des Heils.
    • 26 december » De percolator wordt uitgevonden door James Mason.
  • De temperatuur op 27 oktober 1910 lag tussen 3,0 °C en 8,7 °C en was gemiddeld 4,8 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 3,1 uur zonneschijn (31%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1910: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,9 miljoen inwoners.
    • 1 juli » Verheffing van het rooms-katholieke bisdom Ispahan (Isfahan) in Fars tot aartsbisdom Ispahan (Latijn).
    • 5 oktober » Portugal wordt een republiek na een coup tegen koning Emanuel II.
    • 20 oktober » De RMS Olympic wordt te water gelaten in Belfast, Ierland.
    • 20 november » Francisco I. Madero begint de opstand tegen Porfirio Díaz: begin van de Mexicaanse Revolutie.
    • 3 december » Demonstratie van de eerste neonlamp, door Georges Claude.
    • 24 december » Op de rede van Vlissingen vindt een aanvaring plaats tussen een Belgisch en een Nederlands stoomschip, 6 opvarenden verdrinken.
  • De temperatuur op 21 februari 1950 lag tussen 2,2 °C en 8,0 °C en was gemiddeld 5,4 °C. Er was 1,9 mm neerslag gedurende 2,3 uur. Er was 1,7 uur zonneschijn (16%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
  • In het jaar 1950: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Nederland krijgt ingevolge de overeenkomst tussen de geallieerde mogendheden inzake de van Duitsland te ontvangen herstelbetalingen 30.646kg goud toegewezen.
    • 30 mei » De tweede regeerperiode van koning Norodom Sihanouk loopt af.
    • 15 juni » Opening Tentoonstelling Rotterdam Ahoy.
    • 19 juli » Oprichting van de Zentralrat der Juden in Deutschland.
    • 22 juli » Na lang politiek gekrakeel en een volksraadpleging over zijn houding in de oorlog, betrekt de Belgische koning Leopold III weer zijn paleis in Laken.
    • 2 oktober » Het stripverhaal Peanuts van Charles Schulz wordt voor het eerst gepubliceerd in zeven Amerikaanse kranten.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Oomen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Oomen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Oomen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Oomen (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Dormolen is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Rudi Dormolen, "Stamboom Dormolen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-dormolen/I57653.php : benaderd 31 januari 2026), "Pieter Jacobus Oomen (1865-1950)".