Stamboom De Mos(ch) tot 1470 - Geryts Mosch » Simon Hoogendijk (± 1840-1896)

Persoonlijke gegevens Simon Hoogendijk 

  • Hij is geboren rond 1840.
  • Hij is overleden op 1 juli 1896 in Scheveningen.Bron 1
    Simon Hoogendijk is overleden op 01-07-1896 om 23.00 uur te Scheveningen, oud ca.56 jaar, mandenmaker bij zijn huwelijk in 1867 en kuiper in zijn overlijdensakte 1641
    Tijdstip: 23:00
  • Een kind van Baarthoud Hoogendijk en Clara Roos
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 4 maart 2024.

Gezin van Simon Hoogendijk

Hij is getrouwd met Pieternella de Mos.

Zij zijn getrouwd op 6 februari 1867 te den Haag.Bron 2

Van Simon Hoogendijk is geen geboortedatum teruggevonden, noch of er kinderen zijn. Wel de huwelijksakte 97 uit 1867 en zijn overlijdensakte.

GETUIGEN bij het huwelijk in 1867: Jacobus Hoogendijk (27 jr., kuiper en broeder van de bruidegom) + Arie de Mos (24 jr., 1845-1921, metselaar en broeder der bruid) + Cornelis Pronk (64 jr., zeilmaker), allen wonende te Scheveningen + Bernardus Kempers (64 jr., koetsier), wonende te den Haag.
Arie de Mos was hierbij getuige.

Notities over Simon Hoogendijk

Simon Hoogendijk (geb. ca. 1840, overl. 01-07-1896, 's avonds om 11 uur, oud 56 jr., akte 1641) was mandenmaker bij zijn huwelijk in 1867 en kuiper in zijn overlijdensakte.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Simon Hoogendijk?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Simon Hoogendijk

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Simon Hoogendijk

Simon Hoogendijk
± 1840-1896

1867

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. akte 1641
  2. akte 97

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 6 februari 1867 lag rond de 5,2 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 30 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 73 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 73%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1867: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 17 februari » Het eerste schip vaart door het Suezkanaal.
    • 19 juni » In Santiago de Querétaro wordt keizer Maximiliaan van Mexico geëxecuteerd door een vuurpeloton.
    • 1 juli » De Dominion Canada wordt gevormd doordat Upper Canada (Ontario), Lower Canada (Quebec), New Brunswick en Nova Scotia samengevoegd worden tot een confederatie.
    • 20 juli » In Uruguay wordt de stad Rivera gesticht, vernoemd naar José Fructuoso Rivera.
    • 2 augustus » Oprichting van de Vlaamse muziekschool in Antwerpen, onder leiding van de componist Peter Benoit.
    • 18 oktober » De Verenigde Staten kopen Alaska van Rusland.
  • De temperatuur op 1 juli 1896 lag rond de 16,7 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 72%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1896: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 23 januari » Wilhelm Röntgen maakt voor het eerst een foto via elektromagnetische stralingen van de hand van Albert von Kölliker.
    • 1 maart » De Franse natuurkundige Antoine Henri Becquerel ontdekt het fenomeen radioactiviteit.
    • 28 maart » Première van de opera Andrea Chénier
    • 6 april » In Athene beginnen de eerste moderne Olympische Spelen.
    • 3 december » Herman Hollerith richt de Tabulating Machine Company op, een voorloper van IBM.
    • 25 december » John Sousa componeert "The Stars and Stripes Forever".


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Hoogendijk


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Peter de Mos, "Stamboom De Mos(ch) tot 1470 - Geryts Mosch", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-mosch/I8523.php : benaderd 16 januari 2026), "Simon Hoogendijk (± 1840-1896)".