Stamboom De Mos(ch) tot 1470 - Geryts Mosch » Jacobus de Mos (1879-1971)

Persoonlijke gegevens Jacobus de Mos 


Gezin van Jacobus de Mos

Hij is getrouwd met Lidewei Francina de Zoete.

Zij zijn getrouwd op 22 oktober 1902 te den Haag, hij was toen 23 jaar oud.Bron 1

Bij de huwelijksakte 1469 zit een notariële akte met toestemming in dit huwelijk afkomstig van de bruidegoms vader, Jasper, die in 1911 was gescheiden.
NB. Overlijdensadvertentie vermeldt: "Lidewei Francina de Mos-de Zoete, oud 85 jr., ovl. dd. 20 mrt 1962, mede namens J. de Mos, B.J. de Mos en E. de Mos-van Hulsentop".

Kind(eren):

  1. Bertus Jacobus de Mos  1903-1972 
  2. Cornelis de Mos  1905-1906
  3. Elisabeth de Mos  1907-1938


Notities over Jacobus de Mos

Jacobus de Mos (1879) is in 1902 timmerman en later meubelfabrikant.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacobus de Mos?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jacobus de Mos

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jacobus de Mos

Jakob de Mos
1829-1891
Maria Vrolijk
1831-1908
Jasper de Mos
1856-1938

Jacobus de Mos
1879-1971

1902

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. 1469

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 9 oktober 1879 lag rond de 12,7 °C. Er was 0.2 mm neerslag. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 81%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
    • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
    • In het jaar 1879: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 22 januari » De Zoeloes verslaan de Britten in de Slag bij Isandlwana.
      • 3 februari » Joseph Swan demonstreert de eerste gloeilamp met een gloeidraad van koolstof.
      • 19 april » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC St. Gallen.
      • 15 september » In Haarlem wordt de eerste voetbalclub van Nederland opgericht, door de 14-jarige Pim Mulier. Hij noemt de club HFC, de Haarlemsche Football Club.
      • 21 oktober » Eerste demonstratie van de gloeilamp door Thomas Edison.
      • 31 december » Thomas Edison laat rondom een park tientallen gloeilampen branden als feestversiering en demonstreert daarmee zijn nieuwste uitvinding: het elektrisch licht.
    • De temperatuur op 22 oktober 1902 lag tussen 3,3 °C en 12,5 °C en was gemiddeld 7,8 °C. Er was 3,7 uur zonneschijn (36%). Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • In het jaar 1902: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
      • 25 februari » Het Londense publiek staat versteld bij de demonstratie van de eerste stofzuiger door Hubert Booth.
      • 8 mei » Op Martinique barst een vulkaan uit. Gloeiend hete lava stroomt over de hellingen van de Mont Pelée naar beneden. Ten gevolge van die uitbarsting verliezen vele mensen het leven en wordt de voornaamste stad op het eiland, Saint Pierre, verwoest.
      • 31 mei » Einde van de Tweede Boerenoorlog in Zuid-Afrika.
      • 9 augustus » Eduard VII wordt gekroond als koning van het Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Ierland.
      • 18 augustus » Oprichting van de Oostenrijkse omnisportvereniging Grazer AK.
      • 15 november » In Brussel pleegt de Italiaanse anarchist Gennaro Rubino een mislukte aanslag op koning Leopold II.
    • De temperatuur op 20 mei 1971 lag tussen 8,4 °C en 17,8 °C en was gemiddeld 12,8 °C. Er was 12,5 uur zonneschijn (79%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
    • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel I met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
    • In het jaar 1971: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 13,1 miljoen inwoners.
      • 1 januari » De Benelux Merkenwet treedt in werking.
      • 1 januari » In de Verenigde Staten wordt reclame voor sigaretten op de televisie verboden.
      • 23 mei » In het Begijnhof in Amsterdam overlijdt de laatste begijn.
      • 16 juni » Voetbalvereniging G.V.A.V. verandert haar naam in FC Groningen.
      • 1 juli » De Utrechtse gemeentes Jutphaas en Vreeswijk worden samengevoegd tot de nieuwe gemeente Nieuwegein.
      • 15 november » Koningin Juliana opent de Haringvlietdam, tussen Voorne en Goeree.
    • De temperatuur op 24 mei 1971 lag tussen 9,5 °C en 15,7 °C en was gemiddeld 12,8 °C. Er was 0,7 mm neerslag gedurende 0,9 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
    • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel I met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
    • In het jaar 1971: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 13,1 miljoen inwoners.
      • 9 februari » In het Zuid-Duitse Aitrang komen 28 mensen om het leven als om 18:44 uur NS/SBB TEE treinstel Ram 501 met een te hoge snelheid door een krappe S-bocht raast, en uit de rails loopt.
      • 5 september » Eddy Merckx wordt wereldkampioen wielrennen in Mendrisio.
      • 12 oktober » Beëdiging van Soedans eerste president, generaal-majoor Jafaar Numeiri.
      • 19 oktober » President Idi Amin van Oeganda deelt mee dat 22 burgers zijn gedood door beschietingen vanuit Tanzania, van wie de meesten in Kikagati.
      • 25 oktober » De Volksrepubliek China wordt in de VN opgenomen.
      • 1 december » Doelman Piet Schrijvers maakt zijn debuut voor het Nederlands voetbalelftal in de vriendschappelijke wedstrijd in Amsterdam tegen Schotland (2-1).
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    • 1871 » Tomas Mascardo, Filipijns revolutionair generaal († 1932)
    • 1876 » Sol Plaatje, Zuid-Afrikaans journalist, schrijver en politicus († 1932)
    • 1879 » Max von Laue, Duits natuurkundige († 1960)
    • 1887 » Léon van den Haute, Belgische sportjournalist en stichter van de Ronde van Vlaanderen († 1931)
    • 1888 » Nikolaj Boecharin, Sovjet-econoom en -politicus († 1938)
    • 1892 » Ivo Andrić, Kroatisch dichter († 1975)

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam De Mos

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Mos.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Mos.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Mos (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Peter de Mos, "Stamboom De Mos(ch) tot 1470 - Geryts Mosch", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-mosch/I8435.php : benaderd 18 januari 2026), "Jacobus de Mos (1879-1971)".