De temperatuur op 22 april 1929 lag tussen -3,8 °C en 10,1 °C en was gemiddeld 3,4 °C. Er was 12,9 uur zonneschijn (90%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
14 februari » In Chicago worden zeven mannen door een rivaliserende bende doodgeschoten tijdens het Valentijnsdag Bloedbad.
18 februari » Eerste aankondiging van de Oscars.
14 april » De eerste Grand Prix Formule 1 van Monaco wordt gereden.
6 juni » Verheffing van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur IJsland tot Apostolisch vicariaat IJsland.
16 juni » Zaligverklaring van Claude de la Colombière (1641-1682), Frans Jezuïet
22 juni » De Sint-Janskathedraal in 's-Hertogenbosch krijgt de eretitel basiliek.
Trouwdag 12 augustus 1953
De temperatuur op 12 augustus 1953 lag tussen 15,3 °C en 30,9 °C en was gemiddeld 23,6 °C. Er was 8,0 uur zonneschijn (54%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
13 januari » Bij een mijnramp in Escouffiaux nabij Wasmes vallen zeventien doden.
7 april » Dag Hammarskjöld wordt gekozen tot secretaris-generaal van de VN.
18 mei » De Amerikaanse Jacqueline Cochran vliegt als eerste vrouw sneller dan het geluid.
18 juni » Egypte wordt uitgeroepen tot republiek en generaal Mohammed Naguib ingezworen als eerste president
26 juli » Fidel Castro, Cubaanse revolutionair valt de Moncada barakken aan, en lost daarmee het startschot voor de Cubaanse revolutie.
25 oktober » Voor de eerste keer wordt een voetbalwedstrijd uitgezonden op de Nederlandse televisie. Voor de rechten van Nederland-België betaalt de NTS vijfhonderd gulden aan de KNVB. Nederland telt dertigduizend televisietoestellen.
Dag van overlijden 27 februari 1992
De temperatuur op 27 februari 1992 lag tussen 4,5 °C en 12,7 °C en was gemiddeld 8,5 °C. Er was 4,8 uur zonneschijn (45%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
16 februari » In de Tsjadische hoofdstad Ndjamena wordt vicevoorzitter Joseph Behidi van Tsjaads Liga voor de Mensenrechten doodgeschoten door twee militairen.
5 april » Kieren Perkins scherpt in Canberra het wereldrecord op de 1500 meter vrije slag aan tot 14.48,40. Het oude record (14.50,36) stond sinds 13 januari 1991 op naam van de Duitse zwemmer Jörg Hoffmann.
19 juli » Pogingen van radicale hindoes een tempel te bouwen op de plaats van een zestiende-eeuwse moskee bij Ayodhya in het noorden van India leiden opnieuw tot ongeregeldheden tussen moslims en hindoes.
16 augustus » Bij atletiekwedstrijden in Keulen verbetert Moses Kiptanui het wereldrecord op de 3.000 meter van de Marokkaan Saïd Aouita (7.29,45) tot 7.28,96.
14 december » De vooraanstaande Malawiaanse activist voor democratie, Chakufwa Chihana, wordt wegens opruiing veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf.
19 december » President Frederik Willem de Klerk van Zuid-Afrika stuurt twee generaals, vier brigade-generaals en tien officieren van het leger met vervroegd pensioen, omdat zij hebben geprobeerd met "illegale activiteiten en malversaties" zijn hervormingspolitiek te ondermijnen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Peter de Mos, "Stamboom De Mos(ch) tot 1470 - Geryts Mosch", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-mosch/I9508.php : benaderd 2 maart 2026), "Cornelis Johannes Bruin (1929-1992)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.