De temperatuur op 4 juni 1909 lag tussen 7,4 °C en 19,0 °C en was gemiddeld 12,6 °C. Er was 4,2 mm neerslag. Er was 3,6 uur zonneschijn (22%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
2 januari » President S. Hylkema van de Friese IJsbond zet het licht op groen voor de start van de eerste Elfstedentocht. Van de 48 deelnemers halen er slechts negen de finish van de 200 km lange tocht op dooi-ijs. Winnaar wordt de 24-jarige theologiestudent Minne Hoekstra uit Warga (13 uur en 50 minuten).
2 februari » In de Franse krant Le Figaro publiceert de Italiaanse schrijver Filippo Tommasso Marinetti zijn futuristisch manifest: een loflied op de dynamiek van het machinetijdperk.
8 februari » Een pont die gebruikt wordt om arbeiders over te zetten naar de glasfabriek in Diemen kantelt, waarbij acht mensen verdrinken.
25 juli » Louis Blériot vliegt als eerste Het Kanaal over.
15 augustus » Oprichting van voetbalclub VUC in Den Haag.
1 september » De eerste Nijmeegse Vierdaagse gaat van start.
Dag van overlijden 3 april 1973
De temperatuur op 3 april 1973 lag tussen -1,7 °C en 7,7 °C en was gemiddeld 3,7 °C. Er was 1,3 mm neerslag gedurende 1,1 uur. Er was 8,4 uur zonneschijn (64%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
8 februari » De Indonesische regering wijst de Amerikaanse fotojournaliste Wyn Sargent uit die als 'antropologisch onderzoek' was getrouwd met een Papoea-stamhoofd.
14 maart » Evert Kreuze, Nederlands krachtsporter
2 juni » Koningin Juliana opent het Van Gogh Museum in Amsterdam.
23 augustus » Ilie Năstase wordt de allereerste nummer één op de wereldranglijst der tennisprofessionals.
2 september » De Nederlandse mannenhockeyploeg wint in het Wagener-stadion het wereldkampioenschap hockey door in de finale India na strafballen te verslaan.
20 oktober » Koningin Elizabeth II opent het Sydney Opera House.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Rudi Dormolen, "Stamboom Dormolen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-dormolen/I1304.php : benaderd 26 januari 2026), "Alberdina Johanna Gerritzen (1909-1973)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.