Stamboom Doornbos » Konrad I van Luxemburg (1040-1086)

Persoonlijke gegevens Konrad I van Luxemburg 

  • Hij is geboren in het jaar 1040.
  • Beroep: van 1059 tot 1086 Graaf van Luxemburg.
  • Feit: (Algemeen) .
    Hij is, evenals zijn vader, herhaaldelijk in strijd gewikkeld met Trier; overvalt aartsbisschop Eberhard op een vakantiereis in de omgeving van Wasserbillig, mishandelt hem en voert hem als gevangene mee naar Luxemburg (waarschijnlijk 1059). Hij wordt daarop door paus Alexander II in de ban gedaan en zijn land wordt met interdict getroffen. Hij laat dan zijn gevangene vrij, doet in de Domvan Trier boete en smeekt om vergiffenis, die hen op voorwaarde van een boetebedevaart naar Jeruzalem wordt verleend. Hij krijgt door bisschop Anno van Keulen de voogdij over Malmédy opgedragen (1065) teneinde dit klooster een eigen abt te bezorgen, zodat het niet meer met Stavelot onder één abt zal vallen, doch deze voogdij wordt beëindigd in 1067 en beide kloosters worden in 1071 weer hereingd. Hij is tijdens de Investituurstrijd een trouw aanhanger van Hendrik IV. Hij bevordert de Godsvrede-beweging door medewerking te verlenen aan de instelling van het Tribunal de la Paix te Luik in 1082. Hij sticht aan de westzijde van zijn burcht een Benedictijnerklooster (Münster) op 6 juli 1083. Dit klooster wordt aan de heilige Petrus gewijd. Hij vertrekt eerst dan voor de hem opgelegde bedevaart naar het Heilige Land. Hij is overleden op de terugreis en twee jaar later begraven in het klooster Münster (Luxemburg)
  • Hij is overleden op 8 augustus 1086, hij was toen 46 jaar oud.
  • Een kind van Giselbert van Luxemburg
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 4 januari 2009.

Gezin van Konrad I van Luxemburg

Hij is getrouwd met Clementia van Poitou.

Zij zijn getrouwd in het jaar 1075, hij was toen 35 jaar oud.


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Konrad I van Luxemburg?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Konrad I van Luxemburg

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Konrad I van Luxemburg

Konrad I van Luxemburg
1040-1086

1075

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Konrad I van Luxemburg



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Luxemburg


De publicatie Stamboom Doornbos is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Tom Doornbos, "Stamboom Doornbos", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-doornbos/I7429.php : benaderd 24 februari 2026), "Konrad I van Luxemburg (1040-1086)".