De temperatuur op 22 juni 1916 lag tussen 5,8 °C en 21,6 °C en was gemiddeld 15,0 °C. Er was 9,8 uur zonneschijn (58%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
20 juli » De Slag bij Fromelles vond plaats op 19 en 20 juli. In de Australische geschiedenis staat de slag geboekt als de bloedigste 24 uren van Australië. Meer dan 5500 Australiërs kwamen om in de strijd tegen de Duitsers, die gestationeerd waren nabij Fromelles.
15 augustus » Oprichting van de Mexicaanse voetbalclub Atlas Guadalajara.
28 augustus » Duitsland verklaart de oorlog aan Roemenië.
15 september » Voor het eerst worden tanks ingezet op een slagveld. Tijdens de Slag aan de Somme zetten de Britten 49 Mark I-tanks in.
12 oktober » Oprichting van de Mexicaanse voetbalclub Club América.
15 december » Einde van de Slag om Verdun.
Dag van overlijden 22 maart 2015
De temperatuur op 22 maart 2015 lag tussen -1,5 °C en 8,6 °C en was gemiddeld 4,3 °C. Er was 7,5 uur zonneschijn (61%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
26 juni » Bij terroristische aanslagen in de buurt van Lyon, op het strand van Tunesië bij Sousse en in Koeweit vallen in totaal minstens 67 doden.
6 juli » Yanis Varoufakis treedt af als Minister van Financiën van Griekenland.
15 augustus » President Rafael Correa van Ecuador kondigt uit voorzorg de noodtoestand af vanwege de dreigende uitbarsting van de vulkaan Cotopaxi, zo'n 70 kilometer ten zuiden van de hoofdstad Quito.
24 augustus » Dafne Schippers behaalde de zilveren medaille op de Wereldkampioenschappen atletiek 2015 in Peking op de 100 meter.
10 oktober » Twee zelfmoordterroristen blazen zichzelf op in het centrum van Ankara; er vallen 86 doden en 186 gewonden. Onder de slachtoffers zijn veel deelnemers van een vredesmars die op het punt stond te beginnen.
6 december » De oppositie in Venezuela wint de parlementsverkiezingen met overmacht. Het is voor het eerst in bijna zeventien jaar dat de socialistische partij van president Nicolás Maduro geen meerderheid heeft in het parlement.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Rudi Dormolen, "Stamboom Dormolen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-dormolen/I52890.php : benaderd 26 januari 2026), "Petrus Jacobus Jakobs (1916-2015)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.